اخبار رسانه

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه»

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» نگاهی به عملکرد خاندان بوش در آمریکا و فعالیت‌های جرج هربرت واکر بوش رئیس جمهور اسبق ایالات متحده دارد.

هفته گذشته بود که جرج هربرت واکر بوش چهل و یکمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در سن 94 سالگی درگذشت. او در سال‌های 1989 تا 1993 رئیس جمهور آمریکا بود اما فقط 1 دوره 4 ساله توانست مهمان کاخ سفید باشد. البته بوش پدر در دوره ریگان به مدت 8 سال معاون اول رئیس جمهور بود؛ درست در سال‌هایی که حادثه حمله به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس اتفاق افتاد. او درباره حادثه حمله به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس گفته بود آمریکا هیچگاه به دلیل شلیک ناوگان دریایی‌اش و کشته شدن 290 مسافر از ایران عذرخواخی نخواهد کرد.
خاندان بوش را باید یکی از قدرت‌مندترین و بانفوذترین خانواده‌های آمریکایی در کسب و کار و سیاست دانست. این خانواده طی چند سال گذشته علاوه بر حضور موفقی که در حوزه بانکداری و تجاری داشته است، دو سناتور، یک قاضی دیوان عالی، دو فرماندار ایالتی و دو رئیس جمهور را معرفی کرده است. پیتر شویزر نویسنده معروف آمریکایی این خاندان را به عنوان موفق‌ترین سلسله سیاسی تاریخ آمریکا معرفی کرده است.
این قسمت از برنامه «360 درجه» به بهانه درگذشت بوش پدر سراغ خاندان بوش رفته است و عملکرد آنان را به دقت مورد بررسی قرار داده است.

«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

آمار بازدید خبر: 569

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر