اخبار رسانه

رادیو اقتصاد در برنامه «ساعت صنعت»

رادیو اقتصاد در برنامه «ساعت صنعت» شنبه ۱۷ آذرماه، ظرفیت ها، هاتوانمندی ها و دستاوردهای صنعتی صنعت چینی و بلور ایران را خدمت شنوندگان معرفی خواهد کرد.

صنعت شیشه با وجود مواد اولیه در داخل کشور از مزایای خوبی برخودار است و رونق تولید و صادرات موجب شده است تا شرکت ها و کارخانه های داخلی تولید بسیار مناسبی داشته باشند.
در سال های اخیر مردم و بخش خصوصی برای ساخت‌ و سازهای ساختمان‌های خود بیشتر شیشه‌های دو جداره ۴ و ۶ میلیمتری استفاده می کنند چون با نصب این شیشه‌ها از آلودگی‌های صوتی و هدر رفت حرارت جلوگیری می‌شود.
در ۷ کارخانه شیشه سازی کشور هم شیشه فلوت تولید می‌شود. شیشه فلوت، آخرین روش تولید صنعت شیشه به‌ شمار می‌رود که جایگزین شیشه‌های سنتی شده و موارد استفاده آن بیشتر در تولید شیشه‌های اتومبیل است. البته شیشه ضدگلوله که شامل چهار لایه ۶ میلی‌متری و دو لایه طلق ضخیم است در داخل تولید می شود.
توانایی ها و قابلیت های فنی واحدهای تولیدی شیشه و صنایع وابسته، رونق تولید و صادرات در صنعت شیشه، مقایسه توان رقابتی شرکت های بزرگ ایرانی و خارجی، شرکت در مناقصه های بین الملی و نمایشگاه های داخلی و خارجی از موضوعاتی است که کارشناسان در این برنامه در مورد آنها صحبت می کنند.
برنامه "ساعت صنعت" کاری از گروه صنعت و بازرگانی به تهیه کنندگی لیلا امیدیگانه روزهای زوج از ساعت ۲۱:۰۰ به مدت ۶۰ دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 443

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر