اخبار رسانه

برگزاری اولین همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکار سنجی ایران در رسانه ملی

مركز تحقيقات صداوسيما به مناسبت هفته پژوهش و به پاس پنجاه سال افكار سنجي در كشور اولين همايش ملي مطالعات پيمايشي و افكارسنجي در ايران را 25 آذر 97 در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا وسيما برگزار مي‌كند.

اين همايش ملي كه با هدف هم افزايي و گردآوري دانش بومي در حوزه پيمايش و افكار سنجي در كشور برگزار مي‌‌شود داراي سه محور «مباحث كاربردي وعملياتي»،«مباحث نظري وچشم اندازها» و «روش شناسي و آمار» است.
علاوه بر اين به منظور تخصصي‌تر برگزار شدن اين همايش سه پنل با عناوين«روش‌شناسي مطالعات پيمايشي و افكار سنجي»، «افكار سنجي‌ها انتخاباتي» و «چالش عملي اجراي پيمايش» در ايران پيش بيني شده است .
براي انتقال تجربه متخصصان حوزه پيمايش به علاقه مندان نيز، سه كارگاه آموزشي با عنوان «روش‌هاي آماري انتخاب سؤال براي پرسشنامه»، «نمونه گيري در پيمايش‌هاي تلفني و موبايلي» و« اشتباهات رايج در مطالعات پيمايشي و افكارسنجي» در نظر گرفته شده است.
گفتني است مركز تحقيقات صدا و سيما اولين همايش در حوزه مطالعات پيمايشي و افكار سنجي را با مشاركت مركز آمار ايران، پژوهشكده آمار، مركز پژوهش و اسناد رياست جمهوري، مركز افكار سنجي ناجا و اداره كل مطالعات اجتماعي- فرهنگي شهرداري برگزار مي كند.

آمار بازدید خبر: 671

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر