اخبار رسانه

«اصل 31» و یک امید تازه برای مستاجرها

دومین قسمت مستند «اصل 31» درباره سیاست های تامین مسکن در ایران طی دوره های مختلف، دوشنبه 31 تیر از شبکه افق پخش می شود.

اصل 31 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر حق داشتن مسکن برای هر فرد و خانواده ایرانی تاکید دارد؛ در این اصل آمده است: « داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند»
دولت های مختلفی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر سر کار آمده اند هر یک تلاش کرده اند با ارائه راهکارهایی، برای تحقق اهداف این اصل قانون اساسی گام هایی بردارند ولی هر کدام با مشکلات زیادی مواجه بوده اند.
با توجه به افزایش جمعیت کشور طی سال های متمادی و نیز گسترش شهرنشینی در دهه های اخیر، نیاز به مسکن در ایران رو به فزونی نهاده ولی در عین حال تامین مسکن برای این جمعیت، با این سرعت پیش نرفته است.
مجموعه مستند «اصل 31» در گفت وگو با کارشناسان، به سیاست های تامین مسکن در ایران و طی دولت های مختلف می پردازد؛ در این مسیر به دیدگاه های مختلف دولتی در زمینه رفع فقر و محرومیت هم اشاره می شود، دیدگاه هایی که گاه متضاد با واقعیت های موجود در جامعه بوده اند.
خانه فرهنگ و رسانه ثائر مجری تولید این مجموعه مستند است که در شبکه افق تهیه شده و دومین قسمت آن را می توانید دوشنبه 31 تیرماه ساعت 21:30 از شبکه افق تماشا کنید.
تکرار «اصل 31» برای پخش از همین شبکه در روز سه شنبه ساعت 12:00 در نظر گرفته شده است.

آمار بازدید خبر: 159

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر