پخش زنده

اخبار انتخابات

ایرانیان در ۱۰۲ کشور جهان رئیس جمهور انتخاب می کنند

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۶۹ شعبه اخذ رای در ۱۰۲ کشور و ۱۳۱ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی پورعلی مطلق افزود: همه ملزومات مربوط به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در این کشور‌ها ارسال شده است و در امور اجرایی انتخابات از تقویم زمانبندی جلوتر هستیم.

وی گفت: امور حفاظتی - امنیتی و انتقال ملزومات انتخابات به مکان‌های تحت حفاظت، انجام شده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

پور علی مطلق همچنین با اشاره به فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه از سه استان اصفهان، آذربایجان شرقی و هرمزگان گفت: از ۲۸۷ داوطلب ثبت نام کننده در این انتخابات ۹۰ داوطلب تایید صلاحیت شده اند.

وی زمان بررسی اعتراض تایید صلاحیت نشدگان این انتخابات را ۲۰ روزه اعلام کرد و افزود: شورای نگهبان تا هشتم اردیبهشت مهلت دارد که نتایج بررسی صلاحیت این داوطلبان در هیئت‌های اجرایی و نظارتی را بررسی و نظر نهایی اش را اعلام کند.

دبیر ستاد انتخابات گفت: داوطلبانی که به این نتایج معترض باشند سه روز مهلت دارند علل رد صلاحیتشان را از شورای نگهبان بپرسند و این شورا نیز طبعا اعلام خواهد کرد.

انتخابات میان دوره‌ای مجلس در حوزه‌های انتخابیه اهر و هریس، مراغه و عجب شیر، اصفهان و بندرلنگه، بستک و پارسیان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.

آمار بازدید خبر: 484

آخرین خبر