پخش زنده

اخبار انتخابات

فساد زیبنده جمهوری اسلامی نیست

رئیسی گفت : فساد زیبنده جمهوری اسلامی ایران نیست و نباید اجازه دهیم فساد مطلقا در جایی لانه کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حسینیه شهدای زنجان افزود : فساد یا ساختارهای فسادزاست که منافذی است که باید کنترل شود که هر روز شاهد مفسده ای نباشیم.

رئیسی افزود: بنا داریم پس از دوره ای شش ماهه گزارش اصلاح ساختارهای فسازا را به مردم و دستگاه های ذیربط ارائه می کنیم.

وی گفت : صرف دزد دزد گفتن برای مردم اطمینان اور نیست و باید مفسدان را به دست عدالت سپرد. رئیسی بر اقدام سریع در برخورد با مفاسد به عنوان مطالبه مردم تاکید کرد.

وی همچنین اشتغالزایی میلیونی در کشور را ضروری و قابل تحقق دانست و افزود: ما در طول این مدت بیش از 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور خلق شد که اگر نصف ان هزینه می شد از بیکاری جلوگیری و اشتغالزایی شده بود.

این نامزد ریاست جمهوری تصریح کرد : واردات کالای مصرفی چینی در این مدت در مقایسه با پیش از ان دو برابر شده است.

رئیسی همچنین از افزایش واردات کالاهای قاچاق به کشور و تبعیض در دریافت مالیات از قشرهای کم درامد در مقایسه با یقه سفیدانی که از پرداخت مالیات فرار می کنند انتقاد کرد.

وی اضافه کرد: نظام پولی و بانکی حتما باید اصلاح شود.

وی گفت : برخی مدام می گویند نداریم و نمیشود اما ما هم می دانیم هم میخواهیم و هم می توانیم.

رئیسی تحول در نظام اجرایی و مدیریتی کشور را ضروری دانست که باید در انتخابات با انتخابشان رقم بزنند و در گام دوم با ایفای نقش جوانان ، وضع موجود در کشور را کاملا متحول کنند.

وی گفت : بهره وری از امکانات و ظرفیت های کشور بیش از هر چیز به مدیریت نیاز دارد.

رئیسی افزود: زنجان از قطب های معدنی کشورمان است و با مدیریت درست می توان بهره وری از ظرفیت های این استان را افزایش داد.

وی گفت: نیروهای مستعد ما در دانشگاه های کشورمان دانش می اموزند اما به اتاق های فکر اروپا و امریکا می روند و خدمات می دهند در حالی که اگر فضای کسب و کار فراهم باشد به کشور خودمان خدمت میکنند.

رئیسی افزود: جوانان مستعد ایرانی اثبات کردند که ما می توانیم و شد ان که باید اکنون با افزایش بهره وری پیش ببرد مدیریت جهادی و انقلابی است .

گفت: استان زنجان پایین ترین نرخ جرم را دارد که اساس کار ناشی از گره خوردن دل های مردم این شهر با اباعبدالله الحسین علیه السلام است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حسینیه شهدای زنجان افزود : عشق به امام حسین علیه السلام را به عنوان سرمایه ای جاودان برای پیشبرد همه امور فردی و اجتماعی به ان نیاز داریم.

وی ، عزتمندی را درس بزرگ امام حسین علیه السلام دانست و گفت: مسلمانان باید با کرامت زندگی کنند و نه خود و نه دیگران حق ندارند کرامت او را نقض کنند .

رئیسی تاکید کرد: هیچ قرارداد بین المللی نباید به عزت و کرامت ملت ایران خدشه وارد کند.

وی ، ایجاد اشتغال با کرامت برای جوانان را وظیفه دولتمردان دانست. این نامزد ریاست جمهوری گفت: کرامت در همه شئون زندگی اجتماعی ما باید باشد و روابط اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بر این اساس باشد.

وی افزود: ما ملتی با افتخار و عزتیم که مرهون خون شهداست و ان چه سایه جنگ را از کشور برداشته حضور مردم و نیروهای انقلابی در صحنه است.

رئیسی ، ایران را کشوری ثروتمند با منابع مادی فراوان و نیروهای متخصص دانست و تاکید کرد: ما می توانیم فقر را بزداییم و بحران بیکاری را با امکانات موجود کشور حل و فصل کنیم .

وی تصریح کرد : ما برای رفع مشکلات کشور چشممان به دستان بیگانگان نیست که مشکل هیچ کشوری را حل نکرده اند که دومی اش ما باشیم.

آمار بازدید خبر: 532

آخرین خبر