پخش زنده

اخبار انتخابات

قالیباف: با فساد به طور جدی برخورد شود

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از دغدغه های مردم فساد است که باید جدی با آن برخورد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد باقر قالیباف بعدازظهر امروز در حاشیه ضبط تلویزیونی در جام جم در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه مبارزه با فساد باید دو کار جدی صورت گیرد؛ اولا سیستم ها باید هوشمند و از فناوری استفاده کرد که هر چه قدر بتوانیم دخالت افراد را در فرآیند کاری کوتاه کنیم.

وی گفت: در حال حاضر این کار در شهرداری تهران انجام شده و متاسفانه کاری که دولت انجام میدهد این است که حرف از شفافیت می زند اما خودش بخشی از قراردادها را مهر محرمانه می زند.

قالیباف افزود: قراردادی که مهر محرمانه داشته باشد یعنی فساد، نباید به این گونه عمل شود.
وی گفت: مردم باید بتوانند از همین شبکه های مجازی قراردادها را ملاحظه کنند.
قالیباف افزود: مدیران در هر سطحی وقتی گزارش فساد را دیدند قبل از اینکه بگویند مسئولش قوه قضائیه است برخورد کنند و به قوه قضائیه معرفی کنند و قوه قضائیه نیز به طور جدی با این موضوع برخورد کند.
وی گفت: در برخوردها نباید هیچ گونه ملاحظه ای داشته باشیم و بگوییم این دوست ماست، همشهری ماست.
قالیباف ادامه داد: من دیشب که سخنگوی قوه قضائیه در خصوص قاچاقی گزارش می دادند گفتم اگر جای دولت بودم آن وزیر را عزل و به قوه قضائیه معرفی می کردم.
وی گفت: نباید تعارف کنیم ریشه فسادها آن 4 درصد هستند که همه جا نفوذ دارند حتی در سیاست ها و بخش نامه ها و حتی متاسفانه در قانونگذاری هم دخالت دارند.
قالیباف در خصوص چاپ پوستر و تبلیغات گفت: همه کار تبلیغاتی ما در فضای مجای متمرکز است و حالا در ستادهای مردمی اگر کاری انجام شود مردمی است و خودشان کمک می کنند.
وی گفت: به هیچ عنوان نه از کسی خودم مستقیما کمک می خواهم و نه گفتم کسی به من کمک کند و نه چنین خواهشی از کسی دارم.
قالیباف در خصوص صحبت با ایرانیان خارج از کشور و ضبط برنامه در این زمینه افزود: برنامه خوبی بود و سوالات به گونه ای بود که دغدغه ایرانیان خارج از کشور در آن گفته شد و فرصتی بود که دیدگاه های دولت در خصوصص ایرانیان خارج از کشور را بگوییم.

آمار بازدید خبر: 464

آخرین خبر