پخش زنده

اخبار انتخابات

رئیسی: اعضای کابینه من حتما تاجر نخواهند بود

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: اعضای کابینه دولت ما از نیروهای کارآمد خواهند بود و حتما تاجر نخواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این نامزد ریاست جمهوری در بدو ورود به همدان گفت: کسی که بخواهد تاجر باشد نمی تواند شب و روز برای مردم کار کند و این دو با هم جمع نمی شود.
او افزود: اعضای کابینه یا باید در دولت حضور داشته باشند یا در بخش خصوصی.

امروز برای همه ما منافع و پیشرفت کشور پس از 38 سال از انقلاب بسیار مهم است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز برای همه ما منافع و پیشرفت کشور پس از گذشت 38 سال از انقلاب بسیار مهم است.

رئیسی افزود: آنچه سایه تهدیدات دشمن را از کشور دور کرده حضور شما ملت در صحنه است.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور گفت: با این حال وقتی به مشکلات مردم نگاه می کنیم سخت غصه دار می شویم.

رئیسی، بهره مندی از روحیه انقلابی دوران دفاع مقدس را رافع مشکلات دانست و گفت: کشور ما دارای ثروت های عظیم مادی و نیروهای متخصص فراوان است اما چرا جوانان دانش آموخته دانشگاهی بیکار باشند و کارگاه ها تعطیل شوند.

وی افزود: زندگی برخی با همین مبلغ ناچیز یارانه ها می گذرد اما آیا این کافی است؟ آیا کشور پول ندارد؟

رئیسی به آمار یازده میلیونی ازدواج اشاره کرد و گفت: ازدواج جوانان منوط به داشتن شغل و مسکن است تا زندگی باکرامت داشته باشند.

این نامزد ریاست جمهوری افزود: شرایط کشورمان با منابع بسیار باید اینگونه باشد که 500 هزار جوان پشت درهای بانک منتظر دریافت وام هستند در حالی که برخی قوانین را دور می زنند و تسهیلات فراوان می گیرند که با تسهیلات اعطایی دو نفر از این قانون شکنان می توان تسهیلات 500 هزار زوج در انتظار را پرداخت کرد.

رئیسی اختلاف طبقاتی موجود در جامعه را در شان جامعه اسلامی ندانست و تاکید کرد: همه فرصت های کشور باید به طور مساوی در اختیار همگان قرار بگیرد.

وی گفت: این نگاه عدالت اجتماعی است و با منابع موجود می توان یارانه دهک های پایین را سه برابر افزایش داد.

رئیسی افزود: از طرف دیگر برخی درآمدهای بسیار بالا دارند که کسی مخالف نیست اما چرا مالیاتشان را نمی پردازند؟

وی تاکید کرد: باید سامانه جامع اطلاعات در کشور ایجاد شود که یک سرآن در بانک، یک سر در گمرکات و یک سر در نهادهای نظارتی باشد و این کار را برای شفاف سازی در دولت انجام خواهیم داد.

رئیسی همچنین با تاکید بر اشتغالزایی در کشور گفت: پارسال زائرشهر در مشهد مقدس ایجاد کردیم که در مرحله نخست 6000 نفر از افراد بی بضاعت مالی و کم درآمدها صاحب خانه می شوند.

وی افزود: مشکل ما مشکل نداشتن منابع نیست، مشکل ضعف مدیریت در کشور است.

رئیسی همچنین با بیان اینکه فساد در کشور فراجناحی شده است تصریح کرد: مردم دیگر طاقت شنیدن این همه فساد را ندارند، ما در مقابل فساد هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت.

باید ساختارهای فسادزا در نظام بانکی - گمرکی اصلاح شود
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: باید ساختارهای فسادزا در نظام بانکی - گمرکی اصلاح شود.

رئیسی گفت: دستگاه اجرایی می گوید فهرست مفسدان را به دستگاه قضا داده است و قوه قضاییه اعلام می کند فهرست آنان به دستش نرسیده است اینکه قابل پذیرش نیست.

وی افزود: رئیس دولت باید پیش از هر کسی مدعی فساد باشد نه روزنامه ها.

رئیسی تصریح کرد: اراده جدی در برخورد با مفاسد وجود ندارد .

وی گفت : چند بار حقوق شهروندی را نوشته اند؟ مردم اقدام می خواهند نوبت عمل است، نوبت حرف نیست.

این نامزد ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات حاشیه نشینان همدان افزود: اینها مردم شریف باکرامت هستند که به مشکلاتشان توجه نشد از روستاها به حاشیه شهرها آمده اند.

وی با تاکید بر رفع مشکلات حاشیه نشینان، یکی از اقدامات لازم برای آنان را تثبیت مالکیت برای آنها دانست.

رئیسی گفت: اول دوره این دولت گفته شد چرا کشور بازار کالاهای چینی شود که درست بود اما چرا عمل نکردند؟ هشت سال قبل از این دولت میزان کالاهای وارداتی چینی سالانه پنج میلیارد دلار بود در این دوره این میزان متوسط سالانه به ده میلیارد دلار افزایش یافته است.

وی افزود : در حالی که بسیاری از معلمان کشور منتظر دریافت تسهیلات هستند منابع آنان را به یغما می برند.

این نامزد ریاست جمهوری تاکید کرد : اگر مدیریت انقلابی و جهادی بر کشور حاکم شود همه این مشکلات حل و فصل خواهد شد.

رئیسی گفت: به جای چشم دوختن به دست بیگانگان به مردم خودمان اعتماد کنیم ، چهار سال کشور را معطل کنیم که فلان کشور یا شرکت خارجی گره از مشکلات ما باز کند؟

وی افزود: امام راحل جوانان را باور داشتند هر جا اعتماد به نیروهای جوان کارآمد و جهادی کردیم ضرر نکردیم پس از 38 سال چهره کریه فقر زیبنده کشور ما نیست.

رئیسی گفت : نقش آفرینی بانوان در عرصه های مختلف حق خدادادی آنان است .

وی افزود : با نمایش و رونمایی از یک نوشته که حقوق شهروندی ادا نمی شود باید اقدام کرد و حق کرامتی آنان را در عمل ادا نمود.
این نامزد ریاست جمهوری گفت : مشکل کشور ما برنامه نویسی و رونمایی نمایشی از این نوشته ها نیست ، باید دوران حرف درمانی تمام شود.

رئیسی گفت: دلنشین ترین شغل برای من طلبه خادمی امام رضا علیه السلام است، برای هوا و هوس وارد این عرصه نشده ام آمده ام گرهی از مشکلات بگشایم، آمده ام مدافعان حرم با آرامش ماموریتشان را ادا کنند.

وی افزود: آمده ام که فساد را در کشور ریشه کن کنم.

آمار بازدید خبر: 432

آخرین خبر