پخش زنده

اخبار انتخابات

اشتغالزایی در کردستان نخستین حق شهروندی آنان است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : اشتغالزایی برای نیروهای اماده کار در کردستان از نخستین حق شهروندی انان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سیدابراهیم رئیسی در سالن ورزشی تختی سنندج افزود: کردستان یک مرکز و جایگاه فرهنگی و تمدن ساز است و مدنیت غنی آن دیرینه است.

وی گفت : آثار بسیار در شعر، ادب و آثار هنری در کردستان آمیخته با حکمت است. اشتغالزایی در کردستان نخستین حق شهروندی آنان است

رئیسی افزود: ما مجاهدت مردان و زنان کرد را که اجازه ندادند یک وجب از خاک این وطن به دست دشمن بیفتد از یاد نمی بریم و یادآوری این نعمت ما را در خدمت به این مردم پرتلاش راسخ تر می کند.

این نامزد ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های فراوان مادی و نیروهای جوانان و متخصص کردستان گفت : ثروت های انباشته در این استان متراکم است و جوانان متخصص و دانش آموخته دانشگاهی، آماده کار هستند.

وی افزود: حقوق مردم کرد را کسی به این مردم نداده، خدا داده است و دولت باید از آن صیانت کند.

رئیسی گفت : مردم این خطه حق دارند بر اساس زبان، گویش و آداب و سنن خود عمل کنند و کسی این حق را به آنان نداده است که بر آنان منت بگذارد.

وی افزود: آیا قاچاق شامل همین مقدار ناچیز کالای کوله برهاست یا کسانی که میلیاردی و کانتینری قاچاق کالا می کنند و مالیات نمی دهند.

رئیسی تصریح کرد: میلیاردرها از پرداخت مالیات فرار می کنند، آیا نقدینگی در کشورمان کم است؟

وی افزود: برخی می گویند نمی شود و باز خود را در معرض رأی مردم گذاشته اند. ما می گوییم اشتغالزایی میلیونی مبتنی بر قانون و ممکن است.

رئیسی از فقر مطلق در برخی خانواده ها ابراز تاسف کرد و افزود: من در بازار می روم و مطلعم ، برخی در اتاق های شیشه ای ننشینند و از متن زندگی مردم آگاهی بیابند.

رئیسی تاکید کرد: می توان بدون چشمداشت به دست بیگانگان مشکلات خود را رفع کنیم زیرا آنان اذعان دارند که فقط بر اساس منافع خود عمل می کنند.

این نامزد ریاست جمهوری از تعطیل کردن چهار ساله مسکن مهر به شدت انتقاد کرد و افزود: طرح ستاره خلیج فارس سال 93 با 74 درصد پیش رفته بود، سه سال تاخیر برای تکمیل آن برای چه بود که مجبور به هزینه های بسیار برای واردات بنزین نشویم.

وی گفت: با منابع کنونی در کشور می شود معضل بیکاری و مسکن را حل و فصل کرد، مشکل ناشی از ضعف مدیریت اجرایی است.

ریخت و پاش ها را در کشور کنار بگذاریم، مشکلات رفع می شود
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: ریخت و پاش ها را در کشور کنار بگذاریم، مشکلات کشور رفع می شود.

سیدابراهیم رئیسی در ادامه سخنانش در سالن تختی سنندج افزود: ما بحران بیکاری را از کشور خواهیم زدود.

وی گفت : معتقدیم با عزم و اراده جدی می توانیم فساد را از کشور بزداییم.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید درباره فساد حساس بود افزود: نخستین مدعی فساد باید رئیس دولت، وزرا و مدیران اجرایی کشور باشند.

وی خطاب به دانشجویان و ماموستاها گفت: باید سامانه جامع اطلاعات ایجاد کنیم که به بانک ، گمرکات ، بازرگانی و مجموعه های نظارتی متصل باشد تا ببینیم کسی می تواند فرار مالیاتی کند؟

رئیسی مخالفت با ایجاد این سامانه را ناشی از مغایرت آن با منافع برخی دانست و تصریح کرد: قراردادها باید پشت ویترین باشد تا از مفاسد جلوگیری شود چرا محرمانگی صورت می گیرد؟

این نامزد ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش از خام فروشی مواد پتروشیمی در کشورمان انتقاد و بر ایجاد ارزش افزوده این مواد تاکید کرد.

رئیسی گفت: نمی دانم کم کاری سبب خجلت مردم نزد خانوده هایشان شده است. وضع کنونی کشور قابل تغییر است.

وی تصریح کرد: حساس بودن اطرافیان را تربیت می کند که مرتکب فساد نشود . طبق قانون اساسی و بیانات مقام معظم رهبری ، بحث ما و اهل سنت نیست ، خط کشی نداریم کشور متعلق به همه است ، همه باید از مدیریت ها و مواهب کشور بهره مند باشند.

رئیسی گفت : برخی از حقوق شهروندی رونمایی می کنند ، قبلا نوشته شده است الان بحث عمل به این حقوق است.

وی افزود: مسکنی که چهار سال پیش باید تحویل می شد و نشد حق شهروندی نیست ؟

رئیسی تاکید کرد: فساد در هیچ جای کشور نه فقط قابل تحمل نیست بلکه برای برخورد با فساد هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت.

این نامز ریاست جمهوری ، بسیاری از مشکلات را ناشی از ضعف مدیریت دانست و افزود : آنچه در انتخابات تصمیم بگیرید گام نخست است که باید تغییر مدیریت اجرایی باشد و گام های بعدی باید با استفاده از منابع عظیم کشور از مشکلات گره گشایی کرد.

آمار بازدید خبر: 465

آخرین خبر