پخش زنده

اخبار انتخابات

هزینه روی کار آمدن دولت‌های نالایق را مردم می‌پردازند

نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: هزینه روی کار آمدن دولت‌های نالایق را مردم می‌پردازند و سوال امروز ما از دولتمردان این است که در کشوری با این همه سرمایه و ظرفیت های مادی و انسانی چرا باید رکود و بیکاری بر اقتصاد ما سیطره پیدا کند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمد باقر قالیباف در جمع هوادارانش در تالار حوزه هنری افزود: در حالی که بسیاری از کشورها بحران نیروی انسانی دارند اما ما نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و متخصص داریم.
نامزد ریاست جمهوری گفت: امروز مهندسان فارغ التحصیل ما در کشور با کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا رقابت می کند.
وی با گرامیداشت روز معلم و روز کارگر گفت: از جانبازان عزیز، این مردان مردی که سالیان دراز بر بستر مجروحیت و ویلچر نشسته اند تا من و شما ایستاده در خدمت مردم باشیم قدردانی می کنم.
قالیباف افزود: در 29 اردیبهشت ماه 1396 این ملت تصمیم خواهد گرفت و سکان دار مدیریت اجرایی کشور را مشخص خواهد کرد؛ من چند شب قبل هم اشاره کردم که ما واقعیت های تلخ و شیرین زیادی را در کشور خود می بینیم؛ واقعیت های شیرین ما این است که کشور ما یک کشور ثروتمندی است همانطور که همه دنیا و ملت ما این را می داند و باور دارد.
وی گفت: تنها در حوزه نفت و گاز به عنوان یک ذخیره عظیم، رتبه اول جهان متعلق به کشور ماست؛ همچنین در حوزه منابع انسانی نیز امروز جزو جوان ترین کشورهای دنیا هستیم این در حالی است که بسیاری از کشورها بحران نیروی انسانی دارند با این وجود ما نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و متخصص داریم.
قالیباف افزود: روزهای اول جنگ حتی برای داشتن یک خمپاره 60 با برد 1200 متر، محدودیت داشتیم اما همین مردم، دانشگاه، اساتید، صنعتگران در کمتر سه – چهار سال توانستند موشک بسازند. همین تراشکاران صنعتی که در کنار خیابان، موتور ماشین تعمیر می کردند، توانستند مهمات جبهه بسازند و زمانی که جنگ تمام نشده بود به موشک دسترسی پیدا کنند؛ آن ها با تولید تکنولوژی توانستند مناطق نظامی دشمن را مورد هدف قرار دهند.
وی گفت: آن جایی که مردم در صحنه هستند نشان دادند هم داریم، هم می شود هم می توانیم. سوال امروز ما از دولت مردان این است که در کشوری با این همه سرمایه و ظرفیت های مادی و انسانی چرا باید رکود بر اقتصاد ما سیطره پیدا کند؟ چرا امروز باید بیکاری آنچنان گریبانگیر خانواده ها شود که فرزندان شرمنده پدران و پدران شرمنده فرزندان خود باشند؟
قالیباف افزود: امروز فاصله بین یک جوان بانشاط و فارغ التحصیل تا تبدیل شدن به یک معتاد کارتن خواب تنها در فاصله یک شغل در کمتر از یک سال است.
وی گفت: امروز همه آمارها نشان می دهد ازدواج کاهش و طلاق افزایش پیدا کرده است. همچنین بر اساس آمارها بخش قابل توجهی از طلاق ها در همان سال های اول و دوم زندگی است. فاصله بین یک زندگی شیرین و با تداوم با یک زندگی فروپاشی شده تنها در دو سال به معنی داشتن و نداشتن یک شغل است. چرا باید این اتفاق بیفتد؟
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی مردم به طرق مختلف از میدان خارج می شوند، نتیجه اش استبداد پهلوی است، رژیمی که هم به مردم ظلم کرد و هم سرباز بی چون و چرای آمریکا بود و این ملت را به بیگانگان فروخت؛ باز هم این ملت و مردم باید هزینه این کار را بدهند.
محمد باقر قالیباف در جمع هوادارانش در تالار حوزه هنری افزود: امام مهربانی ها، مستضعفان و محرومان که جز برای خدا سخن نگفت و جز در راه خدا گامی بر نداشت، محبت او در دل یکایک مردم سرزمین افتاد و خداوند رابطه امام (ره) را با مردم مستحکم کرد. به این ترتیب انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.
قالیباف گفت: همه با هم در 12 فروردین سال 58 رای خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به صندوق رای ریخیتیم و عهد همه ما با هم این بود مردم در سرنوشت خودشان دخیل بوده و در عرصه های مختلف تصمیم گیر باشند.
وی افزود: متاسفانه در گذشت زمان هرچه قدر فاصله کردیم به تدریج و آرام آرام تاثیرات مردم در تصمیمات کشور کاهش پیدا کرد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دوران دفاع مقدس همه مردم به میدان آمدند و آن افتخار عظیم در بعد نظامی اتفاق افتاد به نحوی که یک متر از میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت؛ مردم مبارزه و مجاهدت کردند و با شهید دادن و مجروح دادن، ایستادگی کردند و جنگ را مدیریت کردند.
وی افزود: اگر مردم نبودند، ارتش و سپاه قادر نبودند جنگ را اداره کنند چرا که مردم جنگ را اداره کردند.
قالیباف گفت: امروز یک تعداد افراد فرصت طلب، منفعت طلب می خواهند با نفوذ، پارتی، ثروت، تهدید و تطمیع بیشترین منفعت را از سرمایه و انفال ملی در کشور ببرند، بدون اینکه هیچ کاری انجام دهند و تلاشی کنند.
وی افزود: در شرایطی که در حوزه واردات و صادرات در سقف 50 میلیارد دلار قرار داریم، نزدیک به 25 میلیارد دلار قاچاق کالا صورت می گیرد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حالی که تروریست ها به دنبال این هستند یک جلیقه انفجاری وارد کشور کنند و این جزیره امن را به هم بزنند ولی قادر نیستند، چطور می شود نزدیک به 25 میلیارد دلار قاچاق از ریل ها و جاده ها وارد کشور شده و توزیع شود.
وی افزود: شما باور می کنید در کشور این را نفهمد و نداند. حز اینکه 4 درصد حوزه نفوذ داشته و بقیه را تحت تاثیر قرار داده اند.
قالیباف گفت: خود ما در روستا زندگی کردیم و معنی کشاورزی را می دانیم؛ وقتی یک تولید کننده محصولات کشاورزی و صنعت می خواهد کالای خود را وارد بازار کند، حتی نمی تواند هزینه های تمام شده خود را پوشش دهد و حداقل سود را می برد اما چطور می شود مردم ما همین میوه را باید با گران ترین قیمت خریداری کنند.
وی افزود: در این شرایط تولید کننده تحت فشار قرار دارد و 96 درصد مردم تحت فشار قرار دارند، چه کسی جز دلالان زالو صفت منفعت می برد؟
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما باید تلاش کنیم تا سایه سنگین این افراد را که جز ظلم به مردم کاری ندارند، از میان برداریم. سایه واردات چی هایی که اقلام مضر و غیر ضروری وارد کشور می کنند، در نتیجه شاهد این وضعیت بیکاری جوانان هستیم؛ در مقابل با این اقدام آنها واردات کنندگان و تجار مومن، زحمت کش و میهن دوست ما ورشکست می شوند ولی این ها هر روز پولدار تر می شوند.
وی افزود : همه کارخانه داران و کسانی با رنج و زحمت در کشور تولید ثروت می کنند، هر روز یک کارخانه یکی از پس از دیگری تعطیل می شود اما این قاچاق چی ها و دلال ها هر روز پولدار تر می شوند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در 29 اردیبهشت باید به این سیاست ها و حرکت ها پایان دهیم و فرصت ندهیم این روند در کشور ادامه پیدا کند چرا که امروز جوانان ما فرصت کار ندارند.
وی گفت: انقلاب اسلامی در آغاز به همت شما مردم و خون شهدا این فرصت را فراهم کرده است تا قالیبافی که در سن 19 سالگی هیچ فرقی با بقیه جوانان نداشته، امروز پشت این تریبون ایستاده است و مدعی است که می تواند خدمتگذار شما مردم باشد؛ این فرصت را انقلاب و مردم به قالیباف و قالیباف ها دادند، اما غصه ما اینجا است که چرا امروز جوانان این کشور امیدی به آینده خودشان ندارند؟ این جز سلطه این 4 درصد برای خروج از مردم در عرصه مدیریت چیز دیگری نیست.
قالیباف گفت: من به شما عرض می کنم 4 درصدی ها با تاثیری که بر تصمیم گیری گذاشته اند، حتی در قانون گذاری، قانون شکنی، دور زدن قانون اثرگذاری می کنند.
وی افزود: وقتی دولت روش دوری از مردم و اشرافی گری را سبقه خودش قرار دهد، نتیجه این می شود که این افراد رشد می کنند و فرصت ها برابر اجتماعی و اقتصادی را از جامعه بگیرند؛ در ادامه شاهد هستیم که طبقات برخوردار و غیر برخوردار در جامعه شکل می گیرد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: باید در 29 اردیبهشت به این روند پایان دهیم و مردم را در صحنه اشتغال، سیاست، اقتصاد و فرهنگ وارد کنیم.
وی گفت: بعضی افراد وقتی با مردم صحبت می کنند حرف از تحول 100 روزه در اقتصاد می زنند اما بعد از 4 سال می گویند چه کسی قول 100 روزه داده است؟ این مسایل 100 سال زمان می خواهد. حرف ما این است که این مردم و ملت نه صبر ایوب دارند و نه عمر حضرت نوح.
قالیباف گفت: ما مطمئن هستیم که دولت مردم در کنار شما مردم می تواند کاری کند تا دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل و فصل کنیم. ما می توانیم، می شود و داریم از این رو باید بر داشته های خودمان تکیه کنیم.
وی افزود: به شما عزیزان مژده می دهم با برگشتن مردم در صحنه اداره کشور، دوباره زنگ های کارخانه های ما به صدا در آید و کارگران ما هر روز با عشق و نشاط از سحرگاهان تا پاسی از شب مشغول کار، تلاش و فعالیت شوند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: انشالله زمین های کشاورزی ما پر برکت از تر همیشه باشد، مردم ما نیز با خیال آسوده تولید خودشان را انجام دهند و دوباره شور، نشاط کار و فعالیت به کشور ما بر گردد.
وی افزود: انشالله به جای اینکه یک کشور وارداتی باشیم در آینده نه چندان دور کالاهای ایرانی را در اقصی نقاط دنیا خصوصا بازارهای منطقه ببینیم و همینطور که ما قدرت دفاعی بالایی داریم، قدرت اقتصادی بالایی هم داشته باشیم.
قالیباف گفت: می توانیم به همه کارگران، معلمان، زحمت کشان، بازنشستگانی که زحمت کشیده اند و امروز شرمنده نوه ها، عروسها و دامادهای خودشان هستند و مخصوصا خانواده های نیازمند کمک کنیم و مثل همیشه افتخار را به ایران و ایرانی برگردانیم.

آمار بازدید خبر: 476

آخرین خبر