پخش زنده

اخبار انتخابات

رئیسی: مردم از حرف و وعده خسته شده‌اند

سیدابراهیم رئیسی نامزد دازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بیرجند با تاکید بر اینکه همه چیز باید در میدان عمل اتفاق بیفتد گفت: مردم از حرف و وعده خسته شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نخستین سفر انتخاباتی خود ، در جمع مردم بیرجند گفت: فساد اداری مردم را بسیار عصبانی کرده است؛ تا کی باید شاهد مفاسد اداری باشیم که هیچ تناسبی با نظام اسلامی ندارد. این غصه ای شده برای من که آیا نمی توان بسترهای فساد را از بین برد؛ رئیس دولت قبل از هر کسی باید مدعی رفع فساد در کشور باشد.

وی افزود: خانواده هایی که تامین معاش آنان صرفا به یارانه متکی است چگونه زندگی کنند؟ چرا پس از 38 سال از انقلاب برخی خانواده ها با امید بسیار نتوانند سرپناهی داشته باشند؟ مگر این کشور امکانات محدودی دارد؟ می توان یارانه را برای دهک های پایین جامعه حداقل دو تا سه برابر افزایش داد.

رئیسی گفت: می شود با تکمیل مسکن مهر و رفع اشکالات آن به خانواده هایی که فاقد مسکن هستند مسکن کرامت واگذار کرد. می توان در چارچوب برنامه ششم، سالانه یک تا یک و نیم میلیون شغل ایجاد و بحران بیکاری را برطرف کرد. امکان ایجاد مشاغل با کرامت به جوانان با فعال کردن مراکز تولیدی نیمه کاره و تعطیل شده وجود دارد و این هدف با کار و تلاش جهادی و چشم نداشتن به بیگانگان قابل تحقق است.

وی افزود: فرآوری در کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی در خراسان جنوبی بسیار ممکن است و باید در این زمینه سرمایه گذاری و با سرمایه گذاری در معادن خراسان جنوبی، اقتصاد این استان را متحول کرد.

رئیسی ادامه داد: زعفران، زرشک و پنبه از محصولات ارزنده این استان است در حالی که زعفران این منطقه را در اسپانیا با ارزش افزوده عرضه و صادر می کنند. صنعت پرورش شتر و شترمرغ زمینه های بسیار خوبی در این استان دارد که باید با سرمایه گذاری در این عرصه، اقتصاد خراسان جنوبی را متحول کرد.

وی گفت: آنچه باعث شد وارد عرصه ریاست جمهوری شوم ناراحتی از مشکلات فقرا و به ویژه جوانان بیکار بود. سه دهه سابقه مدیریت کلان در کشور داشتم با امکانات موجود رفع بسیاری از مشکلات ممکن است.


رئیسی افزود: مردم از وعده ها خسته شده اند باید در میدان عمل اتفاق بیفتد. بیاییم برای تحقق دولت اسلامی، کار و کرامت، یک بار برای همیشه دسته بندی های سیاسی را کنار بگذاریم. خط کشی های موجود خط کشی واقعی کشورمان نیست خط کشی واقعی، مرزبندی با دشمنان انقلاب است.

وی گفت: بنا دارم از همه ظرفیت ها در دولتم استفاده کنم. می دانم استقبال از من در بیرجند استقبال از شخص من نیست استقبال از نظام ، انقلاب و امام است و این استقبال را از خودم نمی دانم.

آمار بازدید خبر: 519

آخرین خبر