پخش زنده

اخبار انتخابات

نام دولت بنده « دولتِ امید و آینده» است

اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه امروز راه‌های مختلف باز شده و سرمایه درحال ورود است گفت: اسم دولت بنده "دولتِ امید و آینده" خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در برنامه رو به دوربین شبکه یک در ابتدای صحبت های خود روز معلم و کارگر را تبریک گفت.

نام دولت بنده « دولتِ امید و آینده» است

وی گفت: پدرم کارگر معدن بوده است. کار در معدن بسیار دشوار است، کار در معادن در عمق زمین خیلی سخت است. کارگران باید به عمق زمین بروند و کار انفجار انجام دهند تا سنگ معدن را استخراج کنند. فرهنگ ما به ما آموخته است که به آسانی نمی توان از مشکلات عبور کرد. کار معدن به ما نشان داد برای رسیدن به خوبی ها باید سختی ها را پشت سر گذاشت.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه گفت: در دوران دبیرستان با معلمی آشنا شدم که در این روز معلم یادش را گرامی می دارم که در زندگی امروز من تاثیر بسیاری داشت. شهید نصیری لاری در انفجار هفت تیر شهید شد، او ما را به سمتی هدایت کرد که با امام، راه اسلام و اسلام رحمانی آشنا شدیم که اسلام محبت وصمیمیت بود.

وی در ادامه افزود: در دوران دانشگاه با کسانی همراه بودم که عده ای الان در بین ما نیستند، عده ای نیز همچنان با ما همراه و همیار هستند. در دوران دانشجویی به کرمان رفتیم و سعی کردیم کمک هایی به مردم ارائه دهیم. در جیرفت کرمان دو سال در جهاد سازندگی کار کردم. مردم جیرفت از من خواستند که کاندیدا شوم که در آن دوران در دور دوم و سوم نماینده مردم جیرفت در مجلس شدم. زمان جنگ بود، مشکلات زیاد بود، برنامه داشتن برای کشور سخت بود. درآمد کشور 7 میلیارد دلار بود که آن زمان از این رقم 4 میلیارد دلار برای تامین نیازهای دفاعی بود، 3 میلیارد دلار باقی مانده برای اداره کشور بود که از این مقدار 2 میلیارد برای تامین کالاهای اساسی و کوپنی بود و کشور با یک میلیارد دلار اداره می شد. وی افزود: مهمترین مساله در زمان جنگ اداره کشور بود، برنامه سازندگی در زمان جنگ نوشته شد و اصولی تدوین شد برای توسعه کشور.

این نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید به مدیرانی که در دوران جنگ گاه تنها با سالی هفت میلیارد دلار کشور را اداره کردند دستمریزاد گفت.

جهانگیری افزود: یاد گرفتم که همه مسایل کشور را می‌توان با گفت‌گو و تفاهم حل کرد

در اصفهان یاد گرفتم می شود با گروههای مختلف سیاسی کار کرد. از علما و مردم دوست داشتنی اصفهان یاد گرفتیم و خیلی از طرحهایی که الان هست متعلق به ان موقع است.

وی افزود: سبک مدیریت کارکردن با سلایق مختلف از راه گفت و گو را وقتی استاندار اصفهان بودم یاد گرفتم.

این نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مورد ایت الله منتظری که زمانی خواستند به نجف اباد بیایند عده ای گفتند ایشان را برگردانیم اما گفتیم هیچ ایرادی ندارد. ایشان علاقه مندان زیادی انجا داشت. به فرماندار گفتم کارشان را انجام دهند. ایشان هم چند روز انجا بودند و سخنرانی کردند که هیچ حاشیه ای نداشت. ان موقع فکر کردم همه مسائل کشور را میشود با گفت و گو و تفاهم حل کرد.

وی افزود: در دوران اصلاحات گام‌های بلندی برداشته شد. معتقدم برنامه سوم بهترین برنامه تاریخ ایران از نظر تدوین و اجرا بود. ابن برنامه را دولت اصلاح‌طلب سید محمد خاتمی نوشت و مجلس اصولگرای ناطق‌نوری تصویب کرد.

جهانگیری افزود: قطعا شکوفاترین دوران صنعت کشور در دوران اصلاحات بوده است. در آن دوران ارز تک‌نرخی شد و رانت ازبین رفت.

این نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دوران اصلاحات افق روشن‌تری برای کشور دیده شد و به همین دلیل بود که سند چشم‌انداز بیست ساله تدوین شد.

وی گفت: متاسفانه بعد از اصلاحات دوران جدیدی شروع شد که مسیر توسعه کشور منحرف شد، سرمایه‌های انسانی و مادی کشور نابود شد. هفتصد میلیارد دلار منابع این کشور نابود شد. از این درد اگر ادم بمیرد هم رواست. مگر مردم چه کرده بودند که با آنها اینگونه رفتار شد.

جهانگیری ادامه داد: در آن دوران ۲۲ میلیارد دلار در بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس فروختند که قیمت ارز را بیاورند پایین و فقط ۳۰ درصد آن را یک صرافی فروخت.

این نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت قبل دلار را ۸۰۰ تومان گرفت و ۴۰۰۰ تومان پس داد؛در دولت قبل آواری بر سر کشور و اقتصاد ریخت. در سیاست هم همینطور بود. چه کسی فکر میکرد فرزندان امام و انقلاب و رهبری رودرروی هم قرار بگیرند.

وی افزود: گفتنش درداور دست اما باید گفت که عده ای با همان روش میخواهند برگردند. مردم ایران به هوش باشید . ما نسلی هستیم که حضور داشتیم و اینها را دیده ایم.

جهانگیری گفت: فکر نمی‌کردند برجام به نتیجه برسد اما تیم قوی هسته‌ای شکل گرفت و به نتیجه رسیدیم. چه فسادهایی که به بهانه همین تحریم‌ها شکل گرفت.

آمار بازدید خبر: 817

آخرین خبر