پخش زنده

اخبار انتخابات

تخریب ها و شایعات را برای ادای وظیفه نادیده می پندارم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تخریب ها و شایعات علیه خودم را برای ادای وظیفه نادیده می پندارم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سیدابراهیم رئیسی در مسجد جامع ایلام افزود: این حضور شما ارزشمند است زیرا بر اساس چنین حضوری سرنوشت خود را رقم می زنید.

وی گفت: در هر انتخابات، بازنگاهی به آنچه انجام شده است صورت می گیرد. رأی همراه با خود پیام دارد هم نگاه به گذشته که چه باید می شد و چه شد و هم نگاه به آینده دارد که چه باید رقم بخورد.

رئیسی افزود: اساس کار من بر عقل مردم استوار است نه تبلیغات، بر این اساس من مردم را عاقل می دانم که بررسی می کنند چه باید می شد.

وی گفت: بدون نگاه حزبی باید وضع کنونی را بررسی کرد، وضع موجود کنونی در همین ایلام را بررسی کنیم و بدانیم آیا ایلام مبارز و مقاوم عرصه های دفاع مقدس در شأن مردم این ایلام است.

رئیسی تصریح کرد: از آنچه علیه من طلبه گفته شد گذشتم اما درباره مقدسات چه گفته شد؟ آن آقایان بیایند بنشینند و بررسی کنیم آیا با وجود این همه ثروت، حق است این همه بیکاری در این استان باشد؟

این نامزد ریاست جمهوری گفت: آیا زیبنده است که 330 هزار بشکه نفت و 8000 میعانات گازی در این استان تولید شود مگر قانون صراحت ندارد که 2 درصد درآمدهای چنین مناطقی صرف همین مناطق شود؟ آیا به این قانون عمل شده است؟

مشکلات ناشی از بی تدبیری است نه کمبود منابع
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت : چقدر خسارت های ناشی از سیل اخیر پرداخت شده است ؟ این ها سوالات مردم است این ها را پاسخ دهید ، چرا بحث را جای دیگری می برند.

آقای رئیسی در ادامه سخنان خود در جمع مردم ایلام افزود: این حرف ها به قومیت ها ربطی ندارد ، مردم با این مشکلات مواجهند.

وی گفت: 150 هزار نفر از مردم ایلام تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند ، ایا این شایسته است؟

وی افزود: چند واحد تولیدی در ایلام در حال تولیدند؟ چرا بحث ها را به سمت مسائل سیاسی می برند؟

رئیسی با رد ادعای کسانی که می گویند اعتبار نیست گفت: ایا نقدینگی نبوده یا بوده و چند نفر در نظام بانکی گذاشته و سود برده اند ؟ اگر نیمی از اعتباراتی که کسب شده است صرف تولید می شد بیکاری رفع می شد ما این وضع را ناشی از کمبود منابع نمی دانیم بلکه ناشی از بی تدبیری می دانیم.

این نامزد ریاست جمهوری افزود: چرا چند سال تکمیل واحدهای مسکن مهر را به تاخیر انداختید و حالا در ایام انتخابات می گویید تا اخر سال تکمیل می کنید ، چرا این کار را همان سال اول دولت تکمیل نکردید ؟

وی با انتقاد از کسانی که مسکن مهر را طرح مزخرف نامیدند افزود: با این حال بحث ها را به سمت مسائل سیاسی می برند.

رئیسی همچنین با اشاره به زمینه های بسیار مطلوب مسافر و گردشگری به ویژه زائران کربلای معلی در ایلام از نامناسب بودن راه های ارتباطی این استان انتقاد کرد.

وی همچنین با تبریک روز معلم به فرهنگیان ، به نیازهای مالی انان اشاره کرد و افزود : مردم می پرسند چرا منابع صندوق ذخیره فرهنگیان به یغما می رود ؟

رئیسی همچنین گفت : مردم از استمرار فسادهای اقتصادی خسته شده اند ، باید تدبیر کرد که افراد نتوانند فساد کنند و رئیس دولت باید پیش از هر کسی مدعی باشد.

وی تصریح کرد: محرمانگی قراردادها در نظام جمهوری اسلامی معنی ندارد به نحوی که حتی نمایندگان مجلس از قراردادها اطلاع ندارند .
رئیسی افزود : منابع به اسم تولید در اختیار کسانی قرار می گیرد که در بانک ها می گذارند و سودهای کلان می گیرد .

وی تاکید کرد: باید نظارت شود که تسهیلات در کجا هزینه می شود باید سامانه جامع اطلاعات ایجاد شود تا از فرار مالیاتی جلوگیری شود .

این نامزد ریاست جمهوری گفت : می گویند مالیات دریافتی افزایش یافته است اما از چه کسی گرفته اند ؟ از برخی کاسبان معمولی چند بار مالیات بر ارزش افزوده می گیرند درحالی که میلیاردرها فرار مالیاتی می کنند .

رئیسی افزود : تعاونی ها فلج شده اند در حالی که می توانستند مشکلات را حل و فصل کنند.

وی تصریح کرد : مردم قادرند در رفع مشکلات ایفای نقش کنند ، اما نگاهی وجود دارد که به بیگانگان چشمداشت دارد که مشکلات را رفع کنند و بر این اساس کشور را چهار سال معطل نگه می دارند این نگاه خطاست و باید تغییر کند.

رئیسی گفت : ایا افزایش بهره وری از ظرفیت ها ممکن است یا ارمانی است که برخی در ایجاد سالانه یک میلیون شغل تشکیک می کنند. ایا حق است که 550 هزار زوج در صف دریافت تسهیلات باشند ؟

وی افزود : در ایلام که در صف مقدم دفاع مقدس بود حق است که برخی جوانانش در مواجهه با مشکلات خود را در بن بست ببینند ؟ این واقعیتی اجتماعی است.

رئیسی گفت : کشوری که برای دیگر کشورها امید شده است چرا باید با شرایط بد اب و هوایی مواجه شود ؟ ایا قابل حل و پیش بینی نبود و نیست ؟

وی افزود : مشکل کشور در زمینه اشتغال ، آب و تعطیلی کارگاه ها ناشی از ضعف مدیریت است.

آمار بازدید خبر: 517

آخرین خبر