پخش زنده

اخبار انتخابات

صدا و سیما در تغییر زمان پخش برنامه‌های انتخاباتی منافع نامزدها را لحاظ کرده است

سخنگوی کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: زمان پخش برنامه‌های انتخاباتی در جهت حفظ منافع کاندیداها و متناسب با زمان پربازدید برای ایرانیان مقیم قاره‌های دیگر صورت گرفته است.

"احسان قاضی‌زاده هاشمی" سخنگوی کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار گروه انتخاباتی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد مسائل مطرح شده در مورد زمان پخش برنامه‌های انتخاباتی کاندیداها گفت: براساس توضیحات سازمان صدا و سیما مشخص شد که بی‌برنامگی انجام نشده بلکه این امر در جهت حفظ منافع کاندیداها و متناسب با زمان پربازدید برای ایرانیان مقیم قاره‌های دیگر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این اقدام در جهت پوشش بیشتر ایرانیان در قاره‌های دیگر انجام شده است تا آن‌ها حق انتخاب بیشتری داشته باشند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه انتقادات منعکس شده مربوط به بحث جدول پخش بوده است، تاکید کرد: مسئولان صدا و سیما جدول پخش را با عنوان کلی تنظیم کرده‌اند، اکنون بعد از بررسی جدول پخش با عنایت به اختلاف ساعت میان ایران با سایر کشورها در قاره‌های اروپا، آمریکا، آسیا، اقیانوسیه و آفریقا این فاصله زمانی یک روزه برای تطبیق ساعت پخش با پرمخاطب‌ترین ساعت در آن قاره‌ها تعیین شده است.

سخنگوی کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: این اقدام صدا و سیما که برای جذب مخاطب حداکثری در برابر پخش گفتگوهای نامزدهای انتخاباتی در کشورهای دنیا بوده است، لازم بود از همان ابتدا و زودتر اطلاع‌رسانی انجام می‌شد تا این اعتراضات از طرف بعضی از افراد و ستادها صورت نگیرد البته اکنون هم ایرادی ندارد.

وی با تاکید براینکه ارزیابی بنده از عملکرد صدا و سیما مثبت است، تنها نکته قابل ذکر این بود که اگر دوستان زودتر این مسائل را اطلاع رسانی می‌کردند این مسائل به وجود نمی‌آمد.

آمار بازدید خبر: 988

آخرین خبر