پخش زنده

اخبار انتخابات

رئیسی: می توان یارانه فقرا را 3 برابر کرد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که می توان یارانه فقرا را 3 برابر کرد گفت: امکان ایجاد شغل مناسب مطابق با کرامت جوانان فراهم است، این مهم، تلاش، مدیریت جهادی و چشم نداشتن به دست بیگانگان را می خواهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از مهر، سیدابراهیم رییسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در جمع مردم بیرجند با اشاره به رسیدن د برصد بیکاری بر اساس برنامه ششم توسعه به ۸ درصد گفت: برنامه ششم صریحا اعلام کرده که آمار بیکاری باید از ۱۲ درصد به ۸ درصد برسد و بر اساس این، سالی حداقل ۱ تا ۵،۱ میلیون کار ایجاد شود.
وی با بیان اینکه امکان ایجاد شغل مناسب مطابق با کرامت جوانان فراهم است، افزود: بعضی از کارگاه ها تعطیل یا نیمه تعطیل شده اند. امکان آماده شدن ۲۵ درصد از این کاراگاه ها و قرارگرفتن شان در خط تولید با امکانات فعلی، وجود دارد.

رئیسی ادامه داد: این مهم، تلاش، مدیریت جهادی و چشم نداشتن به دست بیگانگان را می خواهد و این اتفاق امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه مردم از فساد اداری عصبانی هستند، گفت: مردم عصبانی هستند که هر روز تیتر روزنامه ها اخبار فساد را می زنند. تا چه زمانی مردم باید شاهد فساد که هیچ گونه تناسبی با نظام اسلامی ندارد، باشند.

رئیسی با طرح این پرسش که آیا نمی شود جلوی فساد را گرفت، اظهار داشت: زمانی که من در سازمان بازرسی کل کشور بودم، بسیاری از مراکز ایجادکننده فساد را پشت ویترین قرار دادیم تا زمینه برای برخورد از سوی مسئولان فراهم شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به مبعث حضرت رسول با بیان اینکه فلسفه بعثت بهره مندی انسان از همه مواهب خدادادی است، گفت: فلسفه بعثت، کرامت های اخلاقی در جامعه بوده است. در شان و کرامت یک انسان است که زندگی، کار، تحصیلات و آینده ای برای خود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت باید در جهت کرامت همه شهروندان گام بردارد تصریح کرد: کرامت یک انسان این است که فکر، اخلاق و عمل او هم طراز با اسلام باشد.

رئیسی با اشاره به موضوع فقر اظهار داشت: بسیاری، زندگی فقیرانه ای دارند و در این فقر، صبر می کنند. بسیاری برای پیدا کردن شغل، به کس و ناکس مراجعه می کنند و شب که به خانه می روند، نزد زن و فرزند، خجل می شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در زمان مسئولیتم در آستان قدس، بیشترین مراجعات درخصوص پیدا کردن شغل بوده است، گفت: زندگی، کار، تحصیلات و معیشت به عهده دولت اسلامی است. دولت باید با استفاده از همه بهره هایی که وجود دارد، تلاش کند تا شغل شرافتمندانه ای برای مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه واقعا چگونه عده ای زندگی خود را فقط با یارانه ۴۵ هزار تومان می گذرانند، گفت: آیا امکانات نیست تا زندگی این فقیر نجات پیدا کند؟ این امکانات وجود دارد. ما در کشور، ثروت و جوان آماده و مستعد برای کار، کم نداریم.

رئیسی در ادامه با اشاره به دوران حضورش در آستان قدس رضوی گفت: من در آستان قدس، بهترین شرایط را به لحاظ مادی و معنوی داشتم اما عاملی که باعث شد وارد این عرصه شوم، مشکلات مستمندان بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در همین رابطه با بیان اینکه مردم از وعده دادن خسته شده اند، افزود: باید در دولت اسلام و دولت کار و کرامت، یک بار هم که شده دسته بندی های سیاسی و خط کشی های غیرواقعی را کنار بگذاریم. باید از همه ظرفیت ها برای حل مشکلات کشور بهره بگیریم.

رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: می توان با همین سطح درآمدی در کشور، فقر را به طور مطلق از بین برد. این امکان وجود دارد که یارانه های فقرا، ۲ تا ۳ برابر افزایش پیدا کند.

آمار بازدید خبر: 521

آخرین خبر