پخش زنده

اخبار انتخابات

قالیباف در قم: بیش از هر زمان دیگری نیازمند تحول در عرصه اقتصادی هستیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری کشور، نظام و مردم نیازمند تحول اساسی در عرصه اقتصادی هستند.

شبکه خبر- به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دومین سفر تبلیغاتی خود در مسجد حضرت امیر المؤمنین شهر قم گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری کشور، نظام و مردم نیازمند تحول اساسی در عرصه اقتصادی هستند.
وی افزود: امشب شب مبعث است، فلسفه مبعث مکارم اخلاق و پیاده سازی آن در همه جهان است، رسالت پیامبر و اهل بیت برقراری عدل در جامعه است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما در فرهنگ قرآنی خود داریم که باید در راه مردم تلاش و مجاهدت کنیم گفت: این مجاهدت را در هر عرصه ای که لازم باشد باید انجام دهیم. در سوره نسا آمده است که این مجاهدت تنها در عرصه دفاع مقدس و هجومی که به کشور عزیزمان شد نیست بلکه برای مستضعفین و محرومین نیز این مجاهدت هست.

وی گفت: امروز در ساختار بین الملل جایگاه نظام اسلامی را ببینید، کسانی که تلاش می کردند انقلاب اسلامی شکل نگیرد و بعد از انقلاب جنگ تحمیلی را وارد کردند امروز می بینند که ملت ایران در ساختار بین الملل تاثیرگذار است به خصوص در موضوعات منطقه ای بدون نقش ایران هیج ابرقدرت و قدرت منطقه ای نمی تواند هر تصمیمی را گرفته و آن را اجرا کند. این افتخار بزرگی برای ایران و انقلاب است.

قالیباف با بیان اینکه ریشه این افتخار بزرگ در این بود که مردم در صحنه حضور داشتند و نه به صورت تشریفاتی، ادامه داد: وقتی در دوران دفاع مقدس جنگ آغاز شد مردم در تمام سطوح جنگ حضور پیدا کردند مانند شهید زین الدین و دهها شهید دیگر، در آن مقطع مردم، اساتید، اهل علم و مهندسین پای کار آمدند.

وی گفت: سوال اینجاست که چرا در صحنه اینچنین پیچیده از لحاظ فنی و تکنولوژی و نظامی در ردیف پنج کشور اول دنیا قرار می گیرد و رشد علمی کشورمان جز کشورهای نام آور شده و به رقم ۱۵ درصدی رسیده است، اما باید در این کشور عزیز مردم مخلص و باوفا اینگونه زندگی کنند که آن مردان مردی که در مقابل دشمن قد خم نکردند، پدر و پسر در یک گردان جنگیدند و وقتی پسر در برابر پدر به شهادت رسید پدر خم به ابرو نیاورد خط را ترک نکرد؛ ولی امروز باید پدران ما در برابر حداقل های نیاز فرزندانش شکسته شده و فروریزند این سزاوار ملت ما نیست.

قالیباف گفت: این سزاوار نیست که جوانی می بیند مادرش در خانه مردم خدمتکاری می کند، پول جمع می کند تا فرزندش تحصیل کند و آن فرزند مدام فکر می کند که جبران این محبت مادرش را بکند. اما وقتی فارق التحصیل می شود می بیند گذران زندگیش باید با کمک مادرش باشد. اوج بدبختی ما آنجاست که آمارها نشان می دهد ایران ظرفیت های اقتصای بسیاری دارد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز مجموعه کشفیات ما در حوزه نفت و گاز رتبه اول دنیا را دارد.

وی با اشاره به اینکه ما در حوزه کشاورزی با بحران های موجود بیش از ۹۰ درصد گونه های دارویی در کشور داریم، تصریح کرد: مسئله داروهای گیاهی دنیا به شدت مورد استقبال است و برخی کشورها درآمد چند صد دلاری در این زمینه دارند.

قالیباف ادامه داد: اگر اطلاعات آماری ۱۵۰ کشور در رتبه اقتصادی را بررسی کنیم ما جز ۱۰ کشور آخر هستیم. دقیقا در جایی که پتانسیل داریم آخر هستیم. این چه معنایی دارد.

وی تصریح کرد: در بیکاری، رکود و گرانی چه رتبه ای داریم، اینها نتیجه چیزی جز سو مدیریت و ضعف در اداره کشور نیست.

قالیباف گفت: در ۱۲ فروردین با مردم پیمان بستیم معلوم شد که مردم هرجا حضور در صحنه داشتند موفق بودیم اما امروز ۹۶ درصد مردم از گردونه اقتصادی خارج هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اصل ۴۴ و سیاست های کلان ابلاغی رهبری را عملی می کنیم. امروز سرمایه بانک ها متعلق به چه کسی است. پول مردم در بانک هاست اما چقدر داریم کسانی را که برای وام ازدواج در صف هستند. پول ۹۸ درصد بانک ها در اختیار تنها ۴ درصد مردم قرار می گیرد.

وی گفت: اگر امروز در تهران توفیق خدمت گذاری دارم باید دغدغه مردم را داشته باشم اگر دغدغه نداشته باشیم فقط به همان چهار درصد مردم می پردازم که نتیجه آن بی اعتمادی و خلف وعده و بی عملی است.

قالیباف ادامه داد: در ۲۹ اردیبهشت می خواهیم رئیس قوه مجریه کشور را انتخاب کنیم یعنی همه امورات مدیریتی کشور را در ابعاد مختلف برای تحقق همه طرح ها و خواسته ها به یک نفر واگذار کنیم نباید سراغ کسانی برویم که تجربه و سابقه این کار را ندارند.

قالیباف گفت: گاهی برنامه هست اما اجرا و مدیریت مهم تر است ما امروز درحوزه کارآمدی مشکل داریم. آنقدر نیروی جوان و صاحب نظر در ایران وجود دارد که می توانند برای ما افتخار آفرینی کنند اما وعده ها روی هم انباشته شده و ملت بی اعتماد شدند.

وی افزود: بزرگترین سرمایه برای یک کشور اعتماد است اما امروز با عملکردها این اعتماد را از بین بردند. مردم دلنگران هستند. وقتی اقدامی به مردم ختم م

آمار بازدید خبر: 470

آخرین خبر