پخش زنده

اخبار انتخابات

وحدت و انسجام امروز از افتخارات ماست

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز وحدت و انسجام ملی از افتخارات است و این موضوع به برکت قرآن، نظام اسلامی، حضور با بصیرت مردم و هدایت شما علما محقق شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید ابراهیم رئیسی در اجتماع سراسری علمای اهل سنت در تالار آدینه افزود: وی گفت: نماد ما، کارت شناسایی ملی است و هر کسی این کارت را داشته باشد فرای از قوم و مذهب است.

وی با بیان اینکه وحدت و انسجام ملی از برکات الهی است گفت: امنیتی که امروز در کشور داریم مرهون هوشیاری علما و فرهیختگان اهل سنت، شیعیان و همه گروه‌ها در نظام اسلامی است.

آقای رئیسی افزود: شما از تریبون هایی که در اختیار دارید، هشدار می‌دهید که کسی در میان مردم نفوذ نکند و همچنین از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی حراست می‌کنید.
وی گفت: مرزبانی شما بسیار ارزشمند است که از فکر و اندیشه مردم در عرصه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و تریبون‌ها مرزبانی می‌کنید و این از نعمت‌های الهی است.

آقای رئیسی افزود: پس از ۳۸ سال نظام مقدس جمهوری اسلامی، افتخاراتی دارد و به هیچ عنوان وضع معیشت مردم بویژه در مناطق محروم و فقرا زیبنده نظام اسلامی نیست.

وی گفت: وضع بیکاری برای دانش آموختگان دانشگاهی و یا مراکز تولیدی که تعطیل و افراد بیکار می‌شوند، زیبنده جامعه ما نیست.

آقای رئیسی افزود: زیبنده نظام اسلامی نیست که هر روز در جامعه شاهد خبر ناگوار از فساد و تخلف باشیم و ساختارهای فسادزا باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه نباید در جامعه شاهد مدارس کپری در مناطق مختلف باشیم گفت: همچنین نباید شاهد خانواده‌ای باشیم که چند عضو دارد و درخواستش شاغل شدن یکی از فرزندانش است.

آقای رئیسی افزود: در کشور ما منابع کم نیست و کشور ما، کشوری ثروتمند است.

وی با اشاره به معادن مختلف کشور گفت: ما معادن کم نداریم و همچنین ظرفیت نیز کم نداریم به عنوان مثال در جنوب کشور حدود ۳ هزار کیلومتر ساحل داریم، اما سهم ما از دریا ناچیز است درحالیکه ۵۰ درصد درآمد و تولید ناخالص ملی در برخی از کشورهای اروپایی از دریاست.

آقای رئیسی افزود: ما مانند همه کشورهای دیگر کمبود نزولات آسمانی داریم، اما مشکل، کمبود آب نیست بلکه مشکل مدیریت آب، منابع، انرژی و خاک است.

وی گفت: اگر منابع به درستی مدیریت شود می‌تواند مشکل کشور را حل کند.

آقای رئیسی افزود: میزان نقدینگی که در کشور افزایش یافت، اگر در تولید به کار گرفته می‌شد، مشکل بیکاری و اشتغال ایجاد نمی‌شد.

وی گفت: ما در کشور منابع کم نداریم و این یک ادعا و شعار انتخاباتی نیست.

آقای رئیسی با بیان اینکه هوا و هوس ریاست جمهوری در دل من نیست افزود: امروز در جایگاه خدمت گذاری هستم که حاضر نیستم آن را با هیچ چیز عوض کنم، در آستان مقدس علی ابن موسی الرضا (ع) که با هیچ چیز قابل عوض کردن نیست.

وی گفت: فردی با چشم اشک بار و با مدرک تحصیلی وارد آستان قدس می‌شود و می‌گوید به من کار بدهید.

آقای رئیسی افزود: به همه خدمات دولت‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون احترام می‌گذارم و همچنین به همه کسانی که گره از زندگی مردم گشودند احترام می‌گذارم.

وی گفت: شرایط باید تغییر کند و توجه به منابعی که کشور دارد با یک مدیریت جهادی و کارآمد و با استفاده از ظرفیت‌ها و بدون خط کشی‌های سنی، شیعه و گرایش‌های مختلف همه به عنوان شهروند این کشور هستند.

آقای رئیسی افزود: افتخار کشور، افتخار همه و مشکل آن نیز مشکل همه است و در دوران جنگ تحمیلی، شیعه، سنی، کرد، بلوچ، عرب، فارس و عجم همه شهید دادند.

وی گفت: فرای احزاب، گویش ها، اقوام و قبایل مختلف همه در پیشبرد امور و ارتقای جایگاه کشور می‌تواند مؤثر باشد.

آقای رئیسی افزود: در هرجا که مدیریت جهادی و انقلابی بوده است شاهد حرکت کارآفرین بوده ایم.

وی با بیان اینکه از اولویت‌های ما ارتباط با همسایگان است گفت: ۱۵ کشور همسایه داریم و باید با آن‌ها ارتباط خوب داشته باشیم.

آقای رئیسی افزود: بازار تجارت در اطراف کشور ما چقدر است؟ ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار است و سهم ما چقدر است؟

وی گفت: ما می‌توانیم در ترانزیت منطقه نقش داشته باشیم.

آقای رئیسی افزود: خط کشی‌ها به نفع هیچ کس نیست چه فرقی می‌کند یک عالم سنی در یک گوشه، یک روستا یا منطقه کار هدایت مردم را انجام می‌دهد یا یک طلبه شیعه، چه فرقی می‌کند سفره یک برادر خالی باشد.

آقای رئیسی افزود: ما داعیه داریم که به وعده هایمان عمل کنیم و معتقدیم می‌توان بیکاری را رفع کرد.

وی گفت: باورمان این است که با کمک شما و همه دلسوزان و عزیزان و برداشتن خط کشی‌ها همه با هم با توکل به خدا و باور به جوانان، باور به توانمندی جدی مردم، چه آخوندی در ترکمن صحرا، چه مولوی در سیستان و بلوچستان و یا ماموستا در کردستان و افرادی که مؤثرند می‌توانیم مشکلات را رفع کنیم.

آقای رئیسی افزود: من آمدم که فقر مطلق، فساد اداری در کشور نباشد و دغدغه فقرا و بیکاران و علما را رفع کنم.

وی گفت: بجز اینکه که گره‌ای از کشور باز کنم به چیز دیگری فکر نمی‌کنم و انشاالله آنچه که رضای خدا و خیر و صلاح ملت است رقم بخورد.

در ابتدای این دیدار تعدادی از علمای اهل سنت به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص رفع مشکلات و محرومیت از مناطق سنی نشین، برقراری قسط و عدالت، ایجاد اشتغال، ترغیب به سرمایه گذاری، تسهیلات کم بهره پرداخت.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 447

آخرین خبر