پخش زنده

اخبار انتخابات

بررسی شکایت نامزدها در کمیسیون نظارت بر تبلیغات

وزیر کشور از بررسی شکایت ها بعد از دومین مناظره‌ انتخاباتی نامزدها توسط کمیسیون تبلیغات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری با رسانه ها با تسلیت حادثه معدن آزادشهر گلستان به خانواده های بازمانده معدن‌چیان کشورمان، در پاسخ به سوالی درباره اتهامات وارد شده به برخی کاندیداها در جریان دومین مناظره‌ انتخاباتی گفت: کمیسیون تبلیغات انتخابات در قانون پیش بینی شده و اعضای آن هم مشخص شده است، که بنده خودم در شش جلسه آن حاضر شدم.


وی افزود: از نظر شکلی الحمدالله مناظره ها خوب برگزار شده و عدالت رعایت شده و قانون هم اجرا شده، شکایتی از نامزدها و ستادهای آنان به دست ما رسید، این شکایت درباره زمان اضافه بود که در مناظره دوم به دوستان این زمان داده شد.

وزیر کشور در ادامه گفت: درباره مسایل مربوط به توهین‌ها نیز گروهی تعیین شده که بررسی می‌کنند و در آخرین مناظره به تصمیات اتخاذ شده عمل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به مطالب مطرح شده درباره وزیر آموزش و پرورش در مناظره دوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: دانش آشتیانی به کمیسیون نظارت بر تبلیغات شکایت کرده است که در حال رسیدگی به آن هستیم.

وزیر کشور همچنین تصریح کرد: سامانه کارانه شائبه خرید و فروش رای دارد.

وی در ادامه با اعلام اینکه 68 مورد شکایات از رسانه ها مطرح شده است، گفت:از دادستانی انتظار دآریم به فوریت به این شکایات رسیدگی کند.

رحمانی فضلی درباره نظرسنجی‌های نیز گفت: نظرسنجی سایت ها به شرطی که اخلال در انتخابات ایجاد نکند مشکلی ندارد اما برخی سایت ها دنبال نظرسازی هستند که این اقدام اعتماد عمومی را از بین می برد.

وزیر کشور همچنین اعلام کرد :در 142 شهر و 9752 شعبه انتخابات شوراها، انتخابات الکترونیک برگزار می شود.

https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 472

آخرین خبر