پخش زنده

اخبار انتخابات

بیانیه ستاد انتخاباتی قالیباف در پاسخ به اظهارات وزیر کشور درباره سامانه کارانه

ستاد انتخاباتی قالیباف در پاسخ به اظهارات وزیر کشور پیرامون سامانه کارانه بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف در پاسخ به اظهارات عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پیرامون سامانه کارانه بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

همان گونه که مردم شریف ایران در جریان قرار گرفته اند دولت مردم در برنامه های مدون خود بر اساس وظیفه مقرر در اصل بیست و نهم قانون اساسی برای افرادی بیکار پیش از تدارک پنج میلیون شغل، بیمه بیکاری که کارانه نام گذاری شده، در نظر گرفته است و با توجه به این که برای اجرای این برنامه ها اقدامات و تمهیدات لازم اندیشیده شده است که یکی از این اقدامات جمع آوری اطلاعات راجع به افراد بیکار در کشور است که در چند روز گذشته با سیل ثبت نام ها مواجه بوده ایم.

امروز وزیر محترم کشور در اقدامی خلاف قانون این اقدام را تطمیع و خرید رای محسوب کرده و به تخریب کاندیدای دولت مردم پرداخته است. در این زمینه چند نکته قابل تامل است:

- مستند به تبصره یک ماده 33 قانون انتخابات ریاست جمهوری خرید و فروش رای منصرف به شعب اخذ رای و روز انتخابات است و ارتباطی با برنامه های کاندیداها ندارد.

- مستند به تبصره یک و دو ماده 33 وزیر کشور وقوع تخلفات احتمالی را باید به به هیات مرکزی نظارت و دادستان اعلام نماید و در این مواد قانونی سخنی از اعلام عمومی و مصاحبه علیه کاندیداها توسط وزارت کشور و وزیر مربوطه نشده است.

- برنامه پرداخت بیمه بیکاری توسط کاندیداهای دوره های پیشین انتخابات ریاست جمهوری از جمله مرحوم هاشمی رفسنجانی در سال 1384 که مبلغ آن 80 تا 120 هزار تومان بوده نیز وجود داشته است که هیچ گاه توسط هیات های اجرایی و نظارت انتخابات تخلف محسوب نشد.

- مطابق تبصره 2 ماده 68 و ماده 73 قانون فوق مقامات اجرایی و نظارت حق ندارند له یا علیه داوطلبان انتخابات سخنی بگویند و به تصریح ذیل ماده 73 این عمل جرم محسوب می شود.

- عمل وزیر کشور در خصوص اظهار نظر علیه برنامه های آقای محمدباقر قالیباف مشمول ماده 697 و 698 قانون مجازات اسلامی (مصوب 1375) و ماده 73 قانون انتخابات ریاست جمهوری و جرم محسوب می گردد که متعاقباً به مراجع قضایی ذی صلاح شکایت خواهد شد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 527

آخرین خبر