پخش زنده

اخبار انتخابات

برجام یک نمونه موفق از اقدامات دولت است

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری گفت: ممکن است آمریکا به بهانه‌های جدیدی ما را تحریم کند آنچنان که از اول انقلاب آمریکا همواره ایران را تحریم کرده است ولی هیچ وقت در اقتصاد ایران کارساز نبوده است.

به گزارش خبرنگار انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گوی ضبط شده شبکه خبر اظهار داشت: امیدواریم با برنامه ایی که از صدا و سیما پخش می شود به آگاهی بیشتر مردم در انتخابات ریاست جمهوری کمک کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که اسامی افرادی که برای کابینه انتخاب کردید را اعلام می کنید تا مردم با شناختی که از آنها دارند وزن کابینه تان را بسنجد گفت: به طوری طبیعی مهمترین اقدام رئیس جمهور بعد از رای که از مردم می گیرد انتخاب همکارانش در سطح کابینه است.

جهانگیری ادامه داد: رئیس جمهور برای انتخاب کابینه اش نیازمند مشورت های مختلف هم با گروه ها و احزاب و هم با دیگر مقامات نظام حتی تعامل با مجلس می باشد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: کارآمدی کابینه در این است که مشکلات مردم را حل کند و با تصمیماتی که می گیرد توسعه و پیشرفت کشور را هموار کند و اقداماتی انجام دهد که از لحاظ سیاسی و اقتصادی کشور را به سمت توسعه پیش ببرد.

وی تاکید کرد: افرادی که برای کابینه انتخاب می شوند با توجه به برنامه ای که وجود دارد باید آن برنامه را قبول کنند.

جهانگیری ادامه داد: اعضای کابینه باید از متخصصین رشته های مورد نظر و جزو سرآمدها باشند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وزیر بیشتر از اینکه جهت گیری سیاسیش مهم باشد جهت گیری فنی اش مهم است.

وی با بیان اینکه وزیر باید آدم امین و پاکدستی باشد خاطر نشان کرد: این موضوع پیش نیاز هر مسئولی در سطح کلان جمهوری اسلامی است.

جهانگیری گفت: پاکدستی در هر نظامی به ویژه در نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از شاخص های تعیین کننده است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اعضای کابینه باید از تحرک کافی برخوردار باشند و با حضور به موقع در فعالیت های مختلف تصمیم گیری های لازم را اتخاذ کنند.

وی افزود: یک کابینه ای باید روی کار بیاید که همه جریانات احساس کنند در این کابینه حضور و نماینده دارند.

جهانگیری گفت: اگر توفیق نصیبم شود کابینه ای را انتخاب می کنم که کابینه شگفت انگیز باشد و هنگامی که مردم اسامی کابینه را می فهمند یک احسنت بگوید.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: کشور ما کشور جوانی است نیروهای جوان تعیین کننده هستند.

وی گفت: مردم حتما به این موضوع توجه دارند که خیلی از کشورهای دنیا نیروی جوان ندارند و جامعه شان پیر است لذا از نخبگان دیگر کشورها برای اداره امور کشورشان استفاده می کنند.

جهانگیری با بیان اینکه ما دختران و پسران جوان، تحصیل کرده و توانمندی داریم تاکید کرد: باید فرصت های لازم برای استفاده از این ظرفیت های کشور فراهم شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی که به پیشرفت ایران فکر می کند باید بداند مدیریت آینده باید نسل امروز باشد.

وی تاکید کرد: من طرفدار طی کردن مدیریت پله ای هستم و ارتقا براساس توانمندی خوب است.

جهانگیری ادامه داد: هر چه انسان سطوح مدیریتی را پله پله طی کند بهتر است زیرا در این حالت از تجربه های زیادی برخوردار می شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در کابینه باید افراد جوان و پرتحرک باشند در کابینه آینده نیز سهم جوانان بیشتر خواهد بود و براساس پیش بینی سن متوسط کابینه ام 40 الی 45 سال است.

وی با بیان اینکه بانوان در کابینه آینده سهم تعیین کننده ای خواهند داشت خاطر نشان کرد: زنان نیمی از جامعه ایران هستند و توانمندی آنها نباید نادیده گرفته شود.

جهانگیری گفت: در دولت یازدهم ما سفیر و فرماندار زن داشتیم در دولت دوازدهم هم حضور زنان پررنگ تر خواهد شد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا از بستگان و نزدیکان خود در بخش های مختلف دولت تان استفاده خواهید کرد گفت: افرادی که صرفا با آنها آشنایی دارم حضور خواهند داشت من هم استاندار هم وزیر صنایع و معادن بوده ام ولی هیچ یک از بستگانم در هیچ کدام از حوزه هایی که من مسئولیت داشتم تاکنون حضور نداشته اند.

وی تاکید کرد: ممکن است بستگان من افراد توانایی باشند ولی این موضوع دلیلی نمی شود جایی که من هستم آنها نیز حضور داشته باشند.

جهانگیری تاکید کرد: تاکنون هیچ برنامه ای برای حضور بستگانم در کابینه و اطرافم ندارم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه چه طورمی توانید ظرفیت های ملی را برای تحقق بخشیدن در چارچوب اهداف نظام فعال کنید اظهار داشت: تصوری که من از اداره کشور دارم شاید با دیگران متفاوت باشد این کشور قادر است مسائل پیچیده را آسان حل کند.

وی گفت: برخی سبک مدیریت ها به این صورت است که مسائل ساده را بحرانی می کنند و هزینه های زیادی را به کشور تحمیل می کنند.

جهانگیری اضافه کرد: هنر این است که مدیرانی به کار گرفته شوند که مسئله را قبل از بحران حل کنند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: رئیس جمهور جایگاه مهمی است در مرحله اول مهمترین عامل تعیین کننده باید با مقام اول کشور همراه باشد چرا که اگر این همراهی صورت نگیرد او قادر نخواهد بود بقیه مجموعه ها را با خود همگام کند.

وی گفت: تجربه مدیریتی من این اعتماد را به مردم می دهند که من قادر هستم بین همه مجموعه ها هم جهتی را به وجود بیاورم تا با همراهی دیگر قوا دولت مشکلات کشور را حل کند.

جهانگیری افزود: رئیس جمهور نفر دوم بعد از رهبری است و مردم انتظار دارند او توانایی داشته باشد تا همه ظرفیت های کشور را در یک جهت پیش ببرد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه اظهاراتش گفت: دولت مسئول اداره کشور است لذا اولین دستگاهی می باشد که از نگرانی مردم آسیب می بیند.

وی بیان داشت: دولت و شخص رئیس جمهور باید قادر باشند مسائل کشور را در جاهایی که حل می شود، حل کنند.

جهانگیری تاکید کرد: رئیس جهور رئیس شوراهایی است که رئیس قوای دیگر نیز در آن حضور دارند بنابراین مسائل مختلف کشور باید در این بخش ها رفع شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مردم هیچ وقت خوشحال نمی شوند که بشوند رئیس جمهور با دیگران درگیر است.

وی افزود: ما یک انقلاب کردیم و امام آرمان هایی را برای این انقلاب ترسیم کردند مهمترین آرمان استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود بنابراین انقلابی کسی است که به دنبال آزادی هایی که قانون اساسی پیش بینی کرده باشد.

جهانگیری افزود: فکر می کنم در هر منطقه ای متناسب با نیازهای آن تاریخ باید طبق انقلابی بودنمان عمل کنیم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: انقلابی گری بحران سازی افراطی گری نیست بلکه این است که چگونه می توانیم آرمان های انقلاب را محقق کنیم چگونه می توانیم از استقلال ایران دفاع کنیم چگونه می توانیم قدرت اقتصادی ایران را بالا ببریم.

وی ادامه داد: در زمان جنگ انقلابی کسی است که به جنگ می رود، در زمان سازندگی انقلابی کسی است که خشت روی خشت می گذارد که این کشور پیشرفت کند.

جهانگیری اضافه کرد: من فکر می کنم در این زمینه تاکنون از زندگی خود با این تعریفی که دارم حفاظت کردم و براساس نیازهای جمهوری اسلامی در آنجایی که لازم بوده عمل کرده ام.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه فکر می کنید کارایی رئیس جمهور بیشتر به توان مدیریتی یا اجرایی او برمی گردد یا میزان اختیاراتی که قانون اساسی در اختیارش گذاشته یا میزان پای بندیش به اهداف انقلاب اسلامی، آرمان های امام و خواسته های مقام معظم رهبری اظهار داشت: هر سه مورد چرا که هیچ کدام از این ها در تضاد با دیگری نیست.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری که تجربه کافی برای اداره امور کلان کشور را نداشته باشد یا اینکه رئیس جمهوری که در مدیریت های گذشته اش موفق نبوده نمی تواند کاری را از پیش ببرد.

جهانگیری گفت: کسی که سابقه دولت و مجلس نداشته باشد خیلی دشوار است که به مسائل کلان کشور آگاه باشد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: قانون اساسی رئیس جمهور را شخصیت دوم کشور می داند مردم به شخصیت دوم کشور رای می دهند و کسی را انتخاب می کنند که بعد از مقام معظم رهبری مهمترین شخص کشور است بنابراین کسی که جایگاهش جایگاه نفر دوم است و مسئول اجرای قانون اساسی است سوگند او سنگین است زیرا او در پیشگاه خداوند متعال سوگند یاد می کند که یک مجموعه کارهای بسیار مهمی را انجام دهد.

وی افزود: رئیس جمهور باید به توانمندی های خود مطمئن باشد که قادر است کاری را انجام دهد.

جهانگیری ادامه داد: رئیس جمهور باید براساس آرمان هایی که نظام ترسیم کرده حرکت کند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فکر می کنم همه این ها باید در کنار هم قرار گیرد تا یک رئیس جمهور توانا و کارآمدی را برای کشور داشته باشیم.

اسحاق جهانگیری در ادامه این گفتگو بیان داشت:‌ رئیس جمهور در پیشگاه خداوند متعال با قرآن سوگند یاد می‌کند که یک مجموعه کارهای بسیار مهم انجام دهد و باید به توانمندی خودش آگاه باشد که آیا قادر به انجام این کارها هست یا خیر و چون قانون اساسی این حق را به او داده است باید الزامات آن فراهم شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه رئیس جمهور باید تکیه بر برنامه‌هایی که برایش ترسیم شده، حرکت کند بیان داشت: همه اینها در کنار هم قرار می‌گیرد تا ما یک رئیس جمهور توانمندی برای کشور داشته باشیم.

جهانگیری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر توان کار با منتقدین خود را دارید،‌ گفت: شخصاً معتقد هستم که کسانی که انتقاد می‌کنند از سیاست‌های دولت و برنامه‌ها و عملیات اجرایی آن در حال کمک کردن به دولت هستند و کمک می‌کنند که دولت بهتر تصمیم گیری کند.

وی با اشاره به اینکه منتقدین از وقت و سرمایه خودشان صرف می‌کنند و سیاست‌های دولت را مطالعه می‌کنند و راهکار ارائه می‌دهند و نقد می‌کنند، اظهار داشت: اگر عملکرد دولت نقد می‌شود ممکن است دولت در یک مسیر اشتباه برود و نه تنها خودش بلکه کشور را به پرتگاه ببرد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:‌ منتقدین به موقع چراغ قرمز روشن می‌کنند و به موقع آژیرهای خطر را به صدا درمی‌آورند که این مسیری را که می‌روید اشتباه است.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر منتقدان را دانست و از منتقدان با آغوش باز استقبال کرد،‌ اظهار داشت:‌ مسئله‌ای که وجود دارد این است که باید بین انتقاد و تخریب به عنوان دو مسئله جداگانه تفاوت قائل شویم.

جهانگیری بیان داشت:‌ وقتی که دو گروه می‌خواهند کار بکنند چون یکی از این دو گروه دیگری را در جهت سیاسی با خود همسو نمی‌بیند در واقع با رأی ملت ضدیت می‌کنند و می‌خواهند ملت را از کاری که کرده‌اند پشیمان کنند و اینها تخریب است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید از انتقاد با آغوش باز استقبال کرد، اظهار داشت:‌ یکی از روش‌هایی که من در همه‌جا در پیش گرفته‌ام این است که همواره منتقدین را در کنار خود قرار داده‌ام.

وی با اشاره به سوابق خود در وزارت صنعت و معدن بیان داشت:‌ بخش خصوصی که به طور طبیعی باید از سیاست‌های صنعتی که اتخاذ می‌شود یک مجموعه پانزده نفری از بخشی خصوصی به عنوان مشاورین انتخاب می‌کردم و می‌گفتم هر تصمیمی که در دولت و وزارت صنایع گرفته شود ابتدا شما باید ببینید و وقتی که شما تأیید کردید ما اگر آن تصمیم را قبول داشتیم اجرا می‌کنیم.

در ادامه این گفتگو مجری این برنامه وارد حوزه سیاست خارجی شد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نامزدها به بیرون مرزها نگاه نداشته باشند و نگاهشان به داخل مرزها باشد، از جهانگیری خواست تا از دوربین شبکه خبر این قول را به مردم بدهد. جهانگیری نیز با نگاه به دوربین گفت: من از این دوربین استفاده می‌کنم و این موضوع را توضیح می‌دهم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نگاه به بیرون کردن به این معنا که منتظر بمانیم از بیرون امکاناتی بیاید و یک توجهی کند تا مشکلات ما حل شود، راه اشتباهی است بیان کرد: مردم کشوری که نتواند برای حل مشکلات خود اندیشه کند تا راهکار پیدا کند و نتواند ظرفیت‌های داخلی کشور را به حرکت درآورد دور از شأن ملت ماست.

وی ادامه داد: کشور ایران کشوری بزرگ،‌ پر پتانسیل و دارای ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های اقتصادی است که بهترین منابع نفت و گاز و معاون و موقعیت جغرافیایی از آن ماست.

جهانگیری با بیان اینکه ۱۵ کشور همسایه ایران است،‌ خاطرنشان کرد: در جنوب ایران خلیج فارس و دریای عمان و در شمال دریای خزر داریم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه ما نیروی انسانی زیاد، جوانان برومند و تحصیلکرده زیادی داریم، اظهار داشت:‌ صدها فرصت‌ها در ایران وجود دارد که ما این فرصت‌ها را باید برای توسعه ایران تکیه کنیم.

وی تصریح کرد: اگر نگاه به بیرون را به اقتصاد مقاومتی ببریم و ببینیم که اقتصاد مقاومتی چگونه با آن برخورد می‌کند، من از طرف مقام معظم رهبری عنوان فرمانده اقتصاد مقاومتی را گرفته‌ام.

جهانگیری با بیان اینکه ما یک ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت درست کرده‌ایم و بنده فرمانده این ستاد هستم،‌ اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی پنج رویکرد اصلی دارد که این رویکردها باید در همه دستگاه‌ها اجرا شوند و دو مورد از این رویکردها یکی درون زایی و دیگری برون نگری است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه درون زایی به این معنی است که همه ظرفیت‌های کشور به کار گرفته شود،‌ بیان داشت:‌ هرآنچه که در ظرفیت ایران است باید از آن استفاده شود و برون نگری به معنای تعامل با دنیاست و ما نمی‌توانیم یک اقتصاد منزوی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران طبق آ‌مارهای معتبر دنیا هجدهمین اقتصاد دنیاست،‌ گفت:‌ اقتصاد ایران، اقتصاد بزرگی است و میلیاردها دلار این اقتصاد در سال با دنیا تعامل دارد.

جهانگیری با بیان اینکه ما از بیرون گرایی سه مطلب می‌دانیم، بیان داشت: یکی آنکه کالای خود را به دنیا صادر کنیم و شرکت‌های خدماتی ایران بتوانند کار از ایران بگیرند و کارهای توسعه‌ای را انجام دهند و بتوانیم از دنیا کشورهای صاحب فناوری را وارد کشورمان کنیم و بتوانیم در آنجایی که نیاز به منابع خارجی داریم منابع خارجی را وارد کشومان کنیم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه الان فقط در بخش نفت و گاز ۲۰۰ میلیارد دلار طرح تهیه کرده‌ایم، بیان داشت: معلوم است که باید این ۲۰۰ میلیارد دلار را از خارج تأمین کنیم و ما نباید منابع داخلی را که می‌توانیم در جاهای ضروری مثل روستاهای کشور و مناطق محروم هزینه کنیم در صنعت نفت و گاز ببریم.

وی صنعت نفت و گاز را صنعتی خواند که به قدری جاذبه دارد که می‌تواند از جاهای مختلف برای آن منابع جذب کرد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید به برون گرایی توجه کرد، اظهار داشت: ‌برون گرایی اقتصاد به معنای تعامل با دنیا است که باید با آنها گفتگو داشته باشیم.

وی در خصوص اولویت سیاست خارجه گفت: اولویت بر اساس منافع ملی کشور تعریف می‌شود و در هرجا منافع ملی ما بیشتر تأمین نشود آنجا اولویت ما می‌شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه کشورهای همسایه و مسلمان جزو اولویت ما هستند، بیان داشت: اگر ما بخواهیم با همسایگانمان امنیت خود را تعریف کنیم امنیت ما با همسایگانمان گره می‌خورد بنابراین اولویت اولت ما تعامل با همسایگان است که در مسائل فرهنگی و اقتصادی با هم در تعامل هستیم.

جهانگیری با بیان اینکه ما به عنوان یک عضو آسیا که بر اساس پیش بینی‌های معتبری که دارم در قرن ۲۱ ام دیگر دو طرف آتلانتیک برای توسعه تعیین کننده نیستند و سهم‌شان در اقتصاد جهانی کمتر می‌شود و آسیاست که سهم آن افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در ارتباط ما سهم چین و هند افزایش پیدا می‌کند، بیان داشت: بنابراین رویکرد ما باید به کشورهایی باشد که فکر می‌کنیم در آینده در منطقه آسیا توسعه بیشتری دارند و در منطقه آفریقا هم جاهایی هستند که جزو اولویت‌های ما به شمار می‌روند و در آمریکا هم جاهایی به عنوان اولویت ما وجود دارند که باید بر روی آنها کار کنیم.

جهانگیری بیان داشت: هرجایی که منافع ملی کشور به آن وابستگی داشته باشد جزو اولویت ما خواهد بود.

وی در خصوص راهبرد دولت جدید در منطقه گفت: منطقه ما منطقه حساسی است و متأسفانه در مقطع فعلی با اتفاقات جدیدی روبرو شدیم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بیان اینکه بخشی از این اتفاقات صرفاً برای آسیب زدن به ایران طراحی شد، اظهار داشت: هم در قدرت‌های جهانی چنین فکری شد و هم برخی از کشورهای منطقه آن را همراهی کرده‌اند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه داعش و گروه‌های تکفیری به عنوان یک موضوع بسیار خطرناکی در منطقه ما و کشورهای همسایه ما در حال خون ریزی هستند، اظهار داشت:‌ حرکت‌هایی که اینها در منطقه انجام می‌دهند روی امنیت ایران حساس است و ما امنیت کشور و مردمانمان را با هیچ چیز معاوضه نمی‌کنیم و مردم ایران باید به همین شکل که در مقطع فعلی به همت نیروهای مسلح بهترین امنیت را دارند ما باید از این امنیت حفاظت کنیم و تا آنجایی که توانایی ملی ایران ایجاب می‌کند باید حضورمان در منطقه طوری باشد که منافع‌مان را تضمین کند.

آمریکا همواره ایران را تحریم کرده است ولی هیچ وقت در اقتصاد ایران کارساز نبوده است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدام متقابل ایران در برابر تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا گفت: ممکن است آمریکا به بهانه‌های جدیدی تحریم کند آنچنان که از اول انقلاب آمریکا همواره ایران را تحریم کرده است ولی هیچ وقت در اقتصاد ایران کارساز نبوده است.

جهانگیری خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکا وقتی اثرگذار می‌شود که دنیا کشورهای اروپایی را با خود همراه کند و ما مهمترین رسالتمان در سیاست خارجی این است که با دیپلماسی فعال و قوی مانع این بشویم که آمریکا بتواند اجماعی از کشورهای قدرتمند دنیا علیه ایران شکل دهد.

برجام یک نمونه موفق از کار دولت است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نشان دادیم قادریم چنین نقشی را ایفا کنیم، اظهار داشت: برجام یک نمونه موفق از کار دولت است که ما توانستیم خواسته خودمان را بر قدرت‌های بزرگ دنیا تحمیل کنیم و قدرت‌های بزرگ دنیا به طور قطع نمی‌خواستند که ما حتی یک سانتریفیوژ هم داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه قدرت‌های بزرگ نمی‌خواستند نا انرژی هسته‌ای داشته باشیم، بیان داشت: ما به فناوری هسته‌ای رسیدیم و این فناوری هسته‌ای را به قدرت‌های بزرگ دنیا تحمیل کردیم و آنان هم حق هسته‌ای ما را پذیرفتند و لذا این یک توافق بین‌المللی است و هرگاه آمریکایی‌ها بخواهند حرکتی خلاف این توافق انجام دهند با عکس‌العمل ایران مواجه خواهند شد زیرا که ایران کشوری بزرگ است که می‌تواند طوری عکس‌العمل انجام دهد که کسی که می‌خواهد ایران را در فشار قرار دهد از اقدام خود پشیمان شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه شرایط داخلی ایران و شرایط بین المللی آن به نقطه‌ای رسیده که باید دنبال راهکارهای جدی باشیم، اظهار داشت: ما چالش‌های بزرگی در پیش رو داریم و این چالش‌ها با انسجام و در کنار یکدیگر بودن این قدم اول است و برای اینکه این اتفاق رخ دهد همه باید به صحنه بیایند و نباید اینگونه باشد که وقتی گروهی پیروز شد گروه دیگر احساس شکست کند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید تمام جریانات سیاسی و ظرفیت‌های مدیریتی کشور باید به کار گرفته شوند، بیان داشت:‌ باید الگوی مدیریتی ترسیم شود که ما با این الگو قادر باشیم مشکلات کشور را حل کنیم و چالش‌های پیش روی کشور را پشت سر بگذاریم که یکی از آنها مسئله بیکاری است و دیگری مسئله آب و محیط زیست است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما باید به شخصیت‌هایمان احترام گذارده و به سرمایه‌های اجتماعی احترام بگذاریم، اظهار داشت: ما باید سرمایه‌های نمادین این کشور را که امروز تبدیل به یک سرمایه بزرگ برای کشور شده‌اند را احترام بگذاریم و باید اینها را به کمک آریم زیرا هرکدام از اینها قادر هستند یک گره از برجام باز کنند.

وی با بیان اینکه چرا نمی‌گذاریم اینها بیایند و گره از کار مردم باز کنند، اظهار داشت: باید زمینه‌ای به وجود آوریم که همه اینها به صحنه بیایند و من فکر می‌کنم دولت دوازدهم باید دولتی باشد که توانایی حل چنین مشکلاتی را داشته باشد و من در حد توان خودم در خدمت ملت ایران هستم تا بتوانم در این مقطع تاریخ نقشی برای حل مسائل و مشکلات پیش پای ملت ایران ایفا کنم.

https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 540

آخرین خبر