پخش زنده

اخبار انتخابات

جهانگیری: کابینه ای انتخاب می کنم که شگفتی ساز باشد

جهانگیری با تاکید بر اینکه کشور ما کشور جوانی است، گفت: در کابینه ام از افراد جوان، پرتحرک و کارآمد استفاده خواهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه ضبط تلویزیونی شبکه خبر از برنامه های خود گفت.

جهانگیری گفت: مهمترین اقدام رئیس جمهور بعد از رای گیری انتخاب کابینه است و مهم این است که کابینه باید کارآمد باشد. رئیس جمهور با تشکیل کابینه اقداماتی در جهت توسعه کشور انجام می دهد. باید افرادی در کابینه باشند که از متخصصین رشته مورد نظر و جزو سرآمدها باشند. مهم این است که در بین فعالان آن بخش فرد مورد نظر جزو کارآمدها باشد، امین باشد، پاکدست باشد چون پاکدستی یکی از شاخص های تعیین کننده است. از تحرک لازم برخوردار باشد و با حضور به موقع تصمیم گیری کند. به طور طبیعی کابینه ای باید انتخاب کرد که نشان دهد همه اقشار مردم از جوانان، زنان و مردان احساس کنند در این کابینه حضور داشته باشند. من کابینه ای انتخاب خواهم کرد که شگفتی ساز باشد.

سن کابینه آینده 45 سال خواهد بود/ کابینه باید کارآمد باشد

وی گفت: کشور ما کشور جوانی است، نیروهای جوان تاثیرگذارند، دختران و پسران تحصیل کرده در کشور ما از توانمندی های زیادی برخورداند، مدیریت آینده ایران باید از همین نسل جوان باشد. من مدیریت پله ای را به مدیریت اسانسوری ترجیح می دهم. هرچه سطوح مدیریتی پله پله طی شود، تجربه انسان را بالا می رود. در کابینه باید افراد جوان و پرتحرکی داشته باشیم. سن متوسط کابینه باید تا 45 سال باشد، زنان سهم تعیین کننده ای در کابینه خواهند داشت.
وی افزود: سیستم مدیریت بنده اینگونه است که بستگان و فامیل بکارگرفته نشده و نخواهند شد و برنامه ای نیز برای این کار ندارم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، درباره مدیریت ظرفیت های ملی برای پیشبرد کشور گفت: تصوری که من از اداره کشور دارم متفاوت است. معتقدم کشور ما قادر است مسائل پیچیده را آسان کند، هنر مدیریت در سطح کلان کشور این است که مدیران قبل از اینکه مسئله بحرانی شود اقدامات لازم را انجام دهند. ظرفیت هایی که در سطح کشور وجود دارد و در اختیار قوه مجریه نیست اگر در یک جهت قرار بگیرد مشکلات به راحتی حل خواهد شد. رئیس جمهور نماینده مردم است، با رای مردم انتخاب می شود و مقام دوم کشور بعد از رهبری است پس باید تمام قوا با قوه مجریه در جهت برطرف کردن مسائل و مشکلات کشور کمک و همکاری کنند.

جهانگیری در ادامه گفت: انقلابی کسی است که به دنبال استقلال باشد، به دنبال مردم سالاری باشد، و در هر مقطعی با توجه به نیازهای انقلابی آن مقطع پاسخ دهد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 484

آخرین خبر