پخش زنده

اخبار انتخابات

هاشمی طبا:استقامت، پایداری و مقاومت مبنای سیاست ایران

این کاندید ریاست جمهوری گفت:سیاست های جمهوری اسلامی بر مبنای استقامت، پایداری و مقاومت است

هاشمی طبا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درخصوص مسائل دفاعی افزود: سیاست های دفاع مقدس توسط شورایعالی دفاع صورت می گیرد و وزیر دفاع بعنوان رابط دولت با شورایعالی دفاع و همچنین رئیس جمهور در این زمینه صاحبنظر هستند و اگر مواردی باشد به هیئت دولت ارجاع و تصمیم گیری می شود که اصولاً در خدمت دفاع از سرزمین هستند.
وی گفت: بنابراین تصمیمات اصلی که توسط شورایعالی دفاع صورت می گیرد برای تصمیمات هیئت دولت ملاک است.
هاشمی طبا درخصوص دشمنی دشمنان ایران اسلامی و تقویت بنیه دفاعی کشور ادامه داد : اولویت اول کشور حفظ ایران است و درخصوص دفاع از مرزها نیز همچنان که در دوره دفاع مقدس اولویت تأمین نیاز جبهه ها بود وهمیشه نیز این اولویت وجود دارد از اینرو تأکید دارم شعارم حفظ ایران باشد. بنابراین اگر احیاناً شیطنتی از طرف هر کشوری حتی کشور همسایه صورت بگیرد طبعاً به فرمان فرماندهی کل قوا مردم بسیج خواهند شد و متناسب با آن سیاست ها اقدام می شود.
هاشمی طبا با تأکید بر اولویت حفظ ایران گفت: از اینرو همه مردم و دولت بسیج می شوند.
این کاندید ریاست جمهوری درخصوص حوزه ورزش نیز گفت: ما از هر کدام از پدیده های داخل کشور توقعاتی داریم البته باید این توقعات متناسب باشد. من درباره ورزش قهرمانی که البته مسائل و تلاطم هایی هم دارد خیلی مشکل ندارم. آنچه که اصولاً به نظرم نقص در ورزش است، بحث ورزش تربیتی و تربیت از طریق ورزش در مدارس است. که اگر این درست شود ورزش قهرمانی نیز درست می شود و تربیت بچه هایمان نیز در ادامه آن درست خواهد شد.
وی گفت: اگر بنده مسئولیت ریاست جمهوری را بعهده بگیرم حتماً آموزش و پرورش را وادار می کنم که بحث پرورش را جدی تر از آنچه الان است و حتی جدی تر از آموزش پی بگیرند.
هاشمی طبا درباره زنگ ورزش مدارس نیز گفت: کارکرد زنگ ورزش بسیار ضعیف است و بیشتر یک زنگ تفریح است و کارکرد تربیتی و ورزشی ندارد. ورزش در تربیت جوانان در کشورهای پیشرفته یعنی تربیت بدنی که یک سوم ساعات درسی را تشکیل می دهد. ما هم کمبود معلم ورزشی داریم بخصوص معلم ورزش تربیتی و هم ساعات تربیت بدنی مان ناچیز است.
وی افزود: البته اجرای این برنامه از برنامه های دیگر زودتر جواب خواهد داد زیرا با وجود بسترهایی که وجود دارد این برنامه سه چهار ساله قابل انجام است و فقط با ید به آموزش و تغییر در ساعات ورزش توجه شود.
هاشمی طبا گفت: درخصوص ورزش همگانی نیز برای هم لازم است امکانات آن نیز موجود است و اشکال قضیه این است که افرادی که در دوران طفولیت و بچگی ورزش نکرده اند ولذت آن را نچشیده اند در سالمندی و میانسالی هم دنبال آن
نمی روند.
وی با بیان اینکه ورزش همگانی به اراده افراد بستگی دارد، گفت: با این حال دولت باید مردم را تشویق کند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 603

آخرین خبر