پخش زنده

اخبار انتخابات

میر سلیم: دولت بیش از ۴۰ طرح پژوهشی فناوری را متوقف کرد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت یازدهم در ابتدای فعالیتش بیش از ۴۰ طرح پژوهشی فناوری را متوقف کرد که یکی از آن‌ها طرح هواپیمای ملی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت یازدهم در ابتدای فعالیتش بیش از 40طرح پژوهشی فناوری را متوقف کرد که یکی از آنها طرح هواپیمای ملی بود.
سید مصطفی آقا میرسلیم در ادامه سخنانش در دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت پیروزی در انتخابات با برجام چه خواهید کرد ؟ افزود: وقتی دولت یازدهم بر سر کار آمد اعلام کرد که کشور با وجود تحریم ها قابل اداره نخواهد بود و راه نجات را مذاکره دانست و بر این اساس مذاکرات آغاز شد.
وی از زحمات تیم مذاکره کننده کشورمان بویژه آقای ظریف قدردانی کرد و گفت: وزیر خارجه آمریکا وقتی پای میز مذاکره می نشست 20 کارشناس داشت اما آقای ظریف با دو کارشناس می نشست و یک تنه می جنگید و واقعاً کارشناسی زبده است و باید گفت دست مریزاد و بارک الله.
میرسلیم با اشاره به اینکه یکی از نتایج خوب این مذاکرات این بود که دنیا فهمید ما دنبال سلاح کشتار جمعی و هسته ای نیستیم افزود: قبل از برجام ما هم تهدید و هم تحریم داشتیم و پس از برجام تهدیدها تشدید و دانش هسته ای ما هم محدود شد و هر دولتی که سر کار بیاید باید پای برجام بایستد و حقوق ما را بگیرد.
میرسلیم گفت: حقوق ما معنایش این نیست که از ایرباس و بوئینگ هواپیما بخریم و بعد در کشورمان جشن بگیریم و آن کس که به ما فروخته است باید جشن بگیرد.
وی گفت: ما در بحث خرید هواپیما لااقل مثل ترکیه هم عمل نکردیم چرا که اگر ترکیه هواپیمایی می خرد چند در صد از قطعات آن را خودش می سازد.
میرسلیم افزود: در دولت یازدهم چهل طرح فناوری پژوهشی تعطیل شد که یکی از آنها هواپیمای ملی بود که دولت قبلی برای آن بودجه گذاشته بود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا به جای نقد دولت فعلی در مناظره ها برنامه ارائه نمی کنید ؟ گفت: ما برنامه داریم و مطمئن باشید با سند و مدرک، خزانه را از دولت تحویل می گیریم و با سند و مدرک خزانه را تحویل دولت بعدی خواهیم داد.
میرسلیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اشتغال ده ساله شما در بحث تولید موتور ملی چه حاصلی داشته است ؟ افزود: ما با همکاری دانشجویان کشورمان موتور سبک را ساختیم و به تولید انبوه رساندیم و از روی آن سه موتور دیگر طراحی کردیم و امسال هم موتور دیزل آن بیرون آمد.
وی گفت: در مرکز تحقیقاتی که تاسیس کردم هیچ سال ضرر نکردیم و سود هم داشتیم و در سال 83 که طرح موتور سنگین کشتی ، قطار و نیروگاه را با موافقت آقای خاتمی آغاز کردیم با موافقت آقای احمدی نژاد هم ادامه پیدا کرد اما همین که رونمایی شد اتفاقاتی در بحث شرکت خصوصی رخ داد که در دولت کنونی نتوانستیم به تولید انبوه برسانیم.
میرسلیم افزود: من در خصوص این مشکل به آقای جهانگیری پیشنهاد دادم اما وقتی دولت روی شرکتی که درآمد دارد متمرکز شود هیچ گاه خصوصی نخواهد شد.
دانشجویی هم در ادامه پرسید: آقای میرسلیم شما آقای احمدی نژاد را بخاطر افشاگری های وحشیانه محکوم کردید؛ اگر احمدی نژاد برخی دزدی ها را نمی گفت چه کسی می خواست بگوید؟ مگر احمدی نژاد جز حرف مستضعفان حرفی هم زد؟.
میرسلیم در پاسخ گفت: من از اینکه تعبیر افشاگری وحشیانه را درباره آقای احمدی نژاد بکار بردم عذرخواهی می کنم و نباید می گفتم.
وی گفت: بهرحال افشاگری های بی حد و حساب زمانی که حقانیت آن اثبات نشده است درست نیست و نوعی سوء استفاده محسوب می شود.
میرسلیم افزود: باید وزرا و معاونان که بالا نشسته اند خودشان با فساد برخورد کنند تا دچار خلاف شبکه ای نشویم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای قالیباف شعار 4 درصد و 96 درصد را از کجا آورده است ؟ گفت: بالاخره هر کدام از نامزدها برای خودشان شعاری دارند اما من هم هر چه فکر کردم نفهمیدم 4 درصد و 96 درصد چه مبنای علمی دارد.

طوفان واقعیت را تشدید خواهم کرد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حرمت همه را حفظ می کنم و طوفانی که کردم چیزی جز طوفان واقعیت نبود و این طوفان را تشدید خواهم کرد.
سیدمصطفی آقامیرسلیم در دانشگاه صنعتی شریف افزود: آنچه در مناظره ها گفته اند براساس حرف های خود نامزدان بوده است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شعار دولتتان مبنی بر حق گرفتنی است و همچنین دولت راستی و درستی را چگونه تحلیل می کنید؟ افزود: وقتی می گوییم حق گرفتنی است یعنی اینکه حقوقی که در قانون اساسی ما گفته شده داده نشده است که مهمترین آن حق شغل است.
میرسلیم گفت: وقتی دانشگاه ها دانشجو می گیرند اما پس از فارغ التحصیلی بکارگیری نمی شوند این فقط سوءمدیریت است چرا که کشورهای دیگر به راحتی فارغ التحصیلان ما را جذب می کنند.
وی افزود: در بحث مهار تورم هم ما علمی صحبت می کنیم چرا که اگر این دولت در بحث مهار تورم همزمان توازن را با مسئله اشتغال رعایت می کرد دستشان را هم می بوسیدیم اما همه همت دولت این بود که تورم را کنترل کند.
میرسلیم گفت: به طور قطع وقتی رکود افزایش یافت مفاسد بیشتر شد و به طور قطع مفاسد ناشی از بیکاری قابل مقایسه با مفاسد ناشی از تورم نیست.
وی درخصوص موضوع مسکن هم افزود: در دنیا مسئله مسکن ارزان حل شده است و مسکن ارزان به معنای مسکن بی کیفیت نیست که بعد از دو سال لوله هایشان بترکد و دیوارش بریزد.
تعدادی از دانشجویان در خلال سخنرانی میرسلیم گفتند: همه اینها را ما می دانیم برنامه بدهید.

مجلس نباید حقوق نجومی را قانونی کند
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما می گوییم که حقوق های نجومی را رسیدگی کنید اما در مجلس قانونی درست می کنند که حقوق نجومی را قانونی کنند.
سید مصطفی آقا میرسلیم در ادامه سخنانش در دانشگاه صنعتی شریف گفت : سه سال پیش مقام معظم رهبری از سران قوا خواستند که جلوی مفاسد را بگیرند اما هیچ نتیجه ای نداشت .
وی گفت : علت مشخص است چون چاقو دسته خود را نمی برد .
میرسلیم گفت : برخورد قاطع با مفاسد است و چیزی ندارم از دست بدهم .
وی افزود : با وجود فساد در کشور هیچ کاری پیش نمی رود و بهترین برنامه ها با فساد به گند کشیده خواهد شد .
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما هم می خواهید مثل آقای احمدی نژاد افشاگری کنید افزود : اقدامات آقای احمدی نژاد نوعی افشاگری وحشیانه بود که نه شرعی بود نه قانونی .
میرسلیم البته در بخشهای بعدی سخنانش از بکار بردن تعبیر افشاگری وحشیانه در پاسخ به یکی از دانشجویان حامی احمدی نژاد معذرت خواهی کرد .
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت جای کسب و کار و پول در آوردن نیست، ‎دولت جای فداکاری است و در دولت من هر کسی می تواند فداکارانه بیاید بسم الله .

سخنرانی میرسلیم در دانشگاه شریف برگزار شد
برنامه سخنرانی سیدمصطفی آقامیرسلیم در دانشگاه صنعتی شریف با حضور طیف های مختلف دانشجویی و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد.
محور سخنان مهندس میرسلیم حول مسائل اقتصادی و بحث مبارزه با فساد بود.
در میان شرکت کنندگان این مراسم تعدادی از دانشجویان حامیان روحانی و اصلاح طلبان نیز حضور داشتند و در خلال سخنرانی میرسلیم مکرر شعار می دادند.
دانشجویان طرفدار میرسلیم و اصولگرایان شعارهایی به این شرح در خلال برنامه سر دادند:
"گاندی ایران زمین - روحانی رو زد زمین " ، "دولت 4 درصدی نمی خواهیم، نمی خواهیم" ،
" میرسلیم تا آخرش باهمیم - میرسلیم میرسلیم تا آخرش با همیم" ، "مرگ بر فتنه گر".
دانشجویان حامی آقای روحانی و اصلاح طلبان نیز شعارهایی نیز به این شرح سر می دادند:
"حصر باید بشکنه - پیام ما روشنه" ، "یا حسین میرحسین".
آقای میرسلیم هم دانشجویان دو طیف را در خلال سخنرانی اش دعوت به آرامش کرد.
این نامزد انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دانشگاه صنعتی شریف را به مقصد نمایشگاه بین المللی کتاب ترک کرد.

سیدمصطفی آقامیرسلیم در خلال بازدید از نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی اش از فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور افزود: ما مشتاق بودیم شاهد رشد کتابخوانی در کشور باشیم اما اکنون با توجه به اینکه دسترسی به اطلاعات بسیار نوین شده است ، نمی توانیم بگوییم مطالعه مردم کمتر شده است اما در این خصوص نیازمند ارزیابی هستیم که ببینیم در بحث مطالعه به شکل کاغذی و الکترونیک چه وضعی داریم.
وی گفت: باید علاوه بردانش آموزان و دانشجویان همه مردم به مطالعه کتاب تشویق شوند و مطالعه به فرهنگی رایج تبدیل شود و امیدواریم کشور ما که به لحاظ فرهنگ و تمدن و هنر سرآمد بوده است در این بخش نیز سرآمد شود.
میرسلیم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چقدر از وقتتان را به مطالعه اختصاص می دهید، افزود: ما هر روز مشغول مطالعه و بررسی هستیم اما کمتر فرصت کتاب در دست گرفتن داریم مگر کتاب هایی که به لحاظ تخصصی و نظارتی توجه ما را جلب کند.
وی گفت: ما همواره مشوق اشاعه فرهنگ مکتوب بوده ایم و در این خصوص باید از پیشرفت های فناوری هم غافل نشویم.
میرسلیم افزود:یکی از وظایف دولت، ارتقای فرهنگ عمومی است و برگزاری اینگونه نمایشگاه ها مردم را با پیشرفت های صنعت نشر آشنا می کند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 751

آخرین خبر