پخش زنده

اخبار انتخابات

در سالهای اخیر روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفت

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهموری: در سال های اخیر دیده شد که روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد باقر قالیباف بامداد امروز در گفتگو با ایرانیان خارج از کشور افزود: هر ایرانی نسبت به جامعه خودش نظارتی دارد و دوست دارد مردم عزیز ایرانی بتوانند همیشه با افتخار و سرفراز باشند، طبیعتا وقتی مشکلات و مسایل را می بیند نسبت به آنها دغدغه مند می شود، خصوصا اگر احساس کند می تواند نسبت به آن ها کاری انجام دهد، قلب هر ایرانی فارغ از اینکه در داخل یا خارج از کشور زندگی می کنند، برای این سرزمین می تپد.

وی گفت: در سال های اخیر دیده شد که روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفته است، البته هیچ گاه نمی خواهم منکر زحمات عزیزان شوم چرا که این خارج از انصاف است اما هر کاری یک معدل و نتیجه ای دارد، جمع بندی من از عملکرد امروز دولت نیز جمع بندی مناسبی نیست.

قالیباف ادامه داد: امروز دغدغه دولت، دغدغه مردم نیست، دولت ها همیشه تلاش دارند در شرایط سختی که برای مردم به وجود می آید به حمایت و کمک مردم بیایند، ما معتقدیم امروز مردم ما دغدغه هایی دارند که مهم ترین آنها بحران اقتصادی کشور است ، همچنانکه بحران اقتصادی باعث شده است که چالش های جدی در عرصه اجتماعی پیدا کنیم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهموری افزود: امروز با بیکاری مفرط، گرانی و رکود بازار روبرو هستیم، همچنین در چالش های اجتماعی موضوعاتی مثل اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، اختلاف طبقاتی و مهاجرت مردم را رنج می دهد.

وی گفت: اعتقاد من بر این است که بخش قابل توجهی از این آسیب های اجتماعی ریشه در چالش ها مشکلات اقتصادی دارد، در کنار این دو موضوع باید به مسئله مهم محیط زیست نیز توجه داشت.

قالیباف اظهار داشت: ما دچار بحران جدی آب در کشور هستیم، در کنار آن معضلی همچون آلودگی هوا در کلانشهرها وجود دارد که ریشه در وسایل نقلیه متحرک دارد در حقیقت منشا آلودگی در کلانشهرها عمدتا به مواد شیمیایی، سوخت، حمل و نقل، کوره ها و ... بر می گردد و بخشی از آلودگی نیز به ریزگردها مربوط می شود که دارای منشاء داخلی و خارجی است، همه این موارد کیفیت زندگی را خصوصا برای طبقه محروم کاهش داده است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهموری گفت: این موضوعات یا دغدغه دولت امروز ما هست یا نیست، اگر دغدغه نیست که اشکال بزرگی است اما اگر این موضوعات دغدغه دولت است، باید پاسخ دهد چرا نتوانسته این دغدغه ها را حل و فصل کند، البته نمی گوییم این دغدغه ها باید در کمترین زمان ممکن حل شود اما مردم از دولت یازدهم توقع دارند حداقل روند بهبودی را در عرصه های مختلف ببینند، این در حالی است شاخص ها نشان می دهد این روند به سمت مثبت شدن حرکت نمی کند.

قالیباف افزود: طبیعتا وقتی من به عنوان ایرانی چنین شرایطی را می بینیم، احساس می کنم در این زمینه ها تجربه ای دارم و حس می کنم می توانم با کمک مردم این روند را تغییر دهم.

https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 605

آخرین خبر