پخش زنده

اخبار انتخابات

آستان قدس 30 سال است با دستور امام از پرداخت مالیات معاف است

رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به شبهه رئیس‌جمهور گفت: آستان قدس 30 سال است با دستور امام به دلیل اینکه اموالش «وقف» یا «نذر» است، از پرداخت مالیات معاف شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی چندی پیش در گفتگویی تاکید کرد: حدود 30 سال پیش و در سال‌های ابتدایی انقلاب، مرحوم واعظ طبسی، تولیت سابق آستان قدس در همین باره شرحی برای حضرت امام(ره) نوشتند مبنی بر اینکه تمام اقتصاد این مکان بر دو پایه نذر و وقف است، یعنی تمام گردش اقتصادی آستان ریشه‌اش یکی از این دو مورد است.

وی افزود: حضرت امام نیز با دستخط خودشان نوشتند آستان قدس رضوی و شرکت‌های وابسته مالیات ندهند و آن را برای زائران و فقرا هزینه کنند. این موضوع برای 30 سال قبل است و این رویه از همان زمان آغاز شده است و ادامه دارد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین تاکید کرد: تمام شرکت‌های وابسته وقف هستند و منشأ تمام شرکت‌های اقتصادی نذر و وقف است، هیچ شرکتی در آستان قدس وجود ندارد که موقوفه نباشد.

وی تصریح کرد: من از زمان آمدن به آستان قدس، برای مقام معظم رهبری نامه نوشتم که تکلیف شرعی در این موضوع چیست، ایشان فرمودند همان که نظر امام لحاظ شود، به علاوه آنکه دو مالیات ارزش افزوده و مالیات تکلیفی نیز پرداخت شود.

00:00
02:33
دانلود

رئیسی در ادامه گفت: ما در آستان قدس، مانند همه جاهای دیگر مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می‌کنیم و حتی 3 تا 4 برابر مالیات پرداختی به فقرای سراسر کشور کمک می‌کنیم، برای آنها مسکن تهیه می‌کنیم، طعام به آنها می‌دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین تشریح کرد: ما حساب‌ و کتاب تمام کارهایی را که انجام شده است داریم و حتی به مردم اعلام می‌کنیم که در صورت عدم معافیت مالیاتی چقدر ممکن بود به آستان قدس مالیات تعلق بگیرد و ما چندین برابر آن را به فقرا کمک کردیم که در عمل کمک به دولت نیز محسوب می‌شود چرا که وظیفه دولت است و ما در آستان قدس آن را انجام دادیم.

حسن روحانی چند روز پیش در جمع حامیان خود در سخنانی با کنایه به آقای رئیسی، رقیب انتخاباتی‌اش گفت: «می‌گویند مالیات بدهید، اما کسی نیست بگوید در آنجایی که شما مدیریت می‌کنید، آیا تا کنون مالیات داده‌اید؟»
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 686

آخرین خبر