پخش زنده

اخبار انتخابات

حمایت هاشمی‌طبا از دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری

هاشمی طبا نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من برای آمدنم با کسی مشورت نکردم و تعاملی نداشتم، اما اگر انتخاب نشدم ادامه دولت روحانی را به صلاح می‌دانم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی هاشمی طبا در نشست خبری در باشگاه خبرنگاران جوان افزود: بزرگترین گناه نزد خداوند آن است که چیزی که نمی توانیم انجام دهیم بر زبان بیاوریم.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ راه شهیدان را به کار نبردیم و مشغول مصرف کردن منابع کشور شدیم گفت: مصرف بی رویه آب و حفر چاه های بسیار عمیق از جمله دلایل تکیده شدن ایران است و اگر سرزمین ما تهی و سترون شود چه میراثی برای آیندگان به جا می گذاریم؟

هاشمی طبا افزود: درآمد ها و هزینه های دولت مشخص است. اگر کسی بگوید درآمد را می خواهم اضافه کنم یا هزینه بیشتری کنم "مصداق لم تقولون مالا تفعلون" است.

کاندید انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اولویت های کاریم از درون قانون است و آن را بر اساس قانون 5 ساله ششم تدوین کرده ام

هاشمی درباره اولویتهای کاریش تاکید کرد: رسیدگی سرزمینی، رسیدگی به محرومان و اشتغال از جمله اولویت های اصلی کاری من است.

وی گفت: اشتغالزایی با صنعت و کشاورزی تکمیل نمی شود و فقط با گردشگری میتوان این مهم انجام شود البته اشتغالزایی باید متناسب با شان ،پایدار و سازنده باشد


هاشمی طبا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده شده قرار است به نفع یکی از کاندیداها از ادامه رقابت کنار بکشید درست است ؟افزود: خیر . من به توصیه یا مشورت با کسی نیامدم و تا آخر می مانم

وی گفت: اگر انتخاب نشدم ادامه دولت روحانی را به صلاح می دانم

هاشمی طبا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه یارانه باید به دست محرومان واقعی برسد افزود: یارانه ها الان بین همه تقسیم میشود و این مدل صحیحی نیست
وی گفت: من یک دوستی دارم که در ونکور کانادا زندگی می کند در ضمن یارانه هم می گیرد

هاشمی طبا در ادامه به موضوع دیدگاههای کاندیداهای اشاره کرد و افزود : نامزدهای ریاست جمهوری 3 نوع دیدگاه دارند
یکی دیدگاه رییس جمهور و آقای جهانگیری است که می گویند مشی شان اعتدال و میانه روی است و معتقدند به قبل بازنمیگردند.
دیدگاه دوم روش وعده دادن و سوال کردن است وعده بدون راه حل
البته باید بدانیم که سوال کردن که کاری ندارد در کشور ما بی نهایت سوال است
دیدگاه سوم را من پیشنهاد می کنم روش اطاعت از قانون و انتخاب اولویت هاست. این روش جهادی و فداکارانه است که همه مردم باید به آن عمل کنند.

درآمد و هزینه های دولت باید براساس قانون باشد


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ادعای کسب درآمد جدید و دو برابر کردن درآمد دولت گزاف است و کسی حق ندارد این حرف را بزند زیرا عملی نخواهد بود.

،هاشمی طبا در نشست خبری افزود: وعده دادن باید مطابق با قانون باشد چون افزایش درآمد دولت، نیازمند گران کردن ارز و دریافت مالیات بیشتر از مردم است.

وی گفت: ارز 3000 تومانی می‌تواند به راحتی ده برابر شود این کار اصولا راه آسانی است یک شب فکر می‌کنند و آن را چند برابر می‌کنند عده‌ای این مسئله را میدانند و از رانت آن استفاده می‌کنند.


هاشمی طبا افزود: آنچه که باید در کشور انجام شود حتما باید با قانون تطابق داشته باشد بنابراین دولت باید مطابق قانون درآمد و هزینه داشته باشد.
وی با تاکید بر صنعت و کشاورزی به شیوه اتوماسیون گفت: در زمینه کشاورزی باید تولیدات خوب و قابل صادرات داشته باشیم اصلاح آب و خاک را در دستور کار قرار دهیم همچنین در صنعت نیز باید عملکرد مشابه داشته باشیم تا با اتوماسیون دقیق و برنامه‌ریزی منظم تولیدبا کیفیت امکان‌پذیرباشد.
هاشمی طبا در خصوص راهکار حل معضل بیکاری ادامه داد: معضل بیکاری فقط با صنعت کشاورزی خاتمه نمی‌یابد چرا که ما سه میلیون در سال آمار بیکاری داریم و یک میلیون هر سال به آن اضافه می‌شود اما با گردشگری می‌توان به اوضاع نابسامان سامان بخشید.
وی در ادامه به بازاریابی به عنوان امری مهم در بحث اشتغال و تولیداشاره کردو گفت : : بازاریابی امری مشکل است و به همان اندازه صادرات نیز سخت و دشوار است و هر کسی نمی‌تواند آن را انجام دهد دولت هم نمی‌تواند در این امر مداخله کند. این کار باید به دست متخصصان و تجار قوی سپرده شود تا آنها با استفاده از تجارب خود بتوانند مفید واقع شوند.

هاشمی‌طبا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما با پیشنهاد یکی از نامزدهای انتخاباتی مبنی بر اعلام لیست اموال موافق هستید یا خیر، افزود: بنده مخالف هستم برای آنکه پیشنهاداتی را که نتوان از آن نتیجه‌ای دریافت کرد را مهمل می‌دانم.

وی ادامه داد : مثلا فردی اموالی ندارد و دیگری دارای مُکنت است، شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ بنده شاید اعلام کنم آن فرد دارا بهتر باشد. شاید شخص فقیر بعد از انتخاب فرصت را غنیمت شمرده و از بیت المال برای خود اموالی فراهم کند اما ممکن هم هست که آن دارا اموال خود را از راه غیرمشروع جمع آوری کرده باشد و شخص فقیر درویش صفت باشد لذا باید دید ملاک چه چیزی است.

هاشمی طبا تاکید کرد: بر اساس قانون کسانی که مسئولیتی در کشور بر عهده دارند مانند شخص رئیس جمهور باید در ابتدا و انتهای مسئولیت لیست اموال خود را قوه قضاییه اعلام کند تا تغییرات آن بررسی شود لذا پیشنهاد اعلام لیست اموال نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بیشتر جوسازی است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امروز جزئیات بیشتری از برنامه‌های انتخاباتی خود را اعلام خواهید کرد، گفت: خطوط اصلی برنامه بسیار مهم است مانند اینکه بنده مهندس کشاورزی نیستم تا از جزئیات اصلاحات کشاورزی مطلع باشم اما می‌دانم باید بذر خوب، آب و... استفاده کرد اما شخص تصمیم گیرنده و طراحان افراد دیگری هستند.

وی ادامه داد: تخصص بنده مهندسی نساجی است و هر سوالی در این زمینه تا جایی که مطلع باشم را پاسخ می‌دهم اما معتقدم باید خطوط اصلی در کشور مشخص و این امر برای مردم شفاف شود.


هاشمی طبا گفت: مردم در تشخیص حقیقت یا دروغ تخصصی ندارند اما میراث ما باید برای آنها خوب باشد لذا بیش از بیان خطوط اصلی اشاره‌ای نمی‌کنم زیرا اطلاعی از آن ندارم. به طور مثال شش ماه به وزارت کشاورزی فرصت می‌دهم تا استان به استان بررسی کرده و طرح‌های خود را به دولت ارائه کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظرتان نسبت به امنیت ملی، مبارزه با تروریست و تهدیدات عربستان، چیست گفت: موضوع امنیت ملی در شورای عالی امنیت ملی مطرح می‌شود، برخی را دیده‌ام که اعلام می‌کنند که ما از موضع قدرت برخورد می‌کنیم که خیلی خوب است اما در عمل بیشتر از موضع مصلحت وارد می‌شویم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه افزود: اما سیاست‌های کلی که جمهوری اسلامی ایران بر اساس آن حرکت می‌کند را قبول دارم، به خصوص مسائل اصلی کشور زیر نظر مقام معظم رهبری، مسائل دفاعی در شورای عالی دفاع و مسائل امنیتی در شورای عالی امنیت تعیین می‌شود و رئیس جمهور هم نمی‌تواند در آن مسائل اعمال نظر کند زیرا افراد حاضر در این شوراها سیاست گذاری می‌کنند.

هاشمی طبا در خصوص موضوع برجام هم گفت: برجام به لحاظ فرهنگی و سیاسی به نفع ما بود و اتفاقات خوبی نیز برای ما رقم خورد و شرایط سختی که خودمان را با آن تطبیق نداده بودیم و ولخرجی می‌کردیم بهتر شده است.

وی افزود:‌ قبلا نفت ما را نمی‌خریدند اکنون نفت می‌فروشیم، قبلا کشتی‌ها به ایران نمی‌آمدند و کشورهای اروپایی و کره و ژاپن به ما جنس نمی‌فروختند ولی اکنون شرایط تغییر کرده است.

هاشمی طبا گفت: پیش از این وقتی جنسی می‌خریدیم از طریق بانک نبود و مجبور بودیم پول نقد را داخل چمدان حمل کنیم و از طریق کشور ثالث با سی تا چهل درصد هزینه آن را به ایران برسانیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه امروز در حوزه کارگری بازخوردهای خوبی را از جامعه نمی گیریم و آیا ادامه روند فعلی می‌تواند تامین کننده افق‌های مد نظر جمهوری اسلامی باشد گفت: در خصوص معدن زغال سنگ هیچ یک از مسئولین وارد معدن نشدند و من معتقدم که معادن زغال سنگ باید تعطیل شود
وی با بیان اینکه صرفا انفجار عامل مرگ کارگران معدن زغال سنگ نمی‌شود افزود: کارگران معادن زغال سنگ به علت وجود گازهای موجود و شرایط بسیار سخت آن دچار تبعات بدی می شوند و پس از دوره فعالیت دچار مرگ می‌شوند.

نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه باید ببینیم چه کسی مالک این معدن است اظهار داشت: مسئول این اتفاقی که رخ داده دولت نیست بلکه مالک معدن است.

هاشمی‌طبا با بیان اینکه علاوه بر کارگران، معلمین، کاسبان و برخی کارکنان نیروهای مسلح از وضع موجود ناراضی هستندگفت: کشوری که دائما در حال مبارزه و تحریم است چنین وضعیت را هم خواهد داشت و اگر امروز می‌بینیم که امارات و قطر در ان وضعیت به سر می‌برند عامل سیاست‌های آمریکا و اسرائیل است.

وی در ادامه افزود: هر دولتی که بیاید نه وضع کارمندان نه وضع کارگران و نه وضع نیروهای مسلح را نمی‌تواند تغییر دهد.

هاشمی طبا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از نامزدهای انتخاباتی وعده یارانه 250 هزار تومانی داده است و سایتی را هم برای ثبت نام بیکاران اعلام کرد نظرتان در این مورد چیست افزود: خرید رای ممنوع است زمانی که کسی می‌گوید اگر من انتخاب شوم ماهی 250 هزار تومان پول پرداخت می‌کنم این مسئله به معنای این است که به من رای بدهید تا به شما پول بدهم نمی‌دانم از نظر قانونی این موضوع چگونه پیگیری می‌شود اما به اعتقادم این کار ناپسند است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کاندیداهای انتخابات باید برنامه‌هایی در چارچوب قانون داشته باشند چرا که رئیس جمهور نمی‌تواند بر خلاف قانون عمل کند اگر می‌گفتند در صورتی که قانون به ما اجازه دهد یارانه سه برابر و یا 250 هزار تومان پرداخت می‌کنیم این حرف منطقی است و اینکه گفتند ما می‌توانیم و شما نمی‌توانید پسندیده نیست.

هاشمی طبا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما از ورود پول‌های فاسد به برخی ستادهای انتخاباتی گفتید لطفا در این زمینه توضیحات بیشتری ارائه دهید بیان داشت: من چنین صحبتی نکردم گفتم اگر توانستید منشا پول‌هایی که به ستادها وارد می‌شود را روشن کنید خیلی چیزهای دیگر هم روشن می‌شود.

وی افزود: بنده چنین اتهامی را به کسی وارد نکردم اما خیلی دوست دارم منشا این پول‌ها مشخص شود ان شا الله همه این‌ها پاک و حلال است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما در جهت تقویت اقتصاد صنعت توریست در کشور چیست گفت: دولت در این زمینه تا حد زیادی موفق عمل کرده است اما ما هم هنوز در زمینه زیربنایی از جمله هتل‌ها و مهمان‌پذیرها مشکل داریم از سوی دیگر هم فضای تبلیغات خارجی علیه ما است لذا بودجه‌ای را باید برای خنثی کردن تبلیغات منفی رسانه‌های خارجی در نظر بگیریم

هاشمی طبا تاکید کرد: پیشنهادم این است که بودجه‌ای را برای خنثی کردن تبلیغات منفی رسانه‌های خارجی در نظر بگیریم و حتی گفتم هر گردشگری وارد کشور می‌شود را یک میلیون دلار بیمه حوادث کنیم.

وی افزود: کشورهایی همچون عربستان در این زمینه مشکلاتی ایجاد کرده‌اند لذا باید تلاش کنیم این مسائل برطرف شود.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 743

آخرین خبر