پخش زنده

اخبار انتخابات

از دنده یک آقای کاندیدا تا چراغ سبز مهندس به حقوقدان!

حضور مهندس مصطفی هاشمی طبا، نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در محل باشگاه خبرنگاران جوان از حواشی بی بهره نماند.

به گزارش خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان ؛ حفظ ایران را شعار انتخاباتیش قرار داد و در گرماگرم تبلیغات به مرد کم حاشیه مناظرات بدل شد؛ مصطفی هاشمی طبا در حالی یازده روز مانده به مارتن انتخابات در یک نشست خبری در مجموعه باشگاه خبرنگاران جوان حاضر شد که پشت خودروی خود نشسته بود و با دنده یک ماشینش را در محوطه پارکینگ این مجموعه پارک کرد.

**دنده یک آقای کاندیدا!


از دنده یک آقای کاندیدا تا چراغ سبز مهندس به حقوقدان! / ماجرای یارانه یک ونکووری!


مرد بی رنگ انتخابات، کت و شلوار آبی تیره ای رنگی به تن داشت و از خودرواش که پیاده شد با سردبیران مجموعه باشگاه احوالپرسی کرد. وی که برای رسیدن به محل نشست قدم هایی بلندی برمی داشت در ادامه با ریاست مجموعه دیداری کرد و پس از آن و بدون هیچ حاشیه ای پشت میکروفون ها خبری قرار گرفت.

آقای مهندس در ادامه از انتخاب آیاتی که توسط قاری قران در جلسه قرائت شد تعریف کرد و گفت که قرآن به درستی می گوید: "چرا آنچه که نمی توانید انجام دهید، به زبان می آورید"

در ادامه این اصلاحطلب معتدل در مدت زمان 15 دقیقه به بیان صحبت های ابتدایی خود پرداخت و گفت که باید راه شهیدان را ادامه راه خود قرار دهیم اما در حال حاضر مشغول مصرف کردن ایران شده ایم.

از دنده یک آقای کاندیدا تا چراغ سبز مهندس به حقوقدان! / ماجرای یارانه یک ونکووری!

وی که تُن صدایش دربیان برخی دغدغه هایش بالا و پایین نمی شد در ادامه گفت: مام میهن امروز از درون تکیده است.

**راند کنایه

هاشمی طبا که دربیان کنایه هم تن صدایش عوض نمی شد در موضوع وعده های برخی از نامزدها چینی به ابرویش انداخت و گفت که دولت ها بدون برنامه نمی توانند درآمدزایی کنند ؛مثلا نمی توانند بگویند که مردم یکی هزار تومان باید به دولت ها بدهند، چراکه هیچ دولتی نمی تواند درآمد هایش را دو برابر کند و اینکه برخی می گویند حرف گزافی است.

وی که پیش تر گفته بود من پیش گوی انتخابات نیستم و از کم و کیف شانس خودم برای ریاست جمهوری خبری ندارم، یک دفعه گفت که می کنم می کنم های برخی از نامزدها باید مطابق قانون باشد.

**نادرشاه وارد می شود !

هاشمی طبا در ادامه به موضوع وحدت در کشورهم اشاره کرد و پای نادرشاه را وسط کشید.

هاشمی طبا که به نظر می رسید تاریخ را خوب مطالعه کرده است در ادامه گفت که میراث نادرشاه وحدت بود و او کشورهای حاشیه ایران را به هم دوخت.

باز هم کنایه!

اما در ادامه ،ماراتن سوالات خبرنگاران از وی آغاز شد و توپ سوالات در زمین انتشار لیست اموال نامزدها افتاد.موضوعی که اخیرا یکی از نامزدهای انتخابات مطرح کرده و حالا به سر خط اخبار رسیده است.

وی که گفت مخالف انتشار لیست نامزدهاست بوده، در ادامه این مسئله را به دلیل عدم نتایج مطلوب امری مهمل نامید.

هاشمی طبا کمی فعال تر شده بود در ادامه انتشار لیست اموال نامزدها را نوعی جو سازی خواند و گفت که این مسئله نمی تواند ملاکی برای انتخاب افراد تلقی شود.از دنده یک آقای کاندیدا تا چراغ سبز مهندس به حقوقدان! / ماجرای یارانه یک ونکووری!

**چراغ سبز مهندس به حقوقدان

آقای نامزد ریاست جمهوری در ادامه گفت که به نفع کسی کنار نمی کشد اما رونالدینووار، به نظر می رسید پرچم حمایت برداشته است.

وی گفت: من خودم به انتخابات امدم و با هیچ کسی در این رابطه مشورت نکردم اما اگر انتخاب نشوم ادامه دولت روحانی را به مصلحت می دانم.

**ماجراهای واردات دختر وزیر/ ستادهای میلیاردی!

هاشمی طبا در ادامه مورد سوالات داغ تر قرار گرفت و وقتی موضوع به ورادات دختر وزیر کشید و قیاسش با سایر مسئولین و بستگانشان توپ را در زمین بزرگ تری شوت کرد.

هاشمی طبا چند قطره آب خورد و گفت: این موضوع یک مورد موجود در بین سایر پرونده هاست؛ اگر ما توانستیم منشا پول های میلیاردی که در برخی از ستادهای نامزدها هزینه می شود را پیدا کنیم منشا حرکت دختر وزیر را هم پیدا خواهیم کرد.

**یارانه یک ونکووری !

وی اما درادامه بحث سر شوخی را باز کرد و کنایه ای هم به دولت و سیاستش در پرداخت یارانه انداخت.

هاشمی طبا گفت: من یک دوستی در ونکوور کانادا دارم که ایشان هم یارانه می گیرند.

از دنده یک آقای کاندیدا تا چراغ سبز مهندس به حقوقدان! / ماجرای یارانه یک ونکووری!**شوخی با میر سلیم !

سوالات از هاشمی طبا همچنان ادامه داشت تا اینکه پای میر سلیم هم به بحث باز شد . وی که به جریان شناسی رویکرد نامزدها انتخابات می پرداخت، گفت که در حال حاضر یک روش در بین نامزدها با دادن وعده اهداف خود را پیش می برد و یک روش هم همش سوال می پرسد.

وی که روی سخنش با میر سلیم بود، در ادامه گفت: آقای میر سلیم در یک مناظره 8 سوال از من پرسید.

این درحالی است که هاشمی طبا این مطالب را می گفت و در ادامه چهره اش رفته رفته شبیه به علامت سوال می شد تا اینکه سوالات خبرنگاران پایان یافت و آقای کاندیدای انتخابات، عکسی یادگاری با خبرنگاران گرفت .
از دنده یک آقای کاندیدا تا چراغ سبز مهندس به حقوقدان! / ماجرای یارانه یک ونکووری!

خروج با دنده سنگین !

البته خروج وی از مجموعه باشگاه خبرنگاران بدون حواشی نماند و هاشمی طبا پس از حضور در اداره سیاسی این مجموعه در گفت و گو با برخی از خبرنگاران به شوخی گفت که هیچ کس از من سوال ورزشی نپرسید ... تا اینکه نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از خوش و بش چند دقیقه ای پشت خودرواش نشست و با دنده یک مجموعه باشگاه خبرنگاران را ترک کرد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 750

آخرین خبر