پخش زنده

اخبار انتخابات

شهر را برای انسان ها می سازند نه خودروها

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه از سال 50 ضرورت ساخت مترو در تهران مطرح شده بود گفت: شهر را برای انسان ها می سازند نه برای خودروها

شبکه خبر- به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی آقامیرسلیم در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت افزود: از سال 50 مطالعاتی درباره شهر تهران صورت گرفت و از همان زمان ساخت مترو در تهران مطرح شد و آن موقع تشخیص داده شد که هیچ راه حلی در تهران جز ترابری عمومی نداریم.
میرسلیم افزود: من با هیچ نامزدی کاری ندارم اما اگر بخواهیم شهر را پر از پل هوایی کنیم و مردم در کنار این پل ها از سر و صدا و آلودگی در عذاب باشند راه به جایی نخواهیم برد و ما باید شهر را برای انسانها بسازیم نه خودروها.
وی گفت: باید حمل و نقل عمومی به گونه ای گسترش پیدا کند که مردم در موارد استثنا به وسیله شخصی مراجعه کنند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما در سال یک میلیون و 300 هزار خودرو تولید می کنیم و اگر قرار باشد اولویت را به حمل و نقل عمومی بدهیم چه دلیلی دارد که واگن های مترو را از چین وارد کنیم؟ مگر واگن سازی پارس در اراک برای همین منظور ساخته نشده است که الان دارد ورشکست می شود.
میرسلیم گفت: ما این همه کارگر در کشور داریم اما به دنبال خوشحال کردن کارگران چینی هستیم و اگر صحبت از اشتغال می کنیم باید بر مبنای نیازمان خودمان طراحی کنیم.
وی افزود: شعار من این است که حیف شد چند سال فرصت های خود را سوزاندیم و می توانستیم بر مبنای امکانات خودی به خودکفایی در خیلی از عرصه ها برسیم.
میرسلیم گفت: برای چاره جویی مسایل موجود اهداف و سیاست هایی تدوین شده است اما مردی برای اجرا نیست.
وی افزود: من در دانشگاه سال ها خدمت کرده ام و ما باوجود شما دانشجویان هیچ نیازی نداریم چشم به خارج داشته باشیم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: البته قرار نیست در کشور را ببندیم و اتفاقا بیش از هر کس دیگری با زرنگی تمام از دستاوردهای خارج که به درد ما می خورده است خود من استفاده کرده ام.
میرسلیم افزود: من از آن دسته از مسئولانی نیستم که در طول خدمتم مدرک گرفته باشم و من سال 51 مدرک گرفتم و همان مدرک را نگه داشته ام.
"شعار: دکترای تقلبی نمی خوایم نمی خوایم"
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 713

آخرین خبر