پخش زنده

اخبار انتخابات

عوارض دخانیات را نباید به حوزه ورزش اختصاص دهیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: درآمدهایی که به ورزش تعلق می گیرد باید پاک باشد و ما باید ورزش را مقدس بدانیم و اصلا درست نیست که عوارض دخانیات را به حوزه ورزش اختصاص دهیم.

به گزارش خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان سید مصطفی آقا میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه‌ با صدای انتخاب رادیو ورزش پیرامون مسائلی چون ورزش و تربیت ورزشکاران توضیحاتی را ارائه کرد.

میر سلیم در ابتدا در پاسخ به این سوال که دلیل اهمیت نهاد قانونگذاری چون مجلس و قانون اساسی به ورزش چیست اظهار داشت: پیشرفت هر کشوری در گرو فعالیت افراد سالم، با نشاط و هوشمندی است که عقل خود را به کار می‌برند و کارهای مفیدی انجام می‌دهند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: هدف ما در تربیت بدنی و ورزش باید رسیدگی به سلامت و تعادل انسانها و حفظ و ارتقاء عمومی باشد. اینگونه است که اهمیت ورزش و تربیت بدنی کاملا مشخص می‌شود.

وی افزود: با همین دید بوده که نهادهای قانونگذار در امر آموزش و پرورش ورزش را به جایگاه خاص رساندند.

میر سلیم درباره اینکه نگرش در دولت احتمالی‌اش به مقوله‌هایی چون ورزش همگانی چگونه است گفت: یکی از مطالبی که من در بیانیه اعلام نامزدی خود به آن اشاره کردم ورزش همگانی بود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نگرش ما مبتنی بر همگانی کردن ورزش است به این منظور که همه به تندرستی و تعادل در زمینه جسمی و روانی دست پیدا کنند. این موضوع مهمی است که مردم باید خواستار آن باشند و آن را مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی نیز بسیار قوی به این موضوع پرداخته شده است ادامه داد: در قانون اساسی به این موضوع که باید ورزش در تمامی سطوح و به صورت رایگان در اختیار مردم باشد اشاره شده که متاسفانه محقق نشده است. ما قطعا به این موضوع اهتمام داریم و با همین دیدگاه یعنی اهتمام به همگانی کردن ورزش به سراغ این موضوع می‌رویم که امکانات را به صورت رایگان در اختیار مردم به ویژه جوانان قرار دهیم چرا که ورزش از این قشر شروع می‌شود تا آینده با تفکر سالم آنها ساخته شود.

میر سلیم در خصوص مسئله استعداد یابی گفت: همانگونه که خداوند استعدادهای مختلفی در انسان قرار داده ما نیز باید این استعدادها را بشناسیم ،‌البته این را باید بگویم که استعدادیابی در برخی از نقاط کشور پیش از ورود کودکان به دبستان آغاز می‌شود که در کشور ما این مقوله در دبستان انجام می‌َشود اما متاسفانه مسئله‌ای سوری است و جدی گرفته نمی‌شود اما برای ورزش مورد نیاز است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هر کس باید در رشته‌ای که تخصص دارد فعالیت کند تا حتی به سطح قهرمانی جهانی برسد، اظهار داشت: اکر ما بتوانم استعدادیابی را که جزئی از وظایف ما است را به خوبی انجام دهیم و جدی بگیریم و امکانات را به صورت رایگان در اختیار همه قرار دهیم چرا که ورزش بدون تمرین خوب مفهوم پیدا نمی‌کند آن وقت است که هر کس می‌تواند در رشته تخصصی خود به قله‌های افتخار دست پیدا کند.

وی تصریح کرد:محصول اهتمام به ورزش همگانی ورزش قهرمانی را از خود به جای خواهد گذاشت و در برنامه ما این وجود ندارد که هر چه پول و هزینه داریم صرف ورزش قهرمانی کنیم و همگانی کردن آن را از یاد ببریم. باید ورزش همگانی اولویت قرار گیرد تا محصولش ورزش قهرمانی شود.

میر سلیم در خصوص ورزش حرفه‌ای گفت: در ورزش حرفه‌ای ما سطوح مربیگری و استادی را داریم که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد چرا که ورزشکار بدون مربی به خود ضربه می‌زند و از پای در می‌آید، حتما این کار باید با مربی انجام شود تا ورزش را یاد بگیریم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه استادی که خود مربی‌ها را در سطوح مختلف آموزش می‌دهد بسیار موثر است ادامه داد:در زمینه ورزش حرفه‌ای نوع دیگری وجود دارد که آن ورزش حرفه‌ای برای امداد و نجات است مانند ناجیان غریق و کوهنوردانی که برای نجات افراد ورزش حرفه‌ای را آموزش می‌بینند. ما قاعد این هستیم که باید وزشکار حرفه‌ای داشته باشیم که مفهوم اساسی داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه خروجی ورزش و تربیت بدنی ما باید تربیت انسانهایی باشد که به ارزشهای والای انسانی متصل هستند، برنامه شما در این خصوص چیست، تصریح کرد: از دیدگاه ما تربیت بدنی شامل آموزش روشهای کسب تعادل و سلامت جسمی و روحی است پس هر آموزش ورزشی باید با ارائه الگوهایی که جنبه تربیتی دارد همراه باشد و آموزش حتما باید با تربیت باشد.

میر سلیم با بیان اینکه تربیت در فرهنگ ورزشی ما به معنی جوانمردی است ادامه داد: ما در سابقه ورزشی کشورمان ورزشکاری را نداریم که در جامعه بگردد و جوانمرد نباشد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این سوال که آیا امروز ورزشکاران ما در این حد که علاوه بر آموزش بدنی آموزش روحی هم می‌بینند اظهار داشت: جوانمرد کسی است حضورش در جامعه نمی‌گذارد چپاول صورت بگیرد و با اقتداری که دارد موجب می‌شود که در جامعه انحراف شکل نگیرد.

میرسلیم با اشاره به اینکه ورزش در سه زمینه با اشتغال تناسب دارد، متذکر شد: یکی از آنها مربیگری و داوری است که باید برای آن آموزش دید و توانایی‌های لازم را بدست آورد.

وی ادامه داد: امداد و نجات در حوزه ورزش بعد دیگری است که می تواند در زمینه‌هایی چون نجات غریق باعث ایجاد اشتغال شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اقتصاد ورزش امروزه بسیار شکوفا است، تصریح کرد: بنگاه‌های متعددی داریم که لباس‌های ورزشی طراحی می‌کنند و ما هم این قابلیت را داریم و چرا نباید خودمان تولید کننده وسایل ورزشی باشیم و این رویه تاثیر بسزایی در اقتصاد ورزش دارد.

میرسلیم با بیان اینکه کار تحقیقاتی در ورزش بعد سوم ایجاد اشتغال در زمینه ورزشی است، اظهار داشت: در موسسات دانش بنیان ورزشی نیازمند مجموعه‌ای از تحقیقات هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه تولیدات محصولات ورزشی ما باید به گونه‌ای باشد که نه تنها در کشور بلکه در رقابت جهانی بازار دنیا را هم تسخیر کند، افزود: با این روش می‌توان با رکود، تورم و معضل بیکاری مقابله کرد.

وی با بیان اینکه ورزش در آموزش و پرورش اهمیت زیادی دارد، گفت: لازم است مربی‌های متخصص بالای سر دانش آموزان باشند و نباید زنگ ورزش، زنگ بیکاری تلقی شود.

میرسلیم با تاکید بر لزوم توجه به ورزش همگانی اظهار داشت: ورزش همگانی باید بر مبنای سنجش مورد توجه قرار بگیرد و استفاده از لوازم و تاسیسات ورزشی نیاز به علم و دقت بالایی دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید اهمیت زیادی به سلامت ورزش داد، تصریح کرد: ما باید بدانیم برای درست ورزش کردن چه شیوه هایی را بکار ببریم و بدانیم در موقع صدمه خوردن چگونه باید آن را جبران کنیم.

میرسلیم با تاکید بر اینکه گزینش افراد در سپردن مدیریت ورزشی باید بر مبنای دانش افراد باشد، اظهار داشت: باید از افرادی استفاده شود که از دانش لازم در آن رشته برخوردار باشند یا اینکه این افراد قادر باشند از کسانی که در آن حوزه تخصص دارند، استفاده کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نکته دوم گزینش بر مبنای تجربه و دستاوردهای شخص است، گفت: این افراد باید دارای تجربه‎های اثبات شده و مفید باشند؛ مثلا باید مشخص شود که این افراد آیا توانسته‌اند به قله‌های ورزش برسند یا خیر.

وی با اشاره به اینکه اخلاق در ورزش معیار سوم ما در انتخاب افراد برای مدیریت امور ورزشی است، گفت: در هر رشته‌ای بعد از علم و تجربه، اخلاق اهمیت دارد و اخلاق در ورزش باید به فتوت و جوانمردی منجر شود چرا که ورزشکاران الگوی جامعه هستند.

میرسلیم با بیان اینکه اعتقاد به ورزش به معنای اعتقاد به سرمایه انسانی است، اظهار داشت: هزینه در ورزش تلف شده نیست و باید به دنبال تامین نیازهای ورزش از راه درست باشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: درآمدهایی که به ورزش تعلق می گیرد باید پاک باشد و ما باید ورزش را مقدس بدانیم و اصلا درست نیست که عوارض دخانیات را به حوزه ورزش اختصاص دهیم.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 717

آخرین خبر