پخش زنده

اخبار انتخابات

احراز صلاحیت شدگان رد صلاحیت نمی شوند

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان تهران گفت: هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها طبق قانون نمی‌تواند افرادی را که احراز صلاحیت شده‌اند، رد صلاحیت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، محمدرضا بادامچی در واکنش انتشار اخباری درباره احتمال رد صلاحیت شدن تایید صلاحیت شدگان در هیئت های نظارت شهرستان و استان توسط هیئت مرکزی نظارت گفت: طبق قانون هیچ قدرتی نمی تواند داوطلبانی را که در هیئت اجرایی و دو هیئت نظارت شهرستان و استان تایید شده ‌اند رد صلاحیت کند قانون چنین اجازه ای را به هیئت مرکزی نظارت نیز نمی دهد.

وی افزود: بر این اساس هیئت مرکزی نظارت فقط می تواند مجددا وارد بررسی پرونده آن دسته از داوطلبانی شود که هیئت نظارت استان بر طبق نظر هیئت نظارت شهرستان و هیئت اجرایی آنها را رد صلاحیت کرده است البته این موضوع نیز منوط به اعتراض این داوطلبان است.

بادامچی ادامه داد: اگر داوطلبان به رد صلاحیت‌شان اعتراض داشته باشند می‌توانند این اعتراضات را از امروز به هیئت مرکزی ارائه دهند و هیئت مرکزی نیز تا روز چهارشنبه ( 2 اردیبهشت) فرصت رسیدگی و اعلام نظر نهایی دارد. بر این اساس آنهایی که تایید صلاحیت شده اند از روز پنجشنبه (21 اردیبهشت) می توانند در مهلت قانونی به تبلیغات انتخاباتی بپردازند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 746

آخرین خبر