پخش زنده

اخبار انتخابات

اظهارات وزیر ارتباطات درباره سایت کارانه کذب است

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه سایت کارانه مربوط به اقای قالیباف به دستور قضایی فیلتر شده خلاف واقع و کذب محض است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از میزان؛ خرم آبادی افزود‌: ستاد انتخاباتی اقای روحانی طی نامه‌ای در تاریخ 15/ 2/ 96 به طور کتبی از فعالیت سایت کارانه شکایت کرده و تقاضای برخورد سریع نهاد‌های امنیتی و کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری با این سایت را داشته است.
وی گفت:‌ این درخواست برای اقدام لازم به دادستانی کل کشور ارسال شد و در جلسه بر خط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مورد بررسی قرار گرفت.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی اظهار کرد: بر اساس تصمیم اکثریت اعضای حاضر در جلسه بر خط، دستور فیلتر ومسدود سازی این سایت صادر شده است.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ادامه افزود: نمایندگان وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات از طرف دولت در این رای گیری شرکت کردند و به فیلتر این سایت رای مثبت داده اند.
به گفته قاضی خرم ابادی، وزیر کشور هم طی اظهاراتی که در فضای مجازی منتشر شده است رسما مخالفت خود را با فیلتر این سایت اعلام کرده است.
وی گفت: عین تصمیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برای اجرا به وزارت ارتباطات ارسال شده است و مسئولان آن وزارت خانه از جزییات رای اعضای کارگروه و نظر ان‌ها مطلع هستند.
معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور تاکید کرد: لذا اظهارات وزیر ارتباطات که اعلام کرده است این سایت به دستور قضایی فیلتر شده و دولت در فیلتر ان نقشی نداشته خلاف واقع و کذب محض است و قطعا اگر دو عضو دولت با فیلتر این سایت مخالفت می‌کردند، این سایت فیلتر نمی‌شد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 459

آخرین خبر