پخش زنده

اخبار انتخابات

قوه مجریه زاویه دار با ولایت فقیه، کشور را با مشکل مواجه می کند

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ولایت فقیه باید در کشور اصل باشد و اگر قوه مجریه با ولایت فقیه زاویه داشته باشد کشور با مشکل مواجه می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی آقا میرسلیم با حضور در مسجد جامع کنی منطقه حسین آباد به خاطره ای از آخرین روز زندگی مرحوم هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: صبح روزی که مرحوم هاشمی فوت کرد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث انرژی مباحثی صورت گرفت و آن روز آقای هاشمی بسیار سرحال و بشاش بود و پایان جلسه مسئله ای گفت که فکر می کنم وصیت سیاسی آن مرحوم بود.
میر سلیم ادامه داد: مرحوم هاشمی آنروز گفت( که مشکلات کشور ما حل نمی شود مگر اینکه هیچ گونه زاویه ای میان رئیس جمهور و رهبری وجود نداشته باشد و سپاه و صدا و سیما هم همراه او باشد مانند آن موقعی که خود من رئیس جمهور بودم).
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مفهوم این حرف این است که باید در راس قوه مجریه کسی را گذاشت که با رهبری یکپارچه باشد و اگر اینطور بود می توان از پس دشمنان داخلی و خارجی هم بر آمد.
میرسلیم گفت: من همان موقع که مرحوم هاشمی این سخنان را گفت به محسن رضایی گفتم نوارش را بدهید که خیلی حرفهای ارزشمندی است اما سنبل کرد و نداد و گفت حفاظت نمی گذارد.

* سند 2030 یونسکو یعنی تأکید بر سکولاریسم و اُمانیسم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سند 2030 یونسکو بر سکولاریسم و اُمانیسم تأکید دارد و اگر این سند اجرا می شد چیزی از اعتقادات برای جوانان ما باقی نمی ماند.
سید مصطفی میرسلیم در مسجد جامع کنی افزود: از سال 83 به همت آموزش و پرورش و مجمع تشخیص مصلحت نظام اسنادی برای سیاست های کلی آموزش و پرورش تصویب و ابلاغ شد اما سؤال ما این است که چرا این سند اجرا نشد؟ مگر این سند قانون نبود و از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ نشد؟
وی گفت: آن وقت آقایان سراغ سند 2030 یونسکو رفتند و اگرچه حسن این سند این است که می توان از تجربیات مختلف دنیا در بحث آموزش استفاده کرد اما به هیچ وجه این سند با اهداف و مبانی ما سازگاری ندارد چرا که در اسناد ما از توحید، اسلام، پیامبر و قرآن سخن گفته می شود اما در سند 2030 بر سکولاریسم و اُمانیسم تأکید شده است و پیامبر، خدا و دین در آن جایی ندارد.
میرسلیم افزود: آنها می خواهند همه کشورهای دنیا مانند موم در دستانشان باشد و آیا پذیرفتن این سند نوعی زاویه گرفتن با مقام معظم رهبری نیست؟ همین بود که دیروز حضرت آقا در سخنانشان نهیب زدند.
وی با اشاره به اینکه کار ما با دولتی که انحراف داشته باشد پیش نمی رود گفت: مگر در اصل 8 قانون اساسی به امر به معروف و نهی از منکر تأکید نشده است؟ مگر این اصل در مجلس به قانون تبدیل نشد؟ چرا اجرا نمی کنند و تعطیل مانده است؟ امر به معروف و نهی از منکر بد است یا آنها نیات دیگری دارند؟ آنها نمی خواهند اجرا کنند؛ آیا این زاویه پیدا کردن با اسلام نیست.
این نامزد انتخاباتی افزود: 14 سال از تدوین طرح حجاب و عفاف در شورای عالی انقلاب فرهنگی می گذرد اما یک روز این طرح اجرا نشد.
میرسلیم گفت: سال 92 که دولت یازدهم بر سر کار آمد اعضای دولت خدمت مقام معظم رهبری رفتند و گفتند که تا تحریم باشد نمی توان کاری کرد و باید مذاکره کنیم و مقام معظم رهبری همان زمان به آنها هشدار داد که آمریکا قابل اعتماد نیست اما بالأخره تیم مذاکره کننده عرق ریخت و زحمت کشید و برجام را امضا کردند اما تحریم ها و بدرفتاری آمریکایی ها و اروپایی ها بیشتر شد.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها نمی خواهند که ما پیشرفت کنیم، افزود: همین فرانسوی ها که اخیراً برخی ها به دنبال آنان دویدند و قراردادی با آنها بستند ما را فقط به عنوان کارگر قبول دارند و می خواهند بازار مصرف کالاهایشان باشیم؛ آیا می شود با اینها معامله کرد؟
میرسلیم در پاسخ به سؤال یکی از نمازگزاران مبنی بر اینکه یعنی به نظر شما برجام هیچ دستاوردی نداشت؟ گفت: کارشناسان ما انصافاً زحمت کشیدند و من دیدم که وزیرخارجه آمریکا وقتی در مذاکرات شرکت می کرد 20 کارشناس به او مشاوره می دادند اما وزیر امورخارجه کشورمان یک تنه از پس آنها با دو کارشناس بر می آمد و بالأخره متنی به عنوان برجام تصویب شد که ایرادهایی هم می توان به آن گرفت.
وی افزود: این متن حاوی حقوق ماست و هر دولتی که بر سر کار بیاید باید این حقوق را احقاق کند نه اینکه فقط روی کاغذ بماند.
این نامزد انتخاباتی گفت: ما به تعهداتمان در برجام کاملاً عمل کردیم و در این بخش هم برخی فعالیت ها را تعطیل کردیم و هم بستیم، چرا طرف های ما عمل نمی کنند و بهانه می آورند؟
میرسلیم که با مقاومت این نمازگزار مواجه شد افزود: من برای اینکه شما را قانع کنم مثالی می زنم؛ من مشغول ساخت یک قطعه تخصصی مربوط به موتور هستم که چند زیرقطعه دارد که یک قطعه اش در فرانسه است و وقتی خواستم این قطعه را از آلمان بگیرم چون دیدم آلمانی ها مانند سگ از آمریکا می ترسند قرار شد به خاطر تحریم ها این قطعه به عمان بیاید و من از آنجا وارد ایران کردم.
وی گفت: وقتی هم که با فرانسوی ها در خصوص این قطعه صحبت می کردم می گفتند که شما هنوز تحریم هستید و بعد که خواستیم پول این قطعه را بدهیم تحریم بانکی مطرح شد.
میرسلیم افزود: بنابراین ما همچنان ما در تحریم هستیم و ممکن است در زمینه هایی راه باز شده باشد.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر آقای هاشمی زنده بود از کدام نامزد انتخابات حمایت می کرد، گفت: ایشان فوت کرد اما بنده خدا به من کم لطف نبود.
این نامزد انتخاباتی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مقصر اصلی متضرر شدن مردم در برخی مؤسسات مالی و اعتباری چیست؟افزود: بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی باید وظایف خود را انجام می دادند چرا که هم اکنون خیلی از بانکها اقدام ربوی دارند و به نوعی کلاه شرعی درست کرده اند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 524

آخرین خبر