پخش زنده

اخبار انتخابات

قالیباف: اولویت ساماندهی بیکاری از مناطق محروم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز بحران اقتصادی دامن همه را گرفته است، بیکاری کُرد، ترک، بلوچ، عرب و فارس نمی‌شناسد و همه با آن روبرو هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدباقر قالیباف در جمع علما و نخبگان اهل سنت و اهالی کردستان با بیان اینکه نخستین اقدامم در دولت سر و سامان دادن به بیکاری خواهد بود، افزود: سر و سامان دادن به بیکاری را از مناطق محروم و مرزی شروع می‌کنم.

او گفت: یکی از مشکلات مضاعف ما در شهرداری این بود که دولت هم با ما همکاری نمی‌کرد یعنی هم تحریم خارجی داشتیم و هم داخلی اما لحظه‌ای درنگ نکردیم.
قالیباف افزود: ما جوانان و ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم ولی باز برخی نگاهشان به غرب است که چیزی می‌دهد یا نه.
وی گفت: قول شرف می‌دهم نگاه ما به ایرانی بودن و انسانیت است؛ نگاه ما این نیست که چه کسی چه دین مذهب و قومیتی دارد قبل از همه چیز برای ما این مهم است که انسان و ایرانی هستند.
قالیباف افزود: من اهل شعار دادن نیستم؛ امروز زمان نشان دادن کارنامه است.
وی گفت: اگر می‌گویند در حوزه بانوان کار کرده‌اند کارنامه اش را نشان دهند، من زمانی که در پلیس و شهرداری بودم زنان زیادی را وارد پلیس و شهرداری کردم به نحوی که الان 15 درصد کارمندان شهرداری تهران از زنان هستند.
قالیباف افزود: ما حتما با قاچاقیانی که جز 4 درصد هستند به جد برخورد می‌کنیم و منظور از قاچاقچی کسانی هستند که هزار تا هزار تا کانتینر کالای قاچاق وارد کشور می کنند نه کسانی که در مرزها در محرومیت با پای پیاده برای درآوردن خرج زندگی خود تلاش می‌کنند.
وی گفت: باید با کسانی برخورد کنیم که بدون هیچ کاری می‌خواهند بیشترین منفعت را ببرند و باعث بیکاری و کاهش تولید می‌شوند.
قالیباف افزود: وقتی می‌گوییم 5 میلیون شغل ایجاد می‌کنیم یعنی 5 میلیون ازدواج هم انجام می‌شود.
وی گفت: زمان برای ما موضوعیت دارد؛ ما برای ایجاد شغل تابلوی کانتر می‌زنیم و هر تعداد شغل ایجاد شد، از شمارش این تابلو کم می‌شود.

درصدی‌ها همه منافع کشور را می‌بلعند
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت می گوید نمی‌شود و نمی توانیم ولی ما می‌گوییم هم می‌شود و هم می‌توانیم.
محمد باقر قالیباف در جمع علما و نخبگان اهل سنت و اهالی کردستان افزود: امروز کشور به مدیریت زمان نیاز دارد؛ در شهرداری هم زمان برای ما مهم بود و همیشه در پروژه ها تابلوی شمارش زمان می‌گذاشتیم و از هزاران پروژه شاید تنها ده مورد آن در زمان مقرر آماده نشد که البته دلیلش را هم به مردم توضیح دادیم.
وی گفت: در دوران دفاع مقدس توفیق داشتم روزهای زیادی را در سرزمین کردستان باشم، کاش همه مردم ایران صفا، صمیمیت، شجاعت و میهمان نوازی مردم کردستان را می‌شناختند.
قالیباف افزود: بیکاری واقعیت سختی است که امروز دامان مردم ما را گرفته است، البته انسا‌نهای مرزی و مردم کردستان اگرچه خلاق و قابل هم هستند ولی شرایط سخت‌تری را دارند.
وی گفت: درصدی‌ها همه منافع کشور را می‌بلعند اما همه مشکلات به همت مردم قابل حل است و باید به دنبال تغییر وضع موجود بود.
قالیباف افزود: در بین مسئولان شاید جز افراد معدود هستم که از وضع مرزها و ارتزاق مردم خبر دارم، پس مراقب باشید اینگونه القا نکنند که قالیباف اگر بیاید فلان کار را با مرزها و مرزنشینان انجام می‌دهد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 441

آخرین خبر