پخش زنده

اخبار انتخابات

هاشمی‌طبا: رئیس جمهور شوم یارانه را قطع می‌کنم

هاشمی‌طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور شوم یارانه را قطع می‌کنم شعار‌ها درباره یارانه ضد اقتصاد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی هاشمی طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد امری علمی است که بصورت یک مجموعه و منظومه است امکان اینکه با حرکاتی جزئی بتوان قدرت خرید مردم را افزایش داد وجود ندارد مگر اینکه بصورت صوری با افزایش درامد مردم و دادن حقوق بهتر ظاهر قضیه را بهتر کرد اما به دلیل اینکه افزایش نقدینگی موجب تورم می شود قیمت ها هم بالا می کشد باید توجه داشت که اینها راه حل نیست.
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: باید به صورت علمی به مسایل اقتصادی توجه کرد و با تجمیع سرمایه گذاری و سرمایه های داخلی و خارجی و افزایش تولید ناخالص ملی انجام بشود که هم اشتغالزایی صورت بگیرد هم اینکه کالا تولید و خرید مردم افزایش یابد.
هاشمی طباگفت: متاسفانه دولت روز به روز بزرگتر شده است، پرداخت ها افزایش یافته و بدهی ها افزایش یافته است، افزایش حجم دولت با افزایش قدرت خرید مردم و بهبود معیشت مردم همخوانی ندارد.
هاشمی طبا گفت: در حال مبارزه با استکبار جهانی هستیم این موضوع بر اقتصاد ما هم تاثیرگذار است بنابر این وقتی سرمایه گذاری خارجی نداریم و سرمایه داخلی هم کفاف نمی دهد بنابراین مردم انتظار بهبود اقتصاد داخلی را نداشته باشند چون هر چیزی بهایی دارد ما بعنوان کشوری مستقل، بالنده و پر افتخار باید در داخل هم قوی و پرقدرت باشیم.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید این امید را هم داد باید ایرانی آباد و ارجمند داشته باشیم ،باید برای نسل های آینده هم کار کنیم خداوند می فرماید ان مع العسر یسری بنابراین اگر بخواهیم دست و دلبازی کنیم و همینطور پول چاپ کنیم و در اختیار مردم بگذاریم به امید اینکه انها را راضی کنیم این آینده خوبی ندارد.

هاشمی طبا گفت: باید سرمایه گذاران داخلی و خارجی این اطمینان و آرامش را داشته باشند تا با سرمایه گذاری ریسک کنند تجمع نقدینگی مردم به شرط تغییر نظام بانکداری و اصلاح ساختار کارخانه ها و بازاریابی داخلی و خارجی باید صورت بگیرد.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تامین معیشت آسیب دیدگان معلولان ناتوانان و محرومان باید عملی شود گفت: یارانه باید قطع شود چرا که شعارهای یارانه ضد اقتصاد است در سال های گذشته 8 میلیون تلویزیون از لامپی به صفحه تخت تبدیل شده است محل ان از کجاست.
هاشمی طبا اضافه کرد: باید کاری کرد که سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد در 5 سال اخیر ما 250 هزار میلیارد تومان پول در جامعه تقسیم شده است می توانستیم هزار کارخانه با ان بسازیم بنابراین پول را جای دیگه هزینه کردیم و تجمع سرمایه نداریم.
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در خصوص طرح های نیمه تمام درصورت که واگذاری این طرح ها به مردم نیاز به ارز داشته باشد باید به انها وام ارزی داد.
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اولین کارم پس از رئیس جمهور شدن احیا سرزمین است براساس قانون برنامه ششم توسعه حفظ ایران و بازگرداندن محیط زیست و زیستگاه به حالت اول که خود پایه ای برای اقتصاد ماست.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 450

آخرین خبر