پخش زنده

اخبار انتخابات

شریعتمداری: نمی خواهیم اشتباهات گذشته را تکرار کنیم

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی گفت: دولت های نهم و دهم درس‌های زیادی به ما آموخت و یکی از دلایل حضور ما این است که جبران مافات کنیم و اشتباه گذشته را تکرار نکنیم.

به گزارش گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد شریعتمداری رئیس ستاد انتخاباتی حجت الاسلام حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در همایش فرهنگیان که در هتل ارم برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط خاص و خطیری هستیم، گفت: در پایان دولت اصلاحات اشتباه استراتژیکی بوجود آمد و حاصلش آمدن دولت‌های نهم و دهم بود و البته ما کوچکترین خدشه‌ای به آرای مردم در آن سال وارد نمی‌کنیم.

وی افزود: آن دوره درس‌های زیادی به ما آموخت و یکی از دلایل حضور ما در این عرصه این است که جبران مافات کنیم و اشتباه گذشته را تکرار نکنیم.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی ادامه داد: در دولت احمدی نژاد عزت ملت ایران تبدیل به ذلت شد. تجار مجبور بودند پول‌های خود را در جوراب‌هایشان بگذارند و به خارج ببرند و این وضعیت ما بود. دانشجویان ما را در خارج از کشور اخراج می‌کردند. بحران بزرگی از اشتغال بوجود آمد و کشور دچار فروپاشی اعلام نشده قرار گرفت و در همه زمینه ها در حصر قرار گرفتیم به هر حال فروپاشی که فقط در جنگ نیست.

شریعتمداری با انتقاد از وضعیت بد دانشجویان و دانشگاه در دولت قبل گفت: کشور در شرایط طبیعی به سر نمی‌برد.

وی گفت: هنوز نمی دانیم آیت الله هاشمی در سال 92 به چه دلیلی کاندید شد اما در نهایت روحانی کاندیدای اصلاح طلبان شد. اگر سال 92 مردم آن تصمیم را نمی‌گرفتند سرنوشت مختوم ما به فنا بود. امروز آرامش و ثبات در بازار و فعالیت‌های سیاسی را می‌بینیم.

شریعتمداری یادآور شد:‌ در آن زمان اصلاح‌طلبان همه در صحنه پشت آقای عارف بودند ولی تصمیم بزرگی، باعث همراهی بی نظیر و ارزشمند آقای عارف با آقای روحانی و کنار رفتن او شد و صحنه ای به وجود آورد که روحانی کاندیدای جامعه غیر از اصولگراها شد و حضورش در مناظره ها و سابقه درخشانی که داشت باعث شد اتفاقات سال 92 رقم بخورد.

وی در ادامه برجام را مورد توجه قرار داد و افزود:‌ همراهی دولت و ملت مهمترین دست مایه برای پایین آوردن نرخ تورم بود. البته سیاست‌های اقتصادی دولت اثر داشت که باعث شد نرخ تورم طی سه سال در تمام دوران کاهنده باشد. عده ای از عدم رونق کامل در وضعیت اقتصادی صحبت می‌کنند. نمی شود رشد اقتصادی مثبت باشد اما بگوییم رکود هست. البته مثلا در مسکن رکود وجود دارد اما در صنعت رونق بوده است.

رئیس ستاد انتخابات روحانی با اشاره به مشکلات فرهنگیان گفت:‌ ما حتما عقب ماندگی های تاریخی در آموزش و پرورش داریم. من همواره افسوس می خورم که چرا بچه من وقتی به معلم اش نگاه می‌کند نباید آرزو کند که خودش معلم شود در حالی که معلمی شان بالایی دارد که از وزارت و صدارت مهم تر است. ما به معلمی کمتر توجه کرده‌ایم. آقای روحانی در جلسه ای می گفت که پول هایی که در سازمان های متعدد فرهنگی هزینه می‌شود اگر حذف شود و به آموزش و پرورش بیاید آن مشکلات فرهنگی هم درست می‌شود.

شریعتمداری در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد:‌ در سال 91، 800 میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده بود که اکنون به 15 هزار میلیارد تومان رسیده است. اتفاقات بسیار مهمی در بخش بهداشت و درمان به وجود آمد. اگر حتی برخی از رسانه ها با بزرگترین فونت هم بنویسند که این دولت کاری نکرده ما نباید باورمان شود و نباید به لکنت زبان از دولت دفاع کنیم. البته هنوز هم دغدغه هایی وجود دارد که باید حل شود.

رئیس ستاد انتخابات روحانی در پایان بیان کرد:‌ ما آمده‌ایم انتخاب اصلح کنیم. صحنه هم کاملا روشن و واضح است. باید فکر کنیم که اگر تصمیم سال 92 را برگردانیم وضع ما چه خواهد شد. شما معلمان حافظان صندوق‌های رای هستید و امیدواریم اتفاقات در 30 اردیبهشت با شادی همراه باشد.

آمار بازدید خبر: 546

آخرین خبر