پخش زنده

اخبار انتخابات

قالیباف: هدف ما پایان دادن به حرف و وعده‌ها

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: آن‌ها می‌خواهند سوء استفاده کنند حرف از جنگ و تهدید می‌زنند به آن‌ها می‌گوییم هرگز ملت ایران را از تهدید و جنگ نترسانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، قالیباف افزود: ملت با عزت، اقتدار، شرف و قدرت ایستاده است، اما معتقدیم شما هستید که با فقر و بیکاری جنگ را به تک تک خانه های مردم برده و جوانان ما را به اعتیاد کشانده اید.
این نامزد ادامه داد: امروز درد و تهدید ما بحران های اقتصادی است. شما چرا می خواهید برای فرار از پاسخگویی به سمت حرف هایی بروید که امروز موضوع مردم ما نیست.
قالیباف افزود: «دولت مردم» به حول و قوه الهی، به مردم متعهد شده است تا با کمک جوانان، همه تجار و کسانی که تولید ثروت حلال می کنند، همچنین با کمک صنعتگران، کارخانه داران و کارآفرینان با تاکید بر جوانان تحصیلکرده 5 میلیون شغل ایجاد کند.
او گفت: من به شما متعهد می شوم دست به دست هم دهیم در دولت مردم در 29 اردیبهشت تحول ایجاد کنیم. همانطور که ما در تهران برای انجام پروژه ها زمان سنج می گذاشتیم بتوانیم برای ایجاد اشتغال هم زمان سنج بگذاریم.

قالیباف افزود: شما دیدید که من سایت سامانه کارانه را بالا آوردم، اما همین دولت شکایت کرد و پیگیری کرد و دستور توقف این سایت را دادند، اشکالی ندارد. عمر شما به پایان خواهد رسید و این سایت بالا خواهد آمد. اینجا را تعطیل می کنند اما خودشان تحت عنوان کارورزی سایت می زنند.
وی اضافه کرد: شما اگر اهل کار بودید در این 4 سال که مسئولیت دستتان بود چرا به فکر مردم و جوانان نبودید حالا در آستانه رای دادن مردم سایت کارورزی می زنید. این فرهنگ 4 درصدی ها است، ما در مقابل این فرهنگ ایستادگی می کنیم.


باید از نیروهای جوان در سراسر کشور استفاده شود
قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم چنین کشوری با چنین امکانات و جوانانی چرا باید در این سرزمین زرخیز ولی فقیر و کم درآمد زندگی کنند؟.
وی در ادامه سخنانش در اجتماع مردم خوزستان در مسجد ارشاد افزود: یکی از دلایلی که مردم با وجود امکانات سرزمین شان در چنین شرایطی زندگی می کنند این است که مدیریت در مجموعه قوه مجریه دچار اشکال است. این در حالی است که مدیریت اجرایی مسئولیت دارد از این ظرفیت ها به درستی استفاده و برنامه ریزی و مدیریت کند. همچنین باید از نیروهای جوان در سراسر کشور استفاده شود اما متاسفانه به این امر در کشور توجه نمی شود.
قالیباف ادامه داد: امام راحل (ره) فرمودند: مهم ترین کار انقلاب این است که مردم بر سرنوشت خودشان حاکم باشند، اما دولت ها به مرور زمان مخصوصا دولت امروز مردم را از مدیریت کشور خارج کردند.
وی افزود: چطور شد آن روز برای دفاع از این سرزمین و میهن، برای حفظ عزت اسلام و ایران و وقت دادن خون در میدان جنگ، مردم در صحنه بودند اما در حوزه اقتصاد به جای اینکه همه مردم در صحنه باشند 4 درصد افراد جامعه اموال مردم را با استفاده از قدرت و رانت بدون هیچ زحمتی به دست می گیرند.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یک نمونه آن را در جمعه قبل دیدیم. گفتم که صد ها نمونه از این نمونه ها وجود دارد. آنهایی که در مسند قدرت هستند آلوده به این بحث شدند و به جای اینکه اجازه دهند مردم در صحنه اقتصاد حضور پیدا کنند این فرصت را در اختیار افراد خاص می گذارند و این به مشکل امروز جامعه ما تبدیل شده است.
وی افزود: در این سال ها در قالب طرح جهادی به همه روستاهای دوران دفاع مقدس و مناطق حاشیه اهواز سر زدم، این حاشیه اهواز امروز خودش از اهواز قدیم بزرگ تر شده و مردم اینجا حضور دارند.
قالیباف افزود: مردم می بینند لوله های نفت و گاز از زیر پای آنها عبور می کند اما آنها آّب خوردن ندارند. مردم می بینند اگر قانونی هم تصویب می شود که سهم چند درصدی را برای مردم مناطق نفت خیز در اختیار بگذارند در عمل حداقل آن پول را می دهند.


امروز کشور ما کشور ثروتمندی است
نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری: امروز کشور ما کشور ثروتمندی است و خوزستان نیز در کشاورزی ، تولید، نفت و گاز زرخیز است اما چرا مردم نه تنها در خوزستان بلکه درسراسر کشور باید با این مشکلات روبرو باشند.
قالیباف در اجتماع پرشور مردم خوزستان در مسجد ارشاد افزود: به همه اقوام، عرب ها و بختیاری ها و جوانان این سرزمین خون و شهادت درود می فرستم.
وی گفت: خداوند را شاکرم توفیق حاصل شد تا در جمع مردم عزیزی که بیشتر از 30 سال قبل بهترین دوران عمرم را در کنارشان سپری کردم، حضور داشته باشم؛ چه اقوام عرب از خرمشهر تا دشت آزادگان و مناطقی که در دفاع مقدس مورد اشغال دشمن قرار گرفته بود و چه همه عزیزانی که از سراسر کشور برای دفاع از این سرزمین در کنار هم ایستادیم و خون همرزمان مان در این سرزمین گرم و با صفا ریخته شد.
این نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ریاست جمهوری افزود: مردم خوزستان سختی های زیادی کشیدند و چه روزهایی را سپری کردند. امام راحل (ره) فرمودند: خوزستان دین خود را به انقلاب ادا کرد، این افتخار بزرگ برای همیشه تاریخ برای مردم خوزستان خواهد ماند اما صحبت امروز ما این است که چرا خوزستان باید در این وضعیت باشد؟ خوزستان که دین خود را با فرزندان خودش از همه طوایف و عشایر ادا کرد و مردمش توانستند اینگونه افتخار بیافرینند.

به مردم خوزستان ظلم مضاعف هم شده است
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در اجتماع مردم خوزستان در مسجد ارشاد گفت: به مردم خوزستان ظلم مضاعف هم شده است، حتی میزان مالیاتی که از مردم خوزستان می گیرند بیش از خدمتی است که در بودجه های عمرانی به این مردم می دهند، آیا این سزاوار مردم است؟
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محمد باقر قالیباف افزود : اینجا محل تولید نفت و گاز است. اینجا مهد کشاورزی است اما کمتر خانه ای است که در خانه زده شود اما بیکار در خانه نباشد. متاسفانه در مدیریت؛ رویکردها و منافع را به سمت کسانی می برند که ما به عنوان 4 درصدی ها می شناسیم.
وی گفت: آنها دلال های زالو صفتی هستند که در همین استان خوزستان وقتی محصول کشاورزی را برداشت می کنید و روی دست شما می ماند و کسی نیست از شما بخرد -گاهی محصول را دوباره در زمین می ریزید و می پوسد و از بین می برود، همین محصول را به دست بقیه مردم می رسانند، قیمت آن در دست مردم چند برابر است اما قیمت خرید از کشاورز حداقل هزینه کشاورز را هم تامین نمی کند. این در حالی است که این دلال ها با رانتی که دارند سود های 400 و 500 درصدی می برند.
قالیباف افزود: تا زمانی که اینها وجود دارند هرگز مشکل اقتصادی و بیکاری مردم حل نخواهد شد. زیرا این افراد با قدرت و با کسانی که در مسند قدرت هستند، پیوند خورده اند.
وی گفت: امروز به دلیل اینکه بعد از 4 سال کارنامه ای برای ارایه ندارند مجبور می شوند پا روی صداقت بگذارند. روزی که با مردم سخن می گویند، عنوان می کنند 100 روزه تحول اقتصادی ایجاد می کنیم اما روزی که می خواهند جواب دهند می گویند چه کسی گفته صد روز؟ مشکلات 100 ساله هم حل نمی شود این می شود حرف؟.
قالیباف افزود: می گویند می خواهیم به جامعه نشاط و شادی دهیم. هیچ کس با شادی مخالف نیست اما عرض می کنیم عمیق ترین نشاط و شادی در جامعه این است که شغلی به دست جوان بدهیم.

خوزستان بزرگ و عزیز دین خود را به اسلام ادا کرد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در اجتماع مردم خوزستان در مسجد ارشاد گفت: هر روز شما هزاران کارخانه را تعطیل کردید و باعث شدید جوان متاهل ما با همه مشکلات سرکار نروند. آیا امکان دادن 250 هزار تومان در ماه به فردی که از کار محروم شده وجود ندارد؟ این درحالی است که امکان، ضوابط و مقررات آن وجود دارد اما شما حاضر نیستید این کار را بکنید.
محمد باقر قالیباف افزود: در این دولت وقتی کار را شروع کردند بودجه جاری 104 هزار میلیارد تومان بود . ظرف 3سال 330 هزار میلیارد تومان شد یعنی سه برابر شد. در این شرایط چرا افرادی که در دهک های پائین هستند و جز یارانه درآمد دیگری ندارند را کمک نکنیم؟.
وی گفت: عید امسال در حاشیه شهر اهواز به منزل خانواده ای رفتیم که پدر خود را از دست داده بودند و هفت نفر در خانواده بودند، به من سطل خالی آرد را نشان دادند و گفتند هیچ منبع درآمد دیگری جز یارانه ها نداریم.
قالیباف افزود: ما به این 4 درصدی ها می گوییم چطور می شود برای امورات خودتان، روحیه اشرافی گری و برای هزینه های غیرضروری دولت هزینه جاری خودش را سه برابر افزایش می دهد اما برای مستضعفی که نان ندارد و نان قرضی می گیرد، حاضر نیستید یارانه را سه برابر کنید.
وی گفت: سال 89 یارانه 45 هزار و 500 تومان بود اگر امروز با گرانی مقایسه کنیم ظرفیت آن 15 هزا رتومان می شود در واقع ما می خواهیم قدرت خرید یارانه را حفظ کنیم.
قالیباف افزود: به مردم که می رسد می گویند؛ پول نداریم، نمی شود، نمی توانیم. ما به آنها می گوییم کسی که پول ندارد، نمی تواند و نمی شود باید دولت را ترک کند و این کار به دست مردم اتفاق می افتد.
وی اضافه کرد: ما معتقدیم در دولت مردم هم داریم، هم می شود و هم می توانیم. به همت شما جوانان عزیز با اولویت تولید و اشتغال؛ کار و فعالیت کنیم.
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: خوزستان بزرگ و عزیز دین خود را به اسلام ادا کرد، در دولت مردم قلب تپنده تولید و کشاورزی و اشتغال در خوزستان خواهد بود.
وی افزود: امیدوارم شما مردم در 29 اردیبهشت بتوانید وضعیت موجود را تغییر دهید و با این تغییر تحول بزرگ اقتصادی را در کشور به کمک شما شروع کنیم.
قالیباف گفت: قرار ما 29 اردیبهشت با تغییر در وضع موجود و پایان دادن به دولت 4 درصدی ها.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 466

آخرین خبر