پخش زنده

اخبار انتخابات

راکد ماندن سرمایه انسانی کشور به مراتب خسارت‌بارتر است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه سرمایه اصلی کشور همان نیروی انسانی است، گفت: نیروی انسانی باید گفت: بیکار ماندن و راکد ماندن سرمایه انسان به مراتب خسارت بارتر است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان سید مصطفی میرسلیم ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان اظهار داشت: در این مدت که مشغول به فعالیت‌های انتخابی شدیم مهمترین فعالیت ما دیدار با دانشجویان است و خوشبختم از اینکه در خانه خودم هستم، چون صحبت کردن با شما دانشجویان برای طرح مسائل مهم کشوری راحت‌تر است.

وی با اشاره به بحث آمایش بیان کرد: موضوع آمایش به‌معنی به‌کارگیری امکانات و قابلیت‌ها برای دستیابی به اهداف است، ما این امکانات و قابلیت‌ها را در سه دسته تقسیم می‌کنیم که دسته نخست و مهمترین دسته نیروی انسانی است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه سرمایه اصلی کشور همان نیروی انسانی است، افزود: درباره نیروی انسانی باید گفت: بیکار ماندن و راکد ماندن سرمایه انسان به‌مراتب خسارت‌بارتر است، به‌کارگیری بقیه امکانات میسر نمی‌شود مگر به‌همت نیروی انسانی کاردان.

وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته ارزش نیروی انسانی رتبه نخست را دارد، گفت: کنار آن منابع طبیعی و منابع خدادادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، پیشرفت این کشور نیز میسر نخواهد شد مگر به‌دست نیروهای متخصص، همچون اساتید، نخبگان و دانشجویان.

میرسلیم با بیان اینکه دولت سر تسلیم مقابل سند ۲۰۳۰ فرود آورده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که از سال ۸۳ کارشناسان ما در زمینه آموزش و پرورش همچون سند تحول آموزش و پرورش زحمات زیادی کشید‌ه‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین نقشه علمی جامع که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است اگر نبود می‌شد گفت که سندی از خارج تحمیل شود، این در حالی است که مبنای سند یونسکو سکولاریسم و اومانیسم است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با طرح این سؤال که "چطور سندهای ما پس از ابلاغ و زحمت زیاد به‌سختی اجرا می‌شوند، اما سند یونسکو بلافاصله به مرحله اقدام می‌رسد"، تصریح کرد: دلیل این است که ما در دولت قدر نیروی انسانی خود را ندانستیم، من برای این به دانشگاه آمده‌ام که بگویم قدر نیروی انسانی کاردان را می‌دانم و من مسئولان خود را از بین همین انسان‌ها انتخاب می‌کنم.

وی بیان کرد: دوسوم عمر ما میان دانشجویان گذشته است، در مرکز تحقیقاتی خود نیز از نیروی انسانی استفاده و اثبات کردیم که ما در دنیا حرف زیادی برای گفتن داریم.

میرسلیم با بیان اینکه فعالیت من در دولت‌های قبل از جمله دولت اصلاحات و احمدی نژاد به این معنا نیست که گرایش من مانند آن‌ها باشد، گفت: من به دنبال خدمت به مردم بوده‌ام.

وی خطاب به دولت افزود: چه کرده‌اید که مانع رشد اشتغال شده‌اید و به اقتصاد مقاومتی نیز عمل نکردید، وقتی جوان بیکار باشد به دنبال آن مشکلات اجتماعی نیز ایجاد می‌شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای کاهش تورم اقداماتی به قیمت کاهش رشد سرمایه‌گذاری انجام شد، در حالی که باید تورم را کاهش می‌دادیم تا مردم از لحاظ معیشت احساس راحتی کنند.

وی افزود: من به دولت پیشنهاد می‌کنم که به حرف انجمن‌های علمی گوش دهد، به جز یک بار که بنده به اجبار سبب انجام دادن آن شدم مورد دیگری نبوده است.

میرسلیم گفت: دولت در حال حاضر فقط خود را اداره می‌کند نه کشور را، یک سوم سفرهای رئیس جمهور ما در دوران انتخابات انجام شده، ما که می‌دانیم عجله برای افتتاح راه آهنی که ۲، ۳ ماه دیگر بهره برداری می‌شود چه دلیلی دارد.

وی اضافه کرد: دولت مردم دولت "راستی و درستی" است، به این دلیل که باید با مردم رو راست باشیم، دولتی که به مردمش احترام نگذارد موفق نمی‌شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آیا اتکا به فروش نفت افتخار است، تصریح کرد: البته من دست مهندسانمان را می‌بوسم که این فعالیت‌ها را انجام داده‌اند، اما این اقتصاد مقاومتی نیست.

وی اظهار داشت: رئیس دولت روز جمعه اعلام کرد که رشد اقتصادی ۸ درصد است در صورتی که ۶ درصد آن از فروش نفت خام بوده است، شما باید از گذشته‌ای که فرصت‌ها را در آن سوزاندید دفاع کنید؟ به عشق اینکه آمریکا به روی شما بخندد؟

میرسلیم تصریح کرد: نخست باید تکلیف فسادی که مانند خوره پایه‌های نظام را از بین می‌برد مشخص شود، نه اینکه با زد و بندی بین قوه مجریه و مقننه حقوق‌های نجومی و فساد را دور بزنند؛ به دوستان خود در قوه قضائیه می‌گوییم اگر کسی دست از پا خطا کرد معرفی کنید.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره تقویت سرمایه ملی گفت: ما قانونی به نام هدفمندی یارانه‌ها داریم، همچنین بندهایی داشتیم برای تولید، اما تولید ما چه شد، ما باید اشتغال ایجاد کنیم، با اقتدار دادن به تولید ملی ارزش پول ما نسبت به یورو کاهش نمی‌یابد؛ اهتمام ما به اشتغال جوانان فارغ التحصیل است.

وی در پاسخ به صحبت یکی از دانشجویان در هنگام ثبت نام بیان کردید که ادامه دهنده راه هاشمی هستید، گفت: من به آقای روحانی گفتم که همکاری می‌کنم تا موفق شوید، چون دلیل من خدمت به مردم است، چه کنیم که آن‌ها گوش نداده و انجام ندادند؟

میرسلیم افزود: در کمیسیون زیربنایی با مرحوم هاشمی بحث می‌کردیم، مرحوم هاشمی آن روز سرشار از بشاشیت بود، او گفت: مشکل کشور ما حل نخواهد شد مگر در مسیری که رهبری در آن قرار دارند.

وی در این باره که در استان‌های مختلف مانند خوزستان، لرستان و.. شرایط اقتصادی بدی داریم و در این زمینه چه اقدامی می‌کنید، گفت: بعضی از استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان به دلیل اینکه کاری در آنجا انجام نشده شرایط خوبی ندارند، بلکه باید اقدامات به طورعادلانه انجام شود، این غلط است که ۵۰ درصد اقتصاد کشور در تهران باشد، این اقدام باید به دست افراد متخصص و معتقد به عدالت انجام شود، بنده قول می‌دهم که در دولتم همه جناح‌های متخصص مسئولیت بگیرند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: باید کتبی که در زمان حضور من در وزارت ارشاد چاپ شده را بررسی کنیم، همچنین اقدامات فرهنگی و هنری که در آن زمان انجام شد را با دوره‌های بعد مقایسه کنیم، به عنوان مثال فیلم بچه‌های آسمان در دوران مدیریت من اسکار گرفت و جشنواره فیلم فجر بین المللی شد.

وی تصریح کرد: تمامی سلاح‌ها و جنگنده‌هایی که الان داریم نتیجه خودکفایی ما است، ما اگر تحریم هم شدیم باید اقتدار خود را حفظ کنیم نه اینکه آنچه در داخل داریم را از بیرون مرز‌ها وارد کنیم.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 479

آخرین خبر