پخش زنده

اخبار انتخابات

به جای آنکه گزارش کار دهند مردم را می ترسانند

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به جای آنکه گزارش کار دهند مردم را می ترسانند، این مایه خجالت و شرم است. ایرانی و ترس؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمد باقر قالیباف در دیدار با سران عشایر، بزرگان اقوام و نخبگان استان خوزستان افزود: من با صراحت تمام در مناظره هم گفتم هیچ کس به اندازه بنده و امثال بنده قدر صلح را نمی داند، چون ما بیشترین آسیب و سختی را در جنگ کشیدیم؛ ما می فهمیم صلح و دوستی چقدر خوب است و آن را با همه وجودمان نگه می داریم. ولی معنی اش این نیست که پا روی عزتمان بگذاریم.
وی گفت: اسلام و غیرت ایرانی به ما اجازه نداده است که پا روی عزت خود بگذاریم. دنیا این را فهمیده است که اگر بخواهد با زبان تندی با ما صحبت کند و این ملت را تحفیر کند، پاسخش همان است که تا الان شنیده است.
قالیباف افزود: علتی که امروز امنیت در کشور ما برقرار است به خاطر همین روحیه ای است که ما در دیپلماسی قدرت توانستیم این افتخار را به وجود بیاوریم؛ امروز قلب اروپا و کشورهای منطقه نا امن است اما ایران جزیره امن است.
وی گفت: شما به بیراهه نروید و نگویید می خواهیم شادی و نشاط ایجاد کنیم؛ چه کسی با شادی و نشاط مخالف است؟ چه دل و دماغی برای خانواده ها باقی مانده است که شادی و نشاط داشته باشند؟ شادی و نشاط یعنی ایجاد شغل.
قالیباف افزود: اگر بتوانیم 5 میلیون شغل ایجاد کنیم، یعنی 5 میلیون ازدواج صورت گرفته است و 5 میلیون نفر صاحب خانه شده اند؛ یعنی هویت این 5 میلیون نفر روشن و مشخص شده است و اعتماد به نفس پیدا کرده اند. شادی و نشاط اصلی این است.
وی گفت: ما با این همه نیروهای خلاق و جوان کشور دارای این مشکلات هستیم؛ متاسفانه بخشی از ضعف مدیریتی نیز در همین مسئله است. این هایی که امروز بر کشور مدیریت می کنند هنوز با مدیریت نسل دومی که برای 60 – 70 سال قبل است مدیریت می کنند این در حالی است که امروز این مدیریت برای اداره کشور جوابگو نیست.
قالیباف افزود: اگر مشکلات داریم ریشه در این ضعف مدیریت و به خاطر همان 4 درصدی هاست. مشکلات به دلیل وجود کسانی است که بدون رنج و زحمت از درآمدها، انفال و ظرفیت های این کشور بیشتری منفعت را می برند. این موارد اتفاق نمی افتد مگر با زد و بند با کسانی که در قدرت هستند، در غیر صورت امکان پذیر نیست که این رانت ها اتفاق بیفتد.
وی گفت: این مفسده بین ثروت های نامشروع با قدرت آنهایی شکل می گیرد که به مردم باور ندارند و مردم را از صحنه اقتصاد خارج می کنند، اگر بحث 3 درصدی را مطرح می کنیم، در اینجا است.
قالیباف افزود: بعضا می خواهند مردم را بترسانند و فکر می کنند ما با تولید ثروت مخالف هستیم؛ یکی از وظایف «دولت مردم» تولید ثروت است؛ ما حتما دست واردکنندگانی که ورود تکنولوژی و مواد اولیه می کنند، می بوسیم و نوکری آنها را می کنیم.
وی گفت: ما نوکری کسانی را می کنیم که می خواهند کارخانه هایی را در زمینه تولید راه بیاندازند اما حتما دست کسانی که واسطه گری و دلالی می کنند، آنهایی که با وجود کالای ایرانی، واردات مضر انجام می دهند و اشتغال را از بین می برند و کسانی که 25 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می کنند را قطع می کنیم.
قالیباف افزود: اولین منفعتی که برجام داشت، برای کشورهای اروپایی بود. ببینید چند ده میلیارد دلار اقلام به ما فروختند اما در مقابل کدام کارخانه ما راه افتاد؟
وی گفت: در دولت سازی باید توجه به رویکرد مناطق محروم صورت گیرد. این شرایط باید به دست شما مردم عزیز تغییر پیدا کند.
قالیباف افزود: هر دفعه که شما به شهر تهران سفر کردید، دیدید که در شهر تهران مسیر ها و آدرس ها تغییر پیدا کردند چرا که مسیرهای جدیدی باز شد . به شما قول می دهیم که این روند تحول را در هر جای کشور، مخصوصا استان خوزستان که آسیب دیده از دوران دفاع مقدس است، شاهد باشید.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 676

آخرین خبر