پخش زنده

اخبار انتخابات

اگرکسی به نفع من کنار رود شخصا خوشحال می شوم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فکر می کنم در این انتخابات باید هر شش نامزد ریاست جمهوری بمانند و اگر ائتلاف کنم مشارکت کاهش پیدا می کند اما اگر کسی به نفع من کنار رود شخصا خوشحال می شوم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما سید مصطفی آقامیرسلیم در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه ای برای ائتلاف با دیگر نامزدهای اصولگرا دارید؟ افزود:در این بخش باید مهندسی آرا صورت بگیرد و کاش در انتخابات قبل آقای حداد عادل کنار نمی کشید چون حدود یک میلیون رای داشت و اگر می ماند سرنوشت طور دیگری می شد.
وی گفت: ائتلاف بحث تخصصی است و زمانی معنا پیدا می کند که در نظرسنجی ها رای نامزدهای نخست بالاتر از 50 درصد باشد اما اکنون حدود 30 تا 35 درصد است و فکر می کنم در این دوره از انتخابات مناسب تر این است که هر شش نامزد بمانند .
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: البته شاید کسی بخواهد به من رای دهد و اگر مثلا من کناره گیری کنم شاید در انتخابات شرکت نکنند پس برای ما مشارکت بسیار مهم است .
میرسلیم گفت: البته زمانی گروه های سیاسی محاسبه می کنند که اگر با هم باشند می توانند رقیب را پایین بکشند و یا شاید زمانی اگر متفرق باشند بتوانند به این هدف برسند در هر حال از سال 57 کار سیاسی می کنم و بهتر است در این دوره انتخابات همه بمانند تا شفافیت بهتری ایجاد شود.


جو آرام دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در هنگام سخنرانی میرسلیم
سخنرانی امروز سید مصطفی آقا میرسلیم یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در مقایسه با دیگر دانشگاه های تهران در فضای معقولانه و آرامتری برگزار شد .
سید مصطفی آقامیرسلیم در آغاز سخن از دانشجویان این دانشگاه قدردانی کرد و گفت: این روزها در چندین دانشگاه سخنرانی داشتم که طیف های مختلف دانشجویی فقط نعره می زدند و از شما ممنونم که با وجود اینکه از طیف های مختلف دانشجویی هستید اما احترام هم را حفظ می کنید.
این برنامه به همت بسیج دانشگاه برگزار شد و در میان دانشجویان شرکت کننده تعدادی از دانشجویان حامی آقای روحانی و اصلاح طلبان هم حضور داشتند.
در دستان برخی از این دانشجویان دست نوشته هایی به این مضمون بود:
آزموده را آزمودن خطاست
رئیس جمهور انقلابی می خواهیم
به عقب باز نمی گردیم
نه اصولگرا نه اصلاح طلب
میرسلیم در این برنامه ابتدا حول مدیریت سوانح در کشور سخنانی مطرح کرد و سپس پاسخگوی سوالات دانشجویان بود .
در پایان برنامه هم یکی از کارگران با لباس کارگری مقابل تریبون آمد و از حقوق پایین خود و نبود امنیت شغلی انتقاد کرد که میرسلیم در پاسخ به او بر اصلاح قانون کار و برقراری تامین اجتماعی مناسب تاکید کرد.

شیرازه دولت در مدیریت سوانح از هم گسسته است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باتوجه به اینکه در یکسال اخیر با مجموعه متعددی از سوانح در کشور روبرو بوده ایم به نظر می رسد که شیرازه دولت در مدیریت سوانح از هم گسسته است.
سیدمصطفی آقامیرسلیم در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات افزود: برنامه ریزی برای برخورد با سوانح سه وجه دارد که شامل پیشگیری، امدادرسانی در هنگام سانحه و اقدامات پس از سانحه است.
وی درخصوص پیشگیری از سوانح گفت: ما هنوز موفق نشده ایم اطلس ملی سوانح را تدوین کنیم تا براساس آن بتوانیم نقاط پرخطر و پربحران کشور را شناسایی کنیم.
میرسلیم افزود: نظارت از اینگونه مکان های پرخطر هم باید فنی باشد نه سرسری؛ و ماموری که به این امر اختصاص می دهند باید با وجدان نظر دهد.
وی گفت: برای مثال آیا از معدن آزادشهر به طور کافی بازرسی صورت گرفته بود؟ اگر بازرسی ها دقیق بود پس چطور پیشگیری آنطور که باید محقق نشد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری به وجه دوم مدیریت سوانح مبنی بر نوع امدادرسانی در هنگام سانحه اشاره کرد و افزود: برای امداد و نجات نیازمند مهارت، تمرین و آمادگی هستیم و برای رسیدن سر صحنه حادثه ثانیه ها مهم است.
میرسلیم با اشاره به اینکه امدادرسانی فناوری مدرن دارد،گفت: زندگی نوین شهری با زندگی های روستایی فرق دارد و این چطور امدادرسانی است که منجی های ما در حادثه از بین می روند؟
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اقدامات پس از سانحه هم افزود: پس از هر سانحه ای با تعدادی مصیبت دیده و رنجور و خسارت دیده از ابعاد مالی و جانی مواجهیم، آیا می خواهیم سرسری بگیریم یا قول و وعده دروغین بدهیم یا در بازتوانی، اصلاح و بازسازی این سانحه برنامه داشته باشیم؟


بی عقل نیستم وعده سه برابرکردن یارانه را بدهم
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دنبال عوام زدگی و گدایی برای رای نیستم و از من خواسته اند به عرصه انتخابات بیایم و بی عقل هم نیستم که وعده سه برابر کردن یارانه ها را بدهم.
سیدمصطفی آقامیرسلیم در ادامه سخنانش در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات افزود: من از حزب موتلفه اسلامی نامزد شده ام و اگر قول نسنجیده بدهم حتما حزب مرا به پایین خواهد کشاند.
وی گفت: در این دولت هنوز برخی وزرا نتوانسته اند رئیس جمهور را خصوصی ملاقات کنند و دولت من اینگونه نخواهد بود.
میرسلیم افزود: 45 سال است با دانشجویان زندگی می کنم و اگر جوان مانده ام به واسطه حضورم با دانشجویان است و مهاجرت 150 هزار دانشجو به کشورمان در سال به خارج کشور مایه تاسف است چراکه برای ساختن این کشور علاوه بر نیروی داخلی نیازمند نیروی خارجی هم هستیم.
وی گفت: ما در شرایط سخت تر از تحریم سالهای اخیر توانسته ایم کشور را اداره کنیم و مگر در سال 60 سپاه و ارتش مقتدری داشتیم؟ چه شد که توانستیم تا سال 68 مقاومت جانانه کنیم؟ علت اعتقاد به خویشتن بود و تسلیم نشدن در برابر بیگانه.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش افزود: وزرا و معاونان و مدیران هیچگونه آلودگی نباید داشته باشند و با افرادی که دستشان کج است و زد و بند کرده اند نمی توان نه تنها کشور بلکه یک محله و خانواده را اداره کرد.
میرسلیم گفت: گفتن برخی فسادها و آلودگی ها خجالت آور است چراکه به ما می گویند در این 38 سال چه کرده اید که نتیجه اش این فسادهاست؟ و گفتن این آلودگی ها تف سربالاست.
وی افزود: من با دولت بازرگان و دولت های خاتمی، احمدی نژاد و روحانی همکاری کرده ام و نباید کسانی از من در این باره خرده بگیرند چراکه خط من خط خدمت به مردم است و من در زمان روی کارآمدن آقای روحانی با توجه به اینکه هم فکر با او نیستم اما به او نامه ای نوشتم و خطاب به او گفتم شما باید موفق شوید.
میرسلیم گفت: در این سالها مشغول طرح موتور ملی بودم و با کمک دانشجویان موفقیت هایی کسب کردم و مواضع سیاسی ام را از طریق حزب موتلفه اعلام کردم اما در این دولت کار به جایی رسید که حزب تشخیص داد ادامه وضع موجود به معنای تمدید بحران است و این بود که به میدان آمدم.
وی افزود: باید 10 تا 30 سال کار کرد تا جبران مافات شود و من برای فداکاری آمده ام نه نام و نشان و با وزرایم طی خواهم کرد که نباید به فکر جیب خودشان باشند اما می بینیم که در این دولت فقط وزارتخانه ها خودشان را اداره کرده اند و دولت هم فقط خودش را اداره کرد نه کشور را.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: نمی دانم که در بحث سیاست خارجی این دولت چرا با همسایگان منطقه گفتگو نمی کند و گویا فقط این دولت، آمریکا را قبول دارد.
میرسلیم افزود: اگر بگویند وزیر خارجه افغانستان آمده است کسر شأنشان می شود با او ملاقات کنند اما یک مدیر کلی از لوکزامبورگ بیاید به او وقت ملاقات می دهند.
وی گفت: کشور بر مبنای این بینش به بحران می رسد.
میرسلیم افزود: هیچ موفقیتی در کشور حاصل نمی شود مگر اینکه کشور را به دست افرادی بسپاریم که آلوده نباشند. اگر وزیری کاسب و اهل زد و بند باشد و خودش صرافی داشته باشد چه کار می شود کرد؟ و در این شرایط می توانیم جلوی خلاف را بگیریم؟
وی گفت: چرا کرسنت درست شد؟ چون به کسانی که خودشان مرتکب کرسنت شدند گفته اید درست کند؛ مگر درست می شود؟ هر ایرانی بابت کرسنت دو میلیون تومان ضرر کرد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: هیات وزیرانی که اولین جلسه اش را اختصاص به حقوقشان می دهند به درد لای جرز می خورد؛ شما چطور وقت کردید به خودتان بپردازید؟
میرسلیم گفت: گیریم که حقوق های نجومی براساس قانون تصویب شده باشد مگر یک جو انصاف نداشتید در شرایط بیچارگی مردم این حقوق ها را بگیرید؟ بی انصاف ها!
وی افزود: برخی وزرا در 50 شرکت عضو و یا رئیس هیات مدیره هستند آیا تو وزیری؟
میرسلیم گفت: من وقتی وزیر شدم رئیس هیات مدیره بودم و بلافاصله گفتم جلسه تودیعم از ریاست هیات مدیره را برگزار کنند چراکه وزیر باید خادم باشد نه کاسب.

غربی ها پس از برجام به فکر تسخیر مجدد بازار ایران افتاده اند
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: غربی ها وقتی دیدند که در زمان تحریم بازار ایران به دست چین و ترکیه افتاد متضرر شدند و به محض انعقاد برجام به فکر تسخیر مجدد بازار مصرف ایران افتادند.
سیدمصطفی آقامیرسلیم در ادامه سخنانش در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی چه برنامه ای دارید؟ افزود: برای رواج تولید باید ابتدا جلوی واردات بی رویه گرفته شود اما باید توجه داشته باشیم که تولید داخلی باید کیفیت پیدا کند تا مردم رغبت پیدا کنند.
وی گفت: اقدام نخستین دولت باید این باشد که تولیدکنندگان با حمایت دولت، خودشان را ارتقا دهند و راهش این است که دولت برای ارتقای کیفیت کمک کند نه اینکه رقیب بخش خصوصی شود.
میرسلیم افزود: اقدام بعدی دولت در بحث حمایت از تولید داخلی مبارزه با قاچاق است و منظور ما قاچاق خرد و کوله باری نیست چراکه ما هم اکنون 25 میلیارد تومان قاچاق داریم که قاچاق خرد به یک میلیارد تومان هم نمی رسد و بقیه قاچاق رسمی است و از طریق دولت و نهادها صورت می گیرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دانشجویان هیچ جایگاهی در صنعت ندارند؟ گفت: من در این خصوص بر مبنای کارهایی که کرده ام سخن می گویم و در مرکز تحقیقاتی که ایجاد کردم با کمک دانشجویان موتور ملی را طراحی کردیم و فکر می کنم دانشگاه های ما مستقل هستند و فقط مدرک می دهند و پاسخگوی نیازهای کشور نیستند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در مناظره بعدی درخصوص شفافیت مالی رئیس جمهور و وزرا سخن می گویید؟ افزود: من 56 میلیون ریال حقوق می گیرم و حاضرم فهرست اموالم را هم اعلام کنم اما هنوز برخی وزرا در این دولت دارایی هایشان را اعلام نمی کنند چراکه جرات ندارند و من در مناظره اگر فرصتی بود خواهم گفت؛ مگر می شود هم وزیر بود و هم کاسب؟


خودروسازان یکی از بلیه های ما هستند
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از بلیه های ما خودروسازان هستند و همیشه آویزان دولتند و همیشه هم بدهکارند.
سیدمصطفی آقامیرسلیم در سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه باید کرد تا ما دانشجویان در گرداب جناح بازی اصولگرایان و اصلاح طلبان غرق نشویم؟ افزود: تشریح مفهوم اصولگرایی و اصلاح طلبی بحث فلسفی است که من در کتابی آن را تالیف کردم اما امام علی(ع) می فرمایند که ما باید اصلاح طلب اصولگرا باشیم و من اینگونه ام، اگر دوست داشتید به من رای دهید و اگر کار دیگری کردید چهار سال دیگر پشیمان خواهید شد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه ای برای تمرکز زدایی از تهران دارید و آیا می توانید یک ماه در اهواز زندگی کنید؟گفت: نباید 50 درصد اقتصاد و یک پنجم جمعیت کشور در تهران باشد و من قطعا با آن مبارزه می کنم چراکه این کار ضد آمایش سرزمینی است.
میرسلیم افزود: وقتی می خواستیم برنامه ششم را بنویسیم آقای روحانی شخصا در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت من اعتقاد ندارم که برنامه ریزی را کسی دیگر انجام دهد و جلسه را ترک کرد و بالاخره مجلس این برنامه را ارایه کرد.
وی گفت: تهران گنجایش بیش از 4 میلیون نفر را ندارد و هر جا باتوجه به ظرفیت زیستی اش باید پذیرای جمعیت باشند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: نباید مسئولان افتخار کنند که فلان فرماندار خانم را می خواهند برای سیستان و بلوچستان منصوب کنند؛ اینکه افتخار نیست، افتخار این است که بگویند چند صنعت به این استان برده اند؟ نه اینکه ما فقط یک صنعت در سیستان داریم و آن هم قبل از انقلاب ایجاد شده است؛ اینکه کسی را بیاوری که از وهابی ها پول بگیرد هنر است؟
میرسلیم گفت: غول بی شاخ و سری را در تهران درست کرده ایم و همه در تهران به جان هم افتاده اند و عصبی شده اند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا همه دولت ها با انحصار در خودروسازی کشور مقابله نمی کنند؟ افزود: یکی از بلیه های ما همین خودروسازان هستند و همیشه آویزان دولتند.
میرسلیم گفت: صنعت خودروسازی ما قدیمی تر از کره است و آن موقع که ما خودرو می ساختیم کره توی باغ نبود، اکنون ما کجا هستیم و آنها کجا؟
وی افزود: افتخار آقایان این است که با پژو زد و بند کرده اند و به دنبال واردکردن 2008 هستند، بی مروت ها! بجنبید، شما که ادعا می کنید خودروی ملی تولید کرده اید باز به پژو و فرانسه چشم دوخته اید که برایتان آقایی کنند؟ اینها فقط ما را در حد کارگر قبول دارند و یک وقت بود که من به مرکز تحقیقات فرانسه خواستم بروم اما راهم ندادند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنها معتقدند که در ایران خرپول هایی هستند که باید پول نفتشان را بگیریم.
میرسلیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برخوردی با منتقدانتان در صورت پیروزی در انتخابات خواهید کرد؟ افزود: در نظام مردم سالاری بدون توجه به نظریات انتقادی، پیشرفتی حاصل نمی شود و اگر موفق شوم خواهان انتقاد اقلیت ها از رفتارهای خودمان خواهیم بود و بهترین هدیه به دولت نقد مشفقانه و سازنده اقلیت ها، رسانه ها و مردم است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای انرژی هسته ای باوجود این شهیدان هسته ای چیست، گفت: خدا آن شهدا را رحمت کند و آنهایی هم که از انرژی هسته ای اخراج شده اند خیر دهد.
میرسلیم افزود: در هر حال آنچه در برجام نوشته شده است ابهامات فراوان دارد و آقایان می گویند رفع تحریم اما در متن نوشته شده است تعلیق تحریم.
وی گفت: با این وجود این سند در اختیار ماست و باید با اقتدار تمام بکوشیم که آنچه حق ماست در این سند احقاق کنیم و اگر خدای ناکرده این دولت سرکار باشد که هیچ اما اگر ما سرکار باشیم برای پیگیری حقوقمان در سند برجام اقدام خواهیم کرد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه ای برای جلوگیری از اختلاس ها و رانت خواری ها دارید، افزود: جلوی ویژه خواری و اختلاس را نمی توانیم با دست افرادی انجام دهیم که خودشان دست اندرکار اختلاس هستند.
میرسلیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما ادامه دولت روحانی را بحران می دانید اما هیچ وقت از دولت احمدی نژاد انتقاد نکرده اید؟گفت: شما از کجا می دانید من از دولت احمدی نژاد انتقاد نکرده ام؟ اگر در سال 92 نامزد ریاست جمهوری بودم شدیدا انتقاد می کردم و آنها که نامزد بودند انتقاد کردند اما پای انتقاد خودشان نایستادند.
وی افزود: اکنون که احمدی نژاد هیچ کاره است اما کارهای خوبی کرد اما پایان بدی داشت.

اگرکسی به نفع من کنار رود شخصا خوشحال می شوم

https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 987

آخرین خبر