حتی یک دلار از کرسنت را به کسی نخواهیم داد
پخش زنده

اخبار انتخابات

حتی یک دلار از کرسنت را به کسی نخواهیم داد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تیمی قوی، سالم و مسلط به دیپلماسی برای پیگیری کرسنت خواهم گذاشت و حتی یک دلار از کرسنت را هم به کسی نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید ابراهیم رئیسی گفت: در موضوع کرسنت، ما یک کلمه گفتیم «به مردم آدرس غلط می‌دهند.» کنسرت را مطرح می‌کنند تا کرسنت‌ها فراموش شود.

وی اضافه کرد: آن آقا گفته که "موضوع خسارت ما در کرسنت 14 میلیارد دلار نیست و در حال رسیدگی در لاهه است!" من که اساساً از عدد و و رقم صحبتی نکرده بودم!

رئیسی گفت: اکنون دو سؤال مطرح است، اول اینکه بالاخره در این پرونده، رسیدگی‌های قضایی مفصلی صورت گرفته، رأی بدوی صادر و قطعی شده، دیوان عالی کشور هم رفته است و بنده هم در زمان قوه قضاییه خودم مصاحبه کردم و در بخش اول پرونده، 8 نفر محکوم شدند.

این آقایان چرا افراد محکوم به انفصال از خدمات دولتی را مجدداً به کار گرفتند؟ این حرکات، با شعار "مبارزه با فساد" سازگار نیست. وی افزود: حالا درخواست توقف اجرای حکم قضایی می‌کنند تا با مذاکره مسئله را حل کنند!

رئیسی گفت: سؤال دوم این است که چرا دو طرف متهم در این پرونده، با هم مذاکره می‌کنند؟ معلوم است که نتیجه نمی‌دهد؛ البته ما در دولت "کار و کرامت"، برخورد با افراد فاسدی را که این خسارت را به کشور تحمیل کرده‌اند پیگیری می‌کنیم و تیمی قوی، سالم و دیپلماتیک برای پیگیری این کار، خواهم گذاشت.

وی افزود: 14 میلیارد دلار که هیچ؛ در پرونده‌ای که براساس فساد منعقد شده است، حتی یک دلار هم به کسی نخواهیم داد و ان‌شاءالله حقوق ملت را با اقتدار حفظ خواهیم کرد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 379

آخرین خبر