پخش زنده

اخبار انتخابات

حتی یک دلار از کرسنت را به کسی نخواهیم داد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تیمی قوی، سالم و مسلط به دیپلماسی برای پیگیری کرسنت خواهم گذاشت و حتی یک دلار از کرسنت را هم به کسی نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید ابراهیم رئیسی گفت: در موضوع کرسنت، ما یک کلمه گفتیم «به مردم آدرس غلط می‌دهند.» کنسرت را مطرح می‌کنند تا کرسنت‌ها فراموش شود.

وی اضافه کرد: آن آقا گفته که "موضوع خسارت ما در کرسنت 14 میلیارد دلار نیست و در حال رسیدگی در لاهه است!" من که اساساً از عدد و و رقم صحبتی نکرده بودم!

رئیسی گفت: اکنون دو سؤال مطرح است، اول اینکه بالاخره در این پرونده، رسیدگی‌های قضایی مفصلی صورت گرفته، رأی بدوی صادر و قطعی شده، دیوان عالی کشور هم رفته است و بنده هم در زمان قوه قضاییه خودم مصاحبه کردم و در بخش اول پرونده، 8 نفر محکوم شدند.

این آقایان چرا افراد محکوم به انفصال از خدمات دولتی را مجدداً به کار گرفتند؟ این حرکات، با شعار "مبارزه با فساد" سازگار نیست. وی افزود: حالا درخواست توقف اجرای حکم قضایی می‌کنند تا با مذاکره مسئله را حل کنند!

رئیسی گفت: سؤال دوم این است که چرا دو طرف متهم در این پرونده، با هم مذاکره می‌کنند؟ معلوم است که نتیجه نمی‌دهد؛ البته ما در دولت "کار و کرامت"، برخورد با افراد فاسدی را که این خسارت را به کشور تحمیل کرده‌اند پیگیری می‌کنیم و تیمی قوی، سالم و دیپلماتیک برای پیگیری این کار، خواهم گذاشت.

وی افزود: 14 میلیارد دلار که هیچ؛ در پرونده‌ای که براساس فساد منعقد شده است، حتی یک دلار هم به کسی نخواهیم داد و ان‌شاءالله حقوق ملت را با اقتدار حفظ خواهیم کرد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 439

آخرین خبر