پخش زنده

اخبار انتخابات

رئیسی: کلید بازکردن مشکلات در دستان مردم است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وجود امنیت، انسجام اجتماعی، ناامیدی دشمنان و کنار رفتن سایه جنگ به برکت حضور مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید ابراهیم رئیسی در مصلای اسلامشهر افزود: کسی که مردم را داشته باشد کلید بازکردن مشکلات در دستان مردم است و به دست بیگانگان گشوده نخواهد شد.

وی اضافه کرد: امام راحل مردم و جوانان را باور داشت و هرجا به آنان باور داشتیم مانند نانو ، هوافضا ، علم و فناوری و در همه عرصه ها پیشرفت کردیم و این امر ناشی از باور جوانان بود که کارها را جهادی اداره کردند.

رئیسی گفت: مشکلات کنونی به ویژه بیکاری جوانان و معضل مسکن در شان ملت ایران نیست. وی رفع نیازهایی مانند کار، تحصیل و مسکن را طبق قانون اساسی وظیفه دولت دانست و گفت: دغدغه کنونی مردم این است که رفع مشکلات کشاورزان ممکن نیست ؟ دولت نباید خرید محصولاتشان را تضمین کند ؟ چرا قیمت خرید برخی محصولات کشاورزی در مبدا هزار تومان اما در بازار خرید در شهرها ده هزار تومان باشد و دلال ها سود ببرند و کشاورزان مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرها شوند ؟

رئیسی در پاسخ به کسانی که در اشتغالزایی یک میلیونی در سال تشکیک می کنند اظهار داشت: اکنون کارگاه های تولیدی با پنجاه درصد ظرفیت فعالیت می کنند و هفده هزار کارگاه تعطیل شده است.

وی گفت: اگر بخشی از نقدینگی جذب شده در سالهای اخیر صرف حمایت از تولید می شد با معضل بیکاری مواجه نمی شدیم.

این نامزد ریاست جمهوری گفت: امکان ایجاد چهارصد هزار شغل فقط در بخش آی تی وجود دارد در حالی که در دولت گفته اند صد هزار شغل در این عرصه ایجاد کرده اند.

رئیسی افزود: اگر برای بانوان بیمه متناسب و برای دختران تحصیل کرده شغل متناسب با کرامت انان بخواهیم ایجاد کنیم ظرفیت کافی در کشور وجود دارد.

وی گفت: برخی خانواده ها وجود دارند که درامد انان فقط یارانه است و در فقر مطلق هستند ، با این وجود چگونه زندگی کنند؟ ما گفتیم یارانه این ها افزایش یابد، ایا این شعار انتخاباتی است ؟ ایا این وضع با شعار برابری اجتماعی و مبانی انقلاب اسلامی سازگاری دارد؟

رئیسی گفت: گفته می شود رقم قاچاق کالا هجده میلیارد دلار است که البته رقم بالاتر از این هم گفته شده است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در مصلای اسلامشهر افزود: با کاهش فقط ده میلیارد از این میزان قاچاق می توان حداقل یک میلیون شغل در سال ایجاد کرد. وی گفت: مسئولان امور اصناف را جمع خواهیم کرد و از انان می خواهیم کالای با کیفیت تولید کنند ما و مردم معضل قاچاق را برطرف خواهیم کرد.

رئیسی همچنین بر ایجاد عدالت اداری و عدالت در جذب نیروی انسانی به طور شفاف و نیز عدالت در پرداخت تاکید کرد.
وی ایجاد عدالت در این زمینه را زمینه ساز ارتقای اعتماد مردم به نظام دانست و تاکید کرد: این هدف در گرو تشکیل دولت جهادی، انقلابی و کارآمد است. وی گفت: اقایان دولت فکر می کنند بنده رقیب دولت هستم در حالی که بهترین فرصت برایم خادمی آستان مقدس امام رضا علیه السلام است اما از رنج و گریه مادران این مرز و بوم رنج می برم.

رئیسی افزود: رفع بیکاری، راه اندازی کارگاه ها و ایجاد امید در دل کشاورزان و تولیدکنندگان ایجاد یک تغییر است که نخستین تغییر در بیست و نهم اردیبهشت است.

این نامزد ریاست جمهوری تصریح کرد: بیگانگان تاکنون مشکل چه کسی را رفع کرده اند که ما دومی باشیم ؟ رئیسی گفت: ما خط کشی های حزبی را به رسمیت نمی شناسیم، هشتاد میلیون جمعیت ایران برای ما یکسانند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 475

آخرین خبر