پخش زنده

اخبار انتخابات

ملت ۲۹ اردیبهشت کار را تمام می‌کند

سید ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر اینکه چشمداشت به کمک بیگانگان خطاست، کارنامه دولت را مردود دانست و گفت: رای مردم ما تشریفاتی نیست و انشاالله ملت در ۲۹ اردیبهشت با اعلام "نه" به اشرافی‎گری، کار را به نفع خود تمام می‌کند.

بین چپاولگران و حقوق مردم دیوار می کشیمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، این نامزد ریاست جمهوری در اجتماع بزرگ مردمی در مصلای شهریار افزود: جوانان حماسه های بسیار افریدند و افتخارات بسیار نصیب ملت کردند اما اکنون شاهد مشکلات در معیشت مردم هستیم و اقتصاد ما همپای دیگر بخش ها پیش نرفته است.
وی تاکید کرد : بسیاری از نظامات اقتصادی و اداری در شان ملت ایران نیست و باید با کلید حضور مردم در صحنه، شرایط را تغییر داد.
رئیسی گفت: اگر به مردم اعتماد کنیم و میدان دهیم حضورشان گره گشا خواهد بود .
وی افزود: درباره فقر ، عده ای با مشکلات مالی جدی مواجه اند ، دولت مسئولیتش در قبال انان چیست ایا همچنان بگذارد با فقر مواجه باشند ؟
رئیسی گفت : معتقدم با همین امکانات کنونی کشور ، رفع مشکلات ممکن است .
وی تصریح کرد : اگر دولت معتقد است نمی تواند شغل میلیونی ایجاد کند به مردم اعلام کند ، ما معتقدیم با امکانات کنونی ایجاد اشتغالزایی میلیونی امکان پذیر است.
این نامزد ریاست جمهوری گفت : اگر حداقل میزان واردات کالای قاچاق را هجده میلیارد دلار در نظر بگیریم با مدیریت جهادی و انقلابی و با عزم جدی می توان حداقل ده میلیارد دلار از حجم قاچاق کالا کاست که معادل یک میلیون شغل است.
وی گفت : می گویید می خواهید نشاط ایجاد کنید ما حتما موافقیم اما جوان بیکاری که شب ها خجالت زده وارد خانه می شوند چگونه نشاط ؟ با مردم واقعی صحبت کنیم.
رئیسی نشاط مردم را در گرو رفع مشکلات انان به ویژه اشتغال دانست.
وی گفت : برخی کشورها از طریق فناوری اطلاعات به اندازه فروش نفت ما درامد دارند ما نیز می توانیم چهارصد هزار شغل در آی تی ایجاد کنیم .
رئیسی رونق دادن به صنعت مسکن را از زمینه های اشتغالزایی و ضرورت دانست و به طرح این پرسش پرداخت که چرا چهار سال تکمیل مسکن مهر را به تعویق انداختند ؟
رئیسی گفت: چشمداشت به کمک بیگانگان خطاست و در این میان، کارنامه دولت نمره مردودی گرفته است و انشاالله ملت در ۲۹ اردیبهشت کار را به نفع خود و اعلام "نه" به اشرافی‎گری، تمام می‌کند..
این نامزد ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در جمع مردم شهریار افزود: دولت باید نقش بخش خصوصی ، تعاونی ها و مردم را در امور جدی بگیرد و از تصدی گری فاصله بگیرد .
وی اضافه کرد : خصوصی سازی باید واقعی باشد نه واگذاری خصولتی یعنی می گوییم به کجا واگذار کرده اید می گویند تامین اجتماعی این که واگذاری به دولت است.
رئیسی تصریح کرد: اکنون فساد فراجناحی شده است ، هر دولت پیشینیان را مقصر می داند ، با دزد دزد گفتن در مردم اطمینان ایجاد نمی شود.
رئیسی گفت: واگذاری مسئولیت ستاد مبارزه با مواد مخدر از رئیس جمهور به وزیر کشور دور از،حکمت است.
این نامزد ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت مبارزه جدی تر با مواد مخدر به عنوان منشا بسیاری اسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها به طرح این پرسش پرداخت که ایا وزیر کشور می تواند همه وزرا را در جلسات این ستاد به خط کند ؟
وی گفت : البته ما منصفانه از تلاش های وزیر کشور قدردانی می کنم اما ، واگذاری این مسئولیت را به وزیر کشور دور از حکمت می دانیم.
رئیسی با تاکید بر استفاده از ظرفیت همه جناح ها در دولت کار و کرامت منوط به پایبندی به خط امام و رهبری تصریح کرد : مردم از این دسته بندی های سیاسی خسته شده اند و من هم برای رفع همین دغدغه ها به میدان امده ام.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با انتقاد از تخریب انتخاباتی گفت : برخی رقیب هراسی می کنند و می گویند اگر برخی بیایند می خواهند دیوار بکشند بله اگر ما بیاییم دیواری بلند میان چپاولگران و حقوق مردم خواهیم کشید .
رئیسی تاکید کرد: می گویند ما می خواهیم به عقب بازگردیم اما ما به مردم اعلام کرده ایم نه بازگشت به عقب نه وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم.

00:00
00:50

انچه دشمن را از تعرض به کشور باز می دارد حضور مردم و جوانان در عرصه است
این نامزد ریاست جمهوری در مصلای شهر گلستان تهران افزود : امروز اقتضای جامعه ما چیست ؟ در کنار همه افتخارات کشورمان ، کشاورزان به حاشیه شهرها مهاجرت می کنند . چرا ؟
وی گفت : ایا دولت نمی تواند خرید محصولات و ساخت مسکن روستایی را تصمین کند ؟ رئیسی افزود : دولت مکلف است سالانه دویست هزار باب مسکن روستایی ایجاد کند . این نامزد ریاست جمهوری ، بیمه بانوان روستایی به عنوان قشر مولد جامعه و پرداخت تسهیلات به روستاییان را از وظایف دولت و راهکار رفع بیکاری و مهاجرت روستاییان برشمرد.
وی گفت : شرایط کنونی را می توان با امکانات موجود کشور و با کمک مردم تغییر داد.
رئیسی افزود : با مدیریت اب ، خاک و بذر و بهبود زندگی می توان شرایط مطلوبی ایجاد کرد که روستاییان رغبت مهاجرت به حاشیه شهرها نکنند . وی گفت : حاشیه نشینان شهرها انسان های باشرافتی هستند که باید با کرامت زندگی کنند و دولت در زمینه ایجاد شرایط زندگی با کرامت برای انان مسئولیت دارد. ادامه دارد
رئیسی : رنج فقر ، بیکاری و فساد اداری را برای مردم ایران نمی پذیریم. سید ابراهیم رئیسی در ادامه سخنانش در مصلای شهر گلستان تاکید کرد : بیکاری ، فقر و فساد اداری را برای ملت ایران نمی پسندیم.
وی گفت : هزاران کارگاه تعطیل شده است اما با مشارکت مردم همه این کارکاه ها و کارخانه ها بر مدار تولید برمی گردند. این شعاری انتخاباتی نیست ، در این دولت چقدر خلق نقدینگی شده است ؟ اگر نیم آن صرف حمایت از تولید می شد با معضل بیکاری مواجه نمی شدیم. رئیسی ، پیشگیری از مفاسد اقتصادی را ممکن دانست و اضافه کرد : با ایجاد سامانه ای می توان اقتصاد کشور پشت ویترین گذاشت و شفاف کرد ، این نباید محرمانه باشد .
وی تصریح کرد : مردم باید از پرداخت تسهیلات مطلع باشند تا معلوم شود که صرف حمایت از تولید می شود یا برخی در بانک ها سپرده گذاری کنند و سودش را بگیرند ؟
رئیسی تصریح کرد : این ناشی از ضعف مدیریت پولی و بانکی است ، رفع فساد از کشور با مدیریت جهادی و انقلابی ممکن است.
این نامزد ریاست جمهوری گفت : نخستین گام برای تغییر مدیریت در بیست و نهم اردیبهشت رقم خواهد خورد.
رئیسی افزود: چشمداشتن به بیگانگان برای رفع مشکلات کشور خطاست ، قفل مشکلات با حضور مردم و جوانان گشوده می شود.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 956

آخرین خبر