پخش زنده

اخبار انتخابات

فیلتر شدن سامانه کارانه با شکایت دولت

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: فیلتر شدن سامانه کارانه با شکایت دولت صورت گرفته است و حرف آنها این بود که این سامانه ممکن است جنبه تطمیع داشته باشد.

محمد باقر قالیباف در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما افزود: همزمان شاهد هستیم دولت خودش سایت کارورزی را بالا می آورد و این کار را تحت عنوان کارورزی انجام می دهد که این روش درستی نیست.
وی گفت: در ذهن ما این بود حتی یک روز تاخیر در این زمینه ایجاد نشود اما در نهایت سامانه کارانه حتما انجام خواهد شد و «دولت مردم» با تاخیر و از 29 اردیبهشت به بعد این کار را انجام می دهد.
قالیباف افزود: این سامانه بسترسازی برای پنج میلیون شغلی است که باید ایجاد شود؛ به منظور ایجاد پنج میلیون شغل اول باید شناسایی کنیم چه افرادی را داریم و این افراد در چه سن و شرایطی هستند و چه مهارت هایی دارند؛ سپس باید ببینیم چه ظرفیت هایی در بخش خصوصی و نهادهای عمومی وجود دارد به گونه ای که چه مشاغلی عمومی و حامی هستند و چه مشاغل پایداری وجود دارد. این ها همه لازمه فراهم کردن پنج میلیون شغل در کشور است.
وی گفت: متاسفانه همیشه 4 درصدی ها چوب لای چرخ می گذارند و این هم یکی از آن موارد است اما انشالله این را با سرعت جبران خواهیم کرد؛ ما بلافاصله به صورت منظم و مرتب سر قرار خودمان هستیم و کار را مثل ساعت پیش خواهیم برد.

40 درصد فرار مالیاتی در کشور متعلق به 4 درصد است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در سال های اخیر دیده شد که روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفته است؛ البته هیچ گاه نمی خواهم منکر زحمات عزیزان شوم چرا که این خارج از انصاف است اما هر کاری یک معدل و نتیجه ای دارد. جمع بندی من از عملکرد امروز دولت نیز جمع بندی مناسبی نیست.
محمد باقر قالیباف در شبکه رادیویی جوان افزود: در یک نگاه کلی شاهد هستیم هم دولت تحرک لازم را ندارد، هم نوع زندگی، رفتار، خو و خصلتی که در دولت وجود دارد از سوی جامعه پذیرفته شده نیست.
وی گفت: اگر پای وقت ایستادیم و روزها، هفته ها و ماه ها برای ما معنی داشت، دیگر حرف زدن از 40 سال و 100 سال در دنیای امروز هیچ معنی ندارد! امروز در دنیا بحث از لحظات و روزهاست که باید قدر آن ها را بدانیم.
قالیباف افزود: 4 درصدی ها سایه خود را بر مراکز تصمیم گیری و قدرت انداخته اند؛ به گونه ای که اکثر بخشنامه ها و سیاست ها به نفع این 4 درصد است و در این موضوع رابطه ها بر کار حاکم است.
وی گفت:40 درصد فرار مالیاتی در کشور متعلق به این 4 درصد است. از این رو سیستم های پولی و مالی ما نیازمند یک تحول اساسی هستند.
وی افزود: این افراد به حدی پر رو هستند که در رسانه ها شاهد بودیم وقتی کمتر از یک سال قبل دختر من ازدواج کرد، یک مجلس خیلی عادی مثل یک کارمند برگزار شد و همه میهمانان این مجلس را دیدند اما در رسانه ها یک عروسی مجلل دیگری را گذاشتند و گفتند این عروسی دختر قالیباف است! این افراد حریم شخصی قائل نمی شوند، دروغ می گویند، جو سازی و تخریب می کنند و تهمت می زنند.
قالیباف ادامه داد: بر اساس قانون مدنی، ما مقرراتی داریم که بعضا مانع سرمایه گذاری ها هستند که این موارد را باید حل کرده و از این ظرفیت استفاده کنیم.
وی گفت: بخش قابل توجهی از وام ها در سیستم تولید هدایت نمی شوند که این غلط است.
قالیباف افزود:تا کنون وزارت خارجه عمدتا در دو حوزه امنیت ملی و سیاست اولویت داشته است اما امروز باید تجارت بین الملل را هم به آن اضافه کرده و اولویت را به کشورهای منطقه و همسایه بدهیم. مثل کره جنوبی و ژاپن که وزارت خارجه آنها مسئول حوزه تجارت بین المللی هم هستند.
وی گفت: کشور عراق حدود 50 میلیارد دلار واردات دارد و جز نفت تولید جدی و اساسی ندارند اما بر اساس آمارها حدود 10 میلیارد دلار از این رقم سهم ایران است.
قالیباف افزود: یکی از اشکالاتی که بر دولت فعلی دارم این است که به خاطر کنترل تورم، رکود را بر جامعه و اقتصاد حاکم کرده است. این همانند ماشینی است که هیچ تحرکی نداشته باشد، بعد بگوییم بنزین منصرف نمی کند.
وی گفت: با مدیریت صحیح، نظارت بر کار، ایجاد سیستم های نرم افزاری و نظارت های شفاف نیز باید تعادلی بین تورم و رونق به وجود بیاوریم؛ یعنی هم رونق دهیم و هم تورم ایجاد نکنیم یا این کار را متعادل انجام دهیم.
قالیباف افزود: طبیعتا وقتی حرف از تورم تک رقمی در کشور زده می شود حدود بیش از 350 قلم کالا مطرح است. در جایی که مردم بیشترین نیاز مصرفی را دارند باید سعی کنیم گرانی اتفاق نیفتد. شاید کمتر از 30 قلم بیشترین کالاهای مصرفی مردم باشد که باید این کالاها را خیلی کنترل کنیم تا زندگی مردم سخت نشود اما اگر در بقیه اقلام تورم آمد، زندگی ها را مختل نخواهد کرد در مقابل می تواند رونق را به بازار بیاورد.
وی گفت: دولت مردم مصمم هستم تا بخش ورزش را هم به مردم واگذار کنم. اجازه نمی دهم دولت در کوچک ترین موضوعات ورزش مثل سالن های ورزشی دخالت کند این در حالی است که الان همه این مراکز دولتی است؛ ممکن است بخش هایی حاکمیتی باشد که دولت باید کار آن را انجام دهد اما بقیه موارد باید واگذار شود.
قالیباف افزود: یک رابطه مستقیم بین رشد اقتصادی و رشد ورزش وجود دارد؛ هر چه رشد اقتصادی بیشتر باشد ما در صنعت ورزش و ورزش قهرمانی نیز بیشتر رشد می کنیم.
وی گفت: فرهنگ و هنر را اهلش باید منتقل کنند نه دولت؛ اولویت فرهنگ و هنر در دولت مردم برای معرفی فرهنگ ایرانی توسط مردم است.
قالیباف افزود: در دهه گذشته بیش از 5 میلیون متر مربع فضاها و زیر ساخت های فرهنگی شامل سینما، تئاتر، مراکز برای سازمان های مردم نهاد در حوزه فرهنگی، تقویت و ساخت مساجد و مراکز فرهنگی و هنری شهر ایجاد شد. در کنار این بیش از 10 هزار صندلی سینما در این مدت به ظرفیت سینماهای شهر اضافه شد.

نتوانستیم از ویژگی های تاریخی و توریستی استفاده کنیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: موضوع صنعت گردشگری امروز یکی از پردرآمدترین صنعت ها در دنیاست اما کشور ما با همه ویژگی های تاریخی و توریستی خود نتوانسته از این صنعت به درستی استفاده کند.
محمد باقر قالیباف در شبکه رادیویی جوان افزود: در دولت مردم مصمم هستیم بخش هایی از ایران که جنبه گردشگری و توریستی دارد، جزو مناطق آزاد توریستی محسوب کنیم تا گردشگران بتوانند با سفرهای هوایی، بدون ویزا وارد آن فرودگاه محل انتخابی شوند، در همان استان و محیط، گردشگری خودشان را انجام دهند و از همانجا برگردند.
وی گفت: نقاطی از ایران مثل حاشیه زاگرس، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شیراز، اصفهان و کویرهای ما در حوزه توریستی بی نظیر هستند. ما باید همه مشکلات حوزه اداری و رفت و آمد را برداریم. این بخشی است که تاثیرات اقتصادی و فرهنگی و هم تاثیرات دوجانبه برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و ایرانیان داخل کشور دارد.
قالیباف افزود: یک جوان ما در یکی از مناطق زاگرس نشین توانست با همان سیستم چادرهای عشایری خودش، به یک مرکز توریستی تبدیل شود؛ به نحوی که افرادی که در نوبت برای آمدن به این مرکز عشایری هستند، بیشتر از هتل های مجلل دنیا است. این فرصت را می توان بسیار گسترش داد و از آن استفاده کرد.
وی گفت: بخشی از ایرانیان که در سال های اخیر و در سه – چهار دهه گذشته در خارج از کشور متولد شده اند، شاید ایران را آنطور که باید و شاید ندیده اند و ایرانگردی نکرده اند این در حالی است که باید این فرصت را برای آن ها فراهم کنیم.
قالیباف افزود: امروز موانعی برای ورود و خروج آنها است و یا حس می کنند ممکن است محدودیت هایی باشد اما عرض می کنم هیچ محدودیتی برای رفت و آمد برای ایرنیان خارج از کشور نخواهد شد. ایرانیان با هر گرایش و سلیقه ای باید راحت به داخل کشور بیایند و بروند و ایران را ببیند.
وی گفت:در کنار این خود ایرانیان مقیم خارج از کشور بانی شوند و بتوانند تورهایی راه اندازی کنند که غیر ایرانی ها را برای بازدید به ایران بیاورند. این موضوع انقدر مهم است که فکر می کنم در حوزه گردشگری، ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند این تحول را ایجاد کند تا هم به اقتصاد خودشان و هم اقتصاد ایران کمک کنند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 458

آخرین خبر