پخش زنده

اخبار انتخابات

هاشمی طبا: برای اشتغال بر گردشگری تمرکز می کنم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : برای حل مشکل اشتغال بر گردشگری تمرکز می کنم .

سید مصطفی هاشمی طبا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود :افرادی که در مناظره شب گذشته تهمت زدند بازنده هستند بحث در این مناظره ها باید درباره برنامه باشد اینکه درباره شخصیت افراد صحبت کنیم کار شایسته ای نیست چون خیلی از مسایل قضایی است و اگر ادعایی هست باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره مناظره های کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در سال 84 و 88 گفت : برخی فکر می کنند با آن روش هایی که در آن سال ها باب شد می توانند با تخریب نفر مقابل موفق شوند در حالیکه صحیح نیست ضمن اینکه متاسفانه برخی نامزدها سیاه نمایی برای جامعه می کنند که لطمه بزرگی به جمهوری اسلامی وارد می کند .
هاشمی طبا تصریح کرد : جوانان با مسایل مختلفی روبرو هستند تحصیل ، اموزش های مختلف کاربردی و عملیاتی، مسکن، ازدواج و شغل و طبیعتا یک وزارتخانه ورزشی تخصصی نمی تواند به همه انها برسد و طبیعی هم هست در این مدت نتواند کار مهمی انجام دهد .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود :در گذشته شورای عالی جوانان بود که گزارش های مختلف و مسایل مربوط به جوانان را بررسی می کرد و به وزارتخانه مربوط احاله می داد رئیس این شورا هم رئیس جمهور بود اما امروز فقط یک وزیر باید این کار را بکند و از دخالت در کار وزارتخانه های دیگر منع شده است .
هاشمی طبا گفت :بهتر است شورای عالی جوانان تشکیل شود و ریاست آن با رئیس جمهور باشد و وزارت ورزش هم به فعالیت خود ادامه دهد .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود :هر کسی بخواهد زندگی کند باید کار داشته باشد مشکل این است که شغل به اندازه کافی در کشور ایجاد نشده است تحریم بودیم و کار کمتر کردیم سیاست گذاری خوبی در کشور انجام نشده است.

وی اضافه کرد: باید با ایجاد شغل در زمینه گردشگری، اشتغال ایجاد کنیم تولید، صنعت، تحقیق و نواوری می تواند جوانان را به خود مشغول کند چون صنعت تعداد زیادی را مشغول نمی کند و کشاورزی مهاجرفرست است گردشگری راه خوبی برای اشتغال متراکم است و در زمانی که اقای سلطانی فر در میراث فرهنگی بودند کارهای خوبی صورت گرفته است .
هاشمی طبا اضافه کرد : با ایجاد زیر ساخت و تبلیغ در خارج از کشور برای جلب گردشگر می توان با بیکاری مبارزه کرد .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : راهکار باید داد اگر می گویم اشتغال را از طریق گردشگری فراهم می کنم و می گویم یارانه را قطع می کنم و به مستضعفان می دهم فرد دیگری می گوید من یارانه را سه برابر می کنم می گویم از کجا تامین می کنی می گوید تامین شده است می گویم معجزه ای قرار است صورت گیرد؟ جوابی ندارد بنابراین باید راهکار ارائه کرد .
هاشمی طبا خاطرنشان کرد :اقتصاد مقاومتی خوب تنظیم و ابلاغ شده و امری است که 10 سال بعد جواب می دهد به شرط اینکه در زمینه صادرات فعالیت قوی کنیم تا کالای با کیفیت و خوب صادر شود وگرنه مانند برخی تولیدات در کشور باقی می ماند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه وضعیت فرهنگی جوانان از مدارس شکل می گیرد گفت : خانواده ،کوچه ، بازار و محله بر جوانان تاثیر گذار است اولین محیط اجتماعی جوانان مدرسه است و به جای اینکه در اینجا درباره پرورش و تربیت آنها توجه شود فقط اموزش معمولی داده می شود و باید به مدارس و خانواده توجه توام داشت .
هاشمی طبا یکی از مشکلات امروز را فضای مجازی دانست و تصریح کرد :باید به کنترل فضای مجازی پرداخت نه اینکه هر چیزی در هر سطحی در اختیار هر سنی قرار گیرد بلکه باید به ایجاد نهضت بهبود تربیتی پرداخت تا مبانی تربیتی در سنین بالا هم ادامه یابد البته ورزش هم می تواند کمک کننده باشد و ورزش هم باید از طریق افرادی توسعه یابد که تربیت داشته باشند .
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 712

آخرین خبر