پخش زنده

اخبار انتخابات

نامزد‌ها نمایندگانی را در سراسر کشور برای ستاد‌های نظارت معرفی کنند

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: از نامزدها درخواست شد نمایندگانی را در سراسر کشور برای ستاد‌های نظارت معرفی کنند.

به گزارش گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در جمع خبرنگاران درباره جلسه شورای نگهبان با نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و نتیجه این جلسه گفت: در این جلسه نحوه برگزاری انتخابات با حضور نمایندگان نامزدها مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهمترین انتخاباتی است که در کشور برگزار می‌شود و مقام معظم رهبری برای آن مشخصه‌هایی را تعیین کرده اند از جمله مشارکت با امنیت، آرامش و دقت در انتخابات که تمامی این موارد نیازمند همکاری دستگاه‌ها و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است.

ره‌پیک خاطر نشان کرد: شورای نگهبان اخیرا اقدام خوبی را انجام داده است و جلسه امروز هم پیرو همین اقدام بوده بر این اساس از نامزدها درخواست شد نمایندگانی را در سراسر کشور برای ستاد‌های نظارت معرفی کنند تا مسائل آنها به ویژه در روز انتخابات با شورای نگهبان رد و بدل شود.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان تصریح کرد: بعضی‌ از موضوعات ایجاد شده در روند انتخابات از طریق ارتباط و تعامل با یکدیگر قابل حل است، علاوه بر این حضور نمایندگان باعث افزایش اعتماد دو طرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز برگزاری انتخابات امکاناتی در اختیار نامزدها برای ارتباط با شورای نگهبان در نظر گرفته شده، اظهار داشت: این کار در گذشته نیز انجام شده و امیدواریم این بار نیز این امکانات باعث کاهش مشکلات در روز برگزاری انتخابات شود.

ره‌پیک با تاکید بر اینکه حضور نمایندگان در روند شمارش آرا می‌تواند اطمینان بخش باشد ادامه داد: دستورالعمل‌های لازم در خصوص شمارش آرا تدوین و به تمامی ستادها ابلاغ شده است.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با اشاره به اینکه تاکنون تخلفاتی در بحث تبلیغات صورت گرفته است افزود:‌ مراجع مختلفی مسئول رسیدگی به این تخلفات هستند از جمله دستگاه‌ قضایی و دستگاه انتظامی که هر کدام بسته به وظیفه خود در حوزه تخلفات وارد شدند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان و دستگاه‌‌های اجرایی امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات پیشبینی شده تاکید کرد: امیدوار هستیم که این انتخابات طبق فرمایشات مقام معظم رهبری با حضور حداکثری مردم انجام شود و تخلفات احتمالی انتخابات به حداقل برسد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 724

آخرین خبر