پخش زنده

اخبار انتخابات

گلایه میرسلیم از بی مهری دولت کنونی به هسته های دانش بنیان

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در چهار سال گذشته دولت به دلیل خودباختگی به شرکت ها و موسسات تحقیقاتی خارجی به هسته های دانش بنیان داخل کشور بی مهری کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی آقا میرسلیم در برنامه ضبطی انتخاباتی که امروز از شبکه رادیویی پیام پخش شد، فعالیت هسته های دانش بنیان را از مسایل مهم کشور خواند و افزود: اقتصاد مقاومتی به اتکای این هسته ها می تواند به موفقیت نائل شود.
وی گفت: ما نمونه سازی و تجاری سازی محصولات از طریق هسته های دانش بنیان را از 15 سال پیش آغاز کردیم که برخی از این نمونه ها در دولت ها رونمایی شد که نمونه آن موتور گاز سوز ملی بود که روی خودروی ملی سمند سوار شد و اکنون 500 هزار دستگاه از این خودرو تردد می کند.
میرسلیم افزود: بر مبنای همین اقدام ، چند نمونه دیگر قوه محرکه طراحی شد که پنج - شش نمونه از آن را برای تولید آماده کرده ایم و این ها حاصل فعالیت هسته های دانش بنیان است که در دل صنعت تشکیل شدند و موفقیت های ارزنده ای داشته اند.
وی گفت: در چهار سال گذشته از این هسته های دانش بنیان پشتیبانی لازم نشد زیرا بسیاری از مدیران دولت یازدهم اعتقادی به قابلیت جوانان ندارند و خودباخته شرکت ها و موسسات تحقیقاتی خارجی هستند .
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید قطعا دولت آینده به دست کسانی بیافتد که قدر استعدادهای جوانان و تحصیل کردگان را بدانند و از پیشنهادهای سازنده آنها استقبال کنند تا راه اجرای اقتصاد مقاومتی هموارتر شود.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 456

آخرین خبر