پخش زنده

اخبار انتخابات

ساخت یک میلیون مسکن اولویت دولت کار و کرامت

رئیسی: در دولت کار و کرامت برای زوج های جوان هر سال یک میلیون مسکن با مشارکت مردم در کشور تولید می کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در برنامه ضبط شده شبکه سه سیما افزود: در دولت کار و کرامت با احتساب ساخت 200 هزار مسکن روستایی، ساماندهی، اصلاح و نوسازی مسکن در بافت های فرسوده و همچنین احداث مسکن برای زوج های جوان هر سال یک میلیون مسکن با مشارکت مردم در کشور تولید می کنیم.

وی گفت:توسعه خوابگاه های دانشجویی متاهل و ایجاد امکان اجاره مسکن برای زوج های جوان با افزایش تسهیلات اجاره مسکن از جمله سیاست های ما در بخش مسکن است.
رئیسی ادامه داد: افزایش وام 10 میلیون تومانی ازدواج که بیش از 500 هزار نفر در نوبت قرار دارند از طریق پس گرفتن وام های کلانی که به افراد بد حساب داده شده است برای افزایش تعداد این وام ها و سقف آن و حمایت از شهرداری ها و نهادهای مردمی که در ساخت و تهیه مسکن برای جوانان حاضر به مشارکت هستند از دیگر محورهایی است که در این زمینه مورد توجه دولت کار و کرامت است.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اصل کار در این زمینه تولید مسکن است که اشتغال زا و هم موجب تامین نیاز کشور است.
رئیسی با اشاره به اینکه در حال حاضر هر سال 700 هزار ازدواج در کشور انجام می شود گفت: در دولت من این تعداد ازدواج باید به یک میلیون ازدواج در سال برسد زیرا در حال حاضر 11 میلیون جوان آماده ازدواج در کشور داریم که با برنامه ریزی برای ایجاد شغل و مسکن آنان می توان اطمینان داد با فعال سازی بخش تولید مسکن، هم بیکاری و هم مشکل مسکن آنها رفع شود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: با این برنامه می توان هر سال زمینه یک میلیون ازدواج در کشور را فراهم کرد و در واقع بحث ازدواج را در عمل تشویق کرد زیرا این کار با سخنرانی و حرف امکان پذیر نیست.

رئیس جمهور فقط دو بار در جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر شرکت کرده است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: تا آنجا که می دانم رئیس جمهور فقط دو بار در این چهار سال در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شرکت کرده است.
رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر رئیس جمهور شدید چه برنامه موثری برای رفع آسیب های اجتماعی نسل جوان از جمله اعتیاد و بزه های اجتماعی دارید؟ افزود: در موضوع آسیب های اجتماعی نباید با معلول ها برخورد کرد.
وی گفت: اگر به خانواده به عنوان یکی از کانون های مهم در شکل دهی شخصیت جوان اهمیت داده شود از بسیاری ناهنجاری های اجتماعی پیشگیری خواهد شد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی هم در بروز آسیب های اجتماعی اثر گذار است گفت: جوانی که زمینه اشتغالش در روستا از بین می رود و وارد حاشیه شهر می شود وقتی با زمینه های بزهکاری برخورد می کند سراغ اعتیاد و آسیب ها می رود و یکی از علل اعتیاد بزه های اجتماعی مسئله بیکاری است.
رئیسی به مسئله فرهنگی هم اشاره کرد و افزود: جوانان باید بهترین الگو های خود را در عرصه های اجتماعی، صنعت، معدن، کشاورزی و دفاع مقدس ببینند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش صورت گرفته در ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: اگر چه دستگاه ها گزارش کار می دهند اما وقتی خیابان ها را رصد می کنیم می بینیم که مسئله اعتیاد نگران کننده است.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر رئیس جمهور است و انتظار داریم ایشان در جلسات ستاد شرکت کنند و من در زمانی که در ستاد بودم مکرر درخواست کردم اما بی توجهی شد و از طریق دفتر رهبری پیگیری کردم.
رئیسی گفت: تا آنجا که خبر دارم جلسات این ستاد به ریاست جمهور فقط دو مورد تشکیل شده است.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در بحث بازپروری معتادان نیز باید با سرعت بیشتری عمل شود چرا که در برخی شهرها مراکز بازپروری به کندی عمل می کنند و ما درست نیست که چهره زیبای جوانان و شهر و روستا را آلوده به اعتیاد ببینیم.

ایجاد شغل با نگاه به بخش کشاورزی و فضای مجازی

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر پولها به سمت سیاست های اشتغالزا و درست برود احیای 4 میلیون شغل در کشور انجام شدنی است.
رئیسی در پاسخ به برنامه های شما برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور چیست؟ افزود: بر اساس اعلام مرکز آمار، میزان اشتغال افراد 12 درصد است که این اشتغال یک ساعت کار در هفته محاسبه شده است اما برداشت ما این است که این شغل کامل نیست.
رئیسی گفت: بر اساس برآوردهای ما 5 میلیون بیکار در کشور وجود دارد که یک میلیون نفر از آنها تحصیل کرده اند که اگر فکری برایشان نشود آسیب های جدی ایجاد خواهد شد .
وی افزود : اگر شما به دادگاههای خانواده مراجعه کنید در می یابد که بسیاری از مشکلات به خاطر بیکاری افراد است اما ما قادریم این مشکل را حل کنیم .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقایان دولتی می گویند که شما چگونه می خواهید 4 میلیون شغل در کشور ایجاد کنید ؟ اما من می گویم روش های متعددی برای رسیدن به این هدف وجود دارد برای مثال کشورهای اروپایی ارتباطشان با دریا خیلی زیاد است این در حالیست که کشور ما سه درصد با دریاها مرز آبی دارد و ما می توانیم از همین طریق شغل های زیادی ایجاد کنیم .
رئیسی به فرصت های فضای مجازی برای ایجاد اشتغال اشاره کرد و افزود : اکنون هندی ها و پاکستانی ها فرصت های شغلی و درآمدهای بسیاری از این فضا ایجاد کرده اند به گونه ای که هندی ها معادل فروش نفت ما و پاکستانی ها معادل 8 میلیارد دلار از فضای مجازی درآمد حاصل کرده اند .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نقش مسکن و کشاورزی به عنوان حوزه های پیشران در کشور اشاره کرد و گفت : در صورت فعال سازی بخش مسکن هم برای افراد سرپناه ایجاد می شود و هم شغل پایدار و این حالت در کشاورزی نیز وجود دارد .
وی ادامه داد : آقایان می گویند سرمایه گذاری در کشاورزی برای ایجاد اشتغال زمان بر است این غلط است .
رئیسی افزود : با استفاده از اقتصاد دانش بنیان در بخش کشاورزی می توان مشاغل بسیاری ایجاد کرد .
وی گفت: ما نقدینگی بسیاری در کشور داریم باید پرسید کجا رفته اند اگر به سمت حقوق کارکنان رفته است حرفی نیست اما این پولها به افراد نامناسب داده شده است که ما این سیاست ها را درست خواهیم کرد و معتقدم با همین اعتبارات موجود می توان شغل پایدار ایجاد کرد .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت کار و کرامت دولتی است که شبانه روز کار می کند نه اینکه برای بخش خصوصی کار کند و معتقدیم می توانیم شغلی با کرامت برای دخترانمان ، زنانمان و جوانانمان ایجاد کنیم .
رئیسی گفت : تا می گوییم می توانیم شغل ایجاد کنیم تهمت وافترا می زنند ما می گوییم رشد اقتصادی هفت درصدی که می گویید 6 درصد آن مربوط به فروش نفت است و این رشد اقتصادی نیست .

اقلام اصلی سفره غذایی 40 تا 133 درصد افزایش قیمت داشته است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قیمت اقلام اصلی سبد غذایی مردم در این چهار سال 40 تا 133 درصد افزایش پیدا کرده و سفره مردم کوچک تر شده است.
رئیسی در ادامه سخنانش در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه روند کاهشی تورم چقدر بر سطح معیشت مردم اثرگذاشته است؟ افزود: کاهش تورم و کاهش رکود قابل بررسی است و اگر رکود نباشد تورم یک رقمی نمی ماند .
وی گفت: البته باید تلاش کرد تورم پایین بماند و راهش این است که پول خلق شده به سمت تولید برود نه دلالی .
رئیسی گفت: اگر می گوییم تورم پایین است به خاطر رکود است و اگر طرح های حرکت اقتصادی فعال و آرامش اقتصادی، حاکم و تورم حفظ شد خوب است.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت می گوید از رکود عبور کرده است اما می بینیم که چهار وزیر نامه می زنند و رکود را مشکل اصلی کشور می خوانند وهمه می دانندکه رکود فعلی رکورد زده است .
رئیسی گفت: باید با مردم صادق بود و آیا کاسبان، بازاریان و صادرکنندگان هم اعتقاد دارند که رکود نیست؟
وی افزود: آقای روحانی در دوران انتخابات ریاست جمهوری گذشته گفتند اعداد و ارقام مهم نیست و باید به سفره مردم نگاه کرد آقایان یک سری به بازار بزنند و ببینند قیمت برنج ، روغن ، گوشت ، مرغ ، گوشت گوساله و گاو، خیار، گوجه و حبوبات، حفظ شده یا بیشتر شده است که طبق آمار رسمی قیمت همین موارد 40 تا 133 درصد افزایش پیدا کرده است.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئله ما معیشت مردم است و ما داریم از قلب و دل جان مردم می گوییم و می گوییم معیشت مردم بدتر شده است اما برخی ها در جواب ما فقط تهمت می زنند.

یکی از مشکلات کشور جناح بندیهای کشور است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جناح بندیهای کشور را از معضلات و مشکلات خواند و گفت: اگر موفق به تشکیل دولت شدم دولت ما به معنای واقعی کلمه فراجناحی خواهد بود .
رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر تقسیم بندیهای رایج سیاسی بهره مندی از ظرفیت ارزشمند جوانان را تحت الشعاع قرار می دهد ؟ افزود: جناح بندیهای کشور از معضلات است و به طور قطع اگر در انتخابات پیروز شوم نشان خواهم داد که دولت ما فراجناحی خواهد بود و در این 38 سال هیچ گاه به صورت تیمی و اتوبوسی نیرو به کار گیری نکرده ام و اساس انتخابم توانمندی ، کارآمدی و تقواست .
رئیسی گفت : من برای اصلاح طلب خط امامی به اندازه اصولگرای خط امامی ارزش قائلم و خط قرمز من بحث انحراف و فتنه است و همه افراد کارآمد باید در دولت باشند .
وی افزود : متاسفانه برخی بداخلاقی ها در مناظره صورت گرفت که ربطی به عملکرد دولت نداشت و کاندیداها باید برنامه اشان را بگویند و دولت فعلی هم برنامه اش را مطرح کند اما نکاتی خارج از چارچوب مطرح شد .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در نشست های انتخاباتی در شهرستانها افرادی به عنوان شرکت کننده حضور داده می شوند که سوال ما این است چرا به انگیزه و فهم مردم بویژه جوانان اهانت می شود و چرا نمی خواهند اعتراضات مردمی شنیده شود .
رئیسی گفت: اگر کسی به اعتراضات کارگران ، کشاورزان و بیکاران توجه نکند و گوش شنوا نداشته باشد راه به جایی نخواهد برد و من بامداد امروز وارد ورامین شدم و جمعیت متراکمی از مردم را دیدم که از مشکلاتشان گلایه داشتند .

از 20 فروردین در مجموعه آستان قدس حضور پیدا نکرده ام

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : به سبب اینکه مجموعه پاک و مطهر آستان قدس رضوی به مسائل انتخاباتی آلوده نشود از حدود 20 فروردین در این مجموعه حضور پیدا نکرده ام .
رئیسی در ادامه سخنانش در شبکه سه سیما افزود : برخی ها اتهام می زنند که به مردم نبات داده اید و از روزی که فضای انتخابات شروع شد یعنی حدود 20 فروردین سعی کرده ام در مجموعه آستان قدس حضور پیدا نکنم تا مجموعه پاک و مطهر آستان قدس به مسائل انتخاباتی آلوده نشود و مردم به طور قطع این افتراها و تهمت ها را می فهمند .
وی گفت : در شب میلاد حضرت امیرالمومنین هم که در یکی از مساجد تهران حضور داشتم به هیچ وجه به خود اجازه ندادم وارد مباحث انتخاباتی شوم و البته زمان تبلیغات هم فرا نرسیده بود اما 50 دوربین حضور داشتند .
رئیسی گفت :خود را به اخلاق و قانون مقید می دانم اما سیلی از اتهامات را مطرح می کنند .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود : این گروه بندیها مشکل گشای کشور نیست و ما از بحث اشتغال صحبت می کنیم و آنها می گویند دیوار .
رئیسی گفت : آقایان به خواست مردم توجه کنند و به مشکل بیکاران ، معلولان و زنان سرپرست خانوار و جوانان فارغ التحصیل بیکار برگردند ، نگاه ما این است که به این مسائل توجه کنیم .

حفظ محیط زیست از اولویت های دولت کار و کرامت است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به قانون اساسی، توسعه اقتصادی را منوط به حفظ محیط زیست دانست و تاکید کرد: برای حل مشکلات زیست محیطی کنونی باید با برنامه اقدام کرد.
رئیسی ادامه داد: به شهرهای اراک و خوزستان و آلاینده های موجود در آنها اشاره کرد و گفت: مردم همچنان از آلاینده های مربوط به کارخانه آلومینیوم شهرستان اراک همچنان گله مندند در حالی که دولت می توانست برای استقرار این کارخانه پیش بینی های لازم را بکند تا به یک مسئله زیست محیطی تبدیل نشود.
وی افزود: نمی شود با مسئله زیست محیطی اینگونه برخورد کرد اگر واقعا کارخانه باید در این منطقه ایجاد شود حق با مردم است.
رئیسی درباره ریزگردهای خوزستان گفت: دولت مسئولیت دارد برای حل این مشکل گام های اساسی بردارد.
وی برنامه های مقطعی را اصلا صحیح ندانست و افزود: اگر علت ریزگرد ها کشورهای همسایه هستند باید با آنها صحبت کرد تا به نتیجه دلخواه رسید.
رئیسی کویر، باغات و کشاورزی را از فرصت های بسیار خوب برای کشور برشمرد و گفت: دولت باید از این فرصت ها با مدیریت جهادی استفاده کند .
وی از اینکه دولت کنونی اهل کارهای جهادی نیست ابراز تاسف کرد و افزود: قطعا با شعار نمی توانیم مسئله خوزستان و سایر شهرهای آلاینده کشور را حل کرد.

حمایت از جوان ها نباید شعاری و تزئینی باشد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید برضرورت ارتباط مستمر مسئولان و جوانان گفت: حمایت از جوان ها نباید تزئینی، شعاری و انتخاباتی باشد چرا که آنها خاطره خوشی از این رفتار ها ندارند.
رئیسی افزود: کسی که نامزد ریاست جمهوری می شود باید بخشی از وقت خود را صرف ارتباط با جوان ها قرار دهد و برای آنها نقش آفرینی قائل شود مثلا به گونه ای نباشد که فقط 16 آذر یاد جوان ها کنیم دوباره یک سال بعد سراغشان بیاییم بلکه باید ارتباط با انها واقعی باشد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از علت های اینکه نمازهای مغرب و عشا را در مسجد می خوانم صحبت و گفتگو با مردم و جوانان است و در طول حدود 37 سال مسئولیت های مختلف ارتباط مستمرم با مردم و جوان ها ادامه پیدا کرده و است چرا که مردم باید حرف خود را به مسئولان بتوانند بزنند.
وی افزود: در بیشتر دانشگاه های کشور بویژه در دوره سازمان بازرسی حضور پیدا کردم و حرف آنها شنیده ام و معتقدم باید مدام حرفشان را شنید اتفاقا زمانی که به حوزه علمیه رفتم به مدیره مجموعه گفتم به جای اینکه من سخنرانی کنم طلبه ها سخن بگویند و بپرسند.
رئیسی اضافه کرد: ما باید نقد و نقادی قدر و نعمت بدانیم نه اینکه با برخی ادبیات تحقیر کننده که در شان نقادان نیست به آنها توهین کنیم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید برای جوان ها نشاط، تفریح وشغل در شان آنها فراهم کرد و زنانی که در عشایر و روستا مولد اقتصاد هستند بویژه از طریق بیمه حمایت شود از سوی دیگر خانم های با تحصیلات بالا واقعا می توانند در جامعه نقش آفرینی کنند.
وی با بیان اینکه من به آنچه که می گویم در خانه نیز عمل می کنم افزود: در خانه همه با هم بحث می کنیم گاهی اوقات دیدگاه های هم دیگر را قبول نداریم و گاهی اوقات هم قبول می کنیم.
رئیسی گفت: در قضیه ازدواج دخترانم هم سخت گیری نکردم زمانی که از آنها پرسیدم مهریه تان را چقدر در نظر گرفته اید پاسخ داده اید به اندازه شما البته به اندازه ما کمتر از یک سوم بهار آزادی بود ما هم اجبارشان نکردیم چرا که حق انتخاب داشتند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما باید زمینه زندگی متاهلی جوان ها را فراهم کنیم تاکنون 10 میلیون تومان با مصوبه مجلس و البته مخالفت دولت برای ازدواج آنها در نظر گرفته شد که البته معتقدم باید با همراهی مجلس سقف آن را افزایش داد.
وی گفت: برنامه ما این است که ابتدای کار زمینه اجاره مسکن جوان ها را تسهیل کنیم و بعد از مدتی که زمان بر هم خواهد بود امکان مسکن دائمی با کمک خود آنها و مردم فراهم شود البته خوابگاه های دانشجویی نیز می تواند کمک کننده باشد.
رئیسی افزود: اینکه چهار سال چشم ما به بیگانگان، سرمایه گذاری خارجی و لبخند آنها صرف شود کمکی به حل مشکلات نمی کند بلکه باید مشکلات را با حضور و کمک مردم و جوانان حل کنیم.


نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : یکی از معضلاتی که همه را رنج می دهد فساد اقتصادی است که زمینه و بستر آن در درون خود دولت وجود دارد یعنی ساختارهای فساد زا برای مثال در نظام بانکی و در گردنه هایی که با امضای طلایی مجوزی از بخش دولتی به بخش خصوصی داده می شود به چشم می خورد .
سید ابراهیم رئیسی در ادامه سخنانش در برنامه ضبطی شبکه سه سیما افزود : می توان با نظارت بیشتر در نظام بانکی برای جلوگیری از اختلاس و اوراق بهادار مشکل زا اقدام کرد و در آنجایی که یک مجوز از بخش دولتی به بخش خصوصی داده می شود و محل فساد است حتما باید این موارد را رصد کرد و جلوی فساد را در نطفه گرفت .
وی افزود : فساد الان فراجناحی است و مردم بسیار از این موضوع گله مندند و باید سریعا حل شود و دولت کارو کرامت هم برای مقابله با فساد اقتصادی ، قاچاق و تسهیلات بانکی و سایر موارد حتما برنامه دارد و این درست نیست که هر روز تیتر روزنامه ها و رسانه ها این موضوعات باشد .
رئیسی راه جلوگیری از فساد اقتصادی در کشور را شفاف سازی قراردادها ، مزایده ها و همه اطلاعات اقتصادی دانست و گفت : باید تمام معاملات پشت ویترین بیاد تا همه از آن مطلع شوند .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود : می توان با ایجاد یک سامانه اطلاعاتی دقیق مانند همین فضای مجازی که متصل به بانکها ، گمرکات و مراکز ثبت قرادادها و سفارشات است به طور جامع همه ابعاد ، دریافت ها ، پرداختها و سفرهای خارجی را انعکاس داد .
رئیسی گفت : بعضا شرکت ها حیاط خلوت دولت شده اند ؛ دولت باید تکلیف خود را با شرکت های خصولتی روشن کند شرکت یا باید خصوصی و یا باید دولتی باشد و معتقدیم با داشتن مبانی کاملا مبارزه با فساد سازمان یافته عملیاتی می شود .
وی در پاسخ به اینکه سه اولویت شما در حوزه اقتصاد چیست: گفت: ایجاد شغل برای جوانان که دغدغه همه آنان است البته کاری متناسب و با کرامت دوم ازدواج که زمینه آن برای تشکیل خانواده با فراهم کردن اقتصاد خانواده اتفاق می افتد و سوم مسئله تولید مسکن برای زوج های جوان است که این موضوع مهم هم در دستور جدی دولت کار و کرامت است .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره توسعه رونق و آبادانی در مناطق غربی و جنگ زده کشور گفت : برنامه ما در مورد همه مناطق مرزی کشور ایجاد اشتغال در رتبه اول است برای جوانان و دوم جلوگیری از قاچاق کالا در نقاط مرزی که یکی از مشکلات عمده است اما نه اینکه به سمت کوله بران برویم زیرا این مشکل کشور ما نیست مشکل کشور ما این است که 110 کانتینر کالا جلوی چشم همه وارد کشور می شود و کسی نمی تواند از آن ممانعت کند .
رئیسی افزود : بیش از 18 میلیارد دلار قاچاق در سال وارد کشور می شود که دولت کار و کرامت برنامه ای جامع و کامل برای کاهش این مهم دارد و اطمینان می دهیم که می توان از ورود این قاچاق عمده جلوگیری کرد .
وی گفت : مسئله بعدی برای مرزنشینان ایجاد اشتغال است تا به مراکز کشور مراجعه نکنند که البته این مهم نیاز به سرمایه گذاری دارد و طبق برنامه ما ایجاد کشاورزی نوین و صنایع تبدیلی در کنار آن می تواند در این زمینه کارساز باشد .
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود : در بعضی از بخش ها که صنعتی است باید ظرفیت صنعت آن نقطه را کامل و فعال کرد.
وی ادامه داد : برای نمونه شرکت آلومینیوم المهدی در بندر عباس با واگذاری این شرکت به بخش خصوصی کارگرانش دچار مشکل شده اند ؛ بنابراین اگر قرار است شرکتی به بخش خصوصی واگذار شود باید توانمندی بخش خصوصی برای اداره آن ارزیابی شود و دولت در رفع مشکلات آن حمایت کند تا بخش خصوصی بتواند آن شرکت را اداره کند .
رئیسی افزود : ما می توانیم صنایع را فعال وبرای مردم و جوانان شغل ایجاد کنیم .
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : در ایام دفاع سفرهای زیادی به مناطق غرب کشور داشتم ؛ در آنجا سرمایه های زیادی وجود دارد یکی از آنها بازارچه های مرزی است که باید با حمایت و نظارت دولت فعال شود و از انجام کار غیر قانونی نیز جلوگیری شود و مسئله دیگر صنایع تبدیلی است که می توان زمینه آن را فراهم کرد تا برای مرزنشینان شغل مورد نیاز تامین شود .نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قطعا نقش جوانان عزیز و فکر و اندیشه آنها در بالندگی کشور موثر است و دولت کار و کرامت به نیروی جوانی اهمیت زیادی قائل می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در برنامه ضبط شده شبکه سه سیما افزود:جوانان عزیز و برومند ما! می توانند زندگی با نشاط هدفمند و توام با کار و فعالیت اخلاقی و در شان و کرامت برای شما رقم بخورد؛ اختیار به دست شماست روز 29 اردیبهشت شما تصمیم می گیرید چه کنید یا از وضع موجود رضایت دارید که مانعی ندارد و یا به اعتقاد دغدغه مندان کشور دچار مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که در این عرصه تصمیم گیری با شماست.
وی گفت: نه فقط جوانان عزیز بلکه باید به بازنشستگان، زنان خانه دار و دختران جویای کار هم توجه شود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما جوانان را باور داریم و امام (ره) جوانان را باور داشت هر جا به جوانان میدان داده شد کارهای ماندگاری کردند.
رئیسی گفت: ان شاء الله دولتی با اراده الهی و رای مردم بویژه جوانان رقم بخورد تا مشکلات کشور یکی پس از دیگری حل شود و قطعا کشوری بدون فقر و با رفع بحران بیکاری و فساد اداری قابل شکل دادن است چرا که ما امکانات بسیار غنی و نیروی متراکم خوش فکر جوان داریم.
وی افزود: اینها شعار انتخاباتی نیست بلکه باور ماست و من جوان بودم که وارد عرصه های اجتماعی و مدیریتی شدم و اکنون هم معتقدم باید به جوانان میدان داد تا کار و تلاش بر زندگی مردم حاکم شود.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 499

آخرین خبر