پخش زنده

اخبار انتخابات

شرایط اقتصادی و اجتماعی کنونی درشان ملت ایران نیست

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: انقلاب ایران ملجا عالم است اما شرایط اقتصادی و اجتماعی کنونی در شان ملت ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سید ابراهیم رئیسی در مصلای امام خمینی ارومیه تاکید کرد: باید با مردم صادق بود که پس از چهار سال چه کردیم که سفره‌ها کوچک‌تر شده است.

وی گفت: معتقدیم تغییر شرایط کنونی با منابع موجود ممکن است شما که ناممکن می‌دانید چرا خود را در معرض رای مردم قرار دادید.

این نامزد ریاست جمهوری، اشتغالزایی میلیونی را ممکن و الزام قانونی دانست و افزود: شما که این هدف را قابل تحقق نمی‌دانید پس نمی‌خواهید قانون را اجرا کنید.

وی گفت: مردم معتقدند باید ساختار اداری به نحوی اصلاح شود که هر روز شاهد مفاسد جدید در کشور نباشیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: علت تعطیلی ۲۵۰ هزار کارگاه تولیدی در کشور ناشی از محرومیت از حمایت دولت است.

وی تصریح کرد: کشور مشکل نقدینگی، منابع و نیروی متخصص ندارد مشکل کشور ضعف مدیریت اجرایی است.

نامزد ریاست جمهوری گفت: آیا پاسخ این پرسش‌ها، تهمت است من می‌دانم چه خبر است، ما پیرو امام خمینی هستیم که شعارمان ما می‌توانیم است.

رئیسی افزود: اگر نگاهتان به مردم و جوانان باشد مشکلات رفع می‌شود، اما نگاه شما به گره گشایی بیگانگان است که این خطاست.

این نامزد ریاست جمهوری گفت: ما طبق نظر آژانس وظایفمان را عمل کردیم و آژانس تایید کرده است، اما طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرد و چک برجام نقد نشد، برای نقد شدن این چک به تشکیل دولتی انقلابی و جهادی نیاز است.

رئیسی همچنین از بی توجهی دولت یازدهم به مسکن مهر و مزخرف دانستن آن انتقاد کرد و پرسید: شما چقدر مسکن اجتماعی ایجاد کرده اید؟

وی تصریح کرد: بیگانگان مشکل کدام ملت‌ها را رفع کرده اند که ما دومین باشیم.

رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های بالای کشاورزی در ارومیه بر رونق این ظرفیت‌ها به ویژه سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی کشاورزی برای اشتغالزایی تاکید کرد.

رئیسی تصریح کرد: دولتمردان باید گزارش عملکرد بدهند. این نامزد ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در مصلای ارومیه گفت:: ما به عنوان نامزد ریاست ریاست جمهوری میتوانیم برنامه ارائه کنیم، اما دولتمردان باید بگویند در چهارسال گذشته چه کرده اند نه این که تازه وعده بدهند.

وی افزود: در پی اقداماتی که برای احیای دریاچه ارومیه صورت گرفته، احیای پایدار این دریاچه ضرورت اجتناب ناپذیر است. طنین شعار خامنه‌ای زنده باد، رئیسی پاینده باد. رئیسی کاهش هجده میلیاردی کالا را از طریق ایجاد سامانه جامع برای شفاف سازی تعاملات تجاری ممکن دانست.

وی تصریح کرد: مشکل قاچاق کالا در کشور کسانی هستند گه کانتینری کالا وارد می‌کنند و فرار مالیاتی می‌کنند.

رئیسی گفت: تامین امنیت مرزی را باید به مردم همین مناطق واگذار کرد.

وی ارتقای گردشگری استان آذربایجان را کاملا ممکن، اما منوط به اراده جدی دولت دانست.

رئیسی گفت: دیپلماسی، مذاکره با کشورهای دیگر برای تعامل بیشتر با کشورهاست، اما چرا باید سهم ترکیه از بازار عراق بیش از ما باشد؟ وی تحقق این اهداف را ایجاد دولت مردمی انقلابی دانست.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 599

آخرین خبر