پخش زنده

اخبار انتخابات

وعده ای نمی دهم که قابل اجرا نباشد

هاشمی طباء نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برنامه های آینده خود را در سه سر فصل تقسیم کرد. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: به هیچ وجه مایل نیستم وعده‌ای بدهم که قابل اجرا نباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدمصطفی‌ هاشمی‌طباء کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب در برنامه انتخاباتی تلویزیونی که از شبکه اول سیما پخش شد، با اشاره به سوابق کاری خود پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: من ابتدا در سازمان برنامه و بودجه به عنوان سیستم آنالیز انتخاب شدم و سپس شرکت آیت فیلم را تشکیل دادم. پس از آن به صدا و سیما آمدم، بعد به جهاد سازندگی رفتم و در کابینه شهید باهنر به عنوان وزیر صنایع انتخاب شدم و تا سال 63 در آنجا بودم، سپس به سازمان گسترش و نوسازی و بانک صنعت و معدن رفتم و در سال 65 ستاد طرح‌های مهم انقلاب اسلامی را تشکیل دادیم، پس از آن به مرکز توسعه صادرات رفتم و بعد در سازمان تربیت‌بدنی بودم و از سال 80 به بعد از خدمات دولتی به کارهای مختلف پرداختم.

وی با تشکر از شورای نگهبان برای احراز صلاحیتش، افزود: از اینکه شورای نگهبان با تدبیر مقام معظم رهبری نسبت به برگزاری انتخابات به وجه مطلوب اقدام کردند، سپاسگذاری می‌کنم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: در طول 38 سال انقلاب اقدامات مختلفی برای ارتقای سطح زندگی مردم به وقوع پیوسته که توسط مردم و رزمندگان میهن اسلامی که با تعداد زیادی شهید مملکت را حفظ کردند، حاصل شده، امنیت امروز ما نعمت بسیار بزرگی است که در اختیار ما قرار دارد و همیشه باید سپاسگذار این نعمت‌ها باشیم و در پی تلاش بیشتر برای کشورمان باشیم.

هاشمی‌طباء ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی ما دارای شبکه برق سراسری بدون خاموشی بودیم و همچنین شبکه گاز سراسری در کشور ما با تلاش کارکنان وزارت نفت احداث شد و به دست مردم رسید. همچنین شبکه‌های آبرسانی در سراسر کشور ایجاد شده و اقدامات بسیار خوبی توسط دولت‌های مختلف انجام شده است.

وی افزود: ما باید به سمت جایی برویم که بتوانیم میراث خوبی برای آیندگان باقی بگذاریم. با وجود تمام تلاش‌هایی که شده و نعمت‌هایی که نصیب ما شده، به هر حال هر کشوری از مشکلات خاص خود رنج می‌برد که باید برای رفع آنها تلاش کنند. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اصولاً وعده دادن در قاموس کسانی که با صداقت صحبت کنند، نباید وجود داشته باشد، گفت: وعده دادن به مردم که فلان مقدار را به شما می‌دهیم، خودش به نوعی خرید رای مردم است. اگر نامزدی قول داد که اگر پیروز شدم فلان مقدار به مردم می‌دهم، این مساوی است با کسی که همین الان هم می‌تواند این کار را بکند و اگر دشمنان در خارج از کشور این موضوع را باز کنند مشکل از خود ماست. هاشمی‌طباء تصریح کرد: به همین سبب به هیچ‌وجه مایل نیستم وعده‌ای بدهم که قابل اجرا نباشد، اما باید وعده‌ای هم بدهیم که کشور را به سرمنزل مقصود برسانیم و میراثی را به جا بگذاریم که آیندگان بتوانند از آن استفاده بکنند.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد ما ثروت مملکت را فقط به قصد استفاده شخصی مصرف کنیم و چیز جدید خلق نکنیم، پس وظایف ما در برابر دین و میهن‌مان چه می‌شود. همان‌طور که شهدا از حدود مرزهای ایران دفاع کردند، ما نیز در این زمینه باید تلاش کنیم. کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: میراثی که نادرشاه به جا گذاشت یک کشور واحد بود و میراثی که سلطان حسین صفوی به جا گذاشت یک کشور شیعی اشغال شده بود. در دنیا آدم‌های نااهل مسئولیت‌هایی داشتند، اما کارهای خوبی هم کرده‌اند.

هاشمی‌طباء با بیان اینکه ساختمان‌های بزرگ، سدها، خطوط برق و گاز همیشه قابل احداث است، تاکید کرد: کارهایی که انجام آن بسیار مهم است، حفظ کشور است که مربوط به یک برهه خاص نیست و وظیفه همه ماست که این خاک را حفظ کنیم و با خودخواهی خودمان آن را مصرف روزانه نکنیم.

وی با اشاره به شرایط زیستی کشور عنوان کرد: شرایط زیستی ما دچار تهدید است و ما بسیاری از چیزهای غیرقابل تجدید را پیش‌خور کرده‌ایم.کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما میلیون‌ها متر مکعب نفت و گاز استخراج کرده‌ایم که قابل تجدید نیستند، چاه‌های نفت ما باید بازسازی شوند، اما گاز را نمی‌توانیم دوباره تولید کنیم. هاشمی‌طباء تصریح کرد: چطور می‌شود ما جنگ‌هایی که هزاران سال از سابقه آن می‌گذرد در چند سال اخیر یک سوم آن را از دست داده‌ایم. آب‌های زیرزمینی ما به حد بسیار پائینی رسیده و رودخانه‌های ما آلوده از شیرابه‌هاست و تالاب‌های ما به خاطر ندادن حق‌آبه‌های آنها خشک شده و دریاچه ارومیه اگر خشک شود طوفان‌های نمکی بسیار بدی در کشور تا قزوین و زنجان به وجود می‌آید.

کاندیدای انتخابات ری

آمار بازدید خبر: 505

آخرین خبر