پخش زنده

اخبار انتخابات

بیکاری، رکود و گرانی سه مشکل اصلی کشور

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: در جامعه امروز به خاطر بحران اقتصادی دچار مشکلات زیادی هستیم؛ امروز بیکاری، رکود و گرانی سه مشکل اصلی کشور است که عرصه را بر مردم تنگ کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، قالیباف در همایش بانوان حامی دکتر محمد باقر قالیباف، افزود: در کنار این موارد امروز فشار زندگی بسیار زیاد شده و بخش قابل توجهی از خانواده ها و مردم از زندگی خودشان لذت نمی برند. به تعبیری زنده هستند ولی زندگی نمی کنند.
وی گفت: امروز بحران اقتصادی در کشور ما وجود دارد. این در حالی است که ما یک درصد خاک و یک درصد جمعیت کره زمین را داریم اما در مقابل پنج درصد منابع کره خاکی را در اختیار داریم که نشان می دهد پنج برابر ظرفیت مادی در کنار نیروی جوان، خلاق، ماهر و تحصیل کرده داریم اما ضعف مدیریت، ضعف عملکرد، رویکردهای غلط و توجه کردن به یک قشر خاص این اختلاف طبقاتی را در کشور به وجود آورده است.
قالیباف افزود: هر جا نگاه می کنیم اقلیت محدودی برخوردار هستند و جمعیت کثیری کم درآمدند و دچار مشکل هستند.
وی گفت: آمارها نشان می دهد بخشی از جمعیت ما در نیازهای روزانه خودشان بیش از 12 برابر نسبت به خانواده های کم درآمد هزینه می کنند چرا این اختلاف طبقاتی باید وجود داشته باشد؟
قالیباف افزود: این ضعف مدیریت در یک نگاه غلط اشرافی گری و بی توجهی به قشر کم درآمد به وجود آمده است. به نحوی که بخشی از جامعه ما در فقر مطلق قرار گرفته است.
وی گفت: امروز همه شاهد هستیم در یک خانواده ای که مردم خانه بالای سر زندگی اش است و دو شیفت هم کار می کند، خانم خانه هم به او کمک می کند، اما دریافتی ها به اندازه هزینه ها هم نیست و چرخ زندگی را به زحمت می چرخانند. در این شرایط ببینید کسی که کار ندارد با چه مشکلات عدیده ای روبرو است.

بدون شک نقش بانوان در کشور بی نظیر است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جوامع زمانی می توانند به آرامش، آسایش، رفاه، تربیت، محبت و فضای صمیمیت برسند که اعتماد کامل وجود داشته باشد و فرصت برای بانوان جامعه فراهم شود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بدون شک نقشی که بانوان در کشور دارند بسیار کم نظیر است. همه جوامع زمانی می توانند به آرامش، آسایش، رفاه، تربیت، محبت و فضای صمیمیت برسند که اعتماد کامل وجود داشته باشد و فرصت برای بانوان جامعه فراهم شود.
قالیباف در همایش بانوان حامی دکتر محمد باقر قالیباف افزود: قدرمسلم استقلال و پیشرفت یک کشور در گرو منابع انسانی و جوانان آن جامعه است. بنده در این روزها هم مرتب تاکید کردم مهم ترین بخش برای پیشرفت کشور ما رسیدگی به نیروی انسانی است؛ در حوزه نیروی انسانی نیز ظرفیت بانوان جامعه برای رشد و پیشرفت کم نظیر است.
وی گفت: ایفای نقش بانوان صحنه های متفاوتی دارد. جایی که امروز بر دولت ها اشکال وجود دارد آن است که این نقش در محیط های مختلف به درستی تعریف نشده است.
قالیباف افزود: هیچ کس منکر این نیست که یکی از مهم ترین و اساسی ترین رسالت های بانوان تربیت فرزندان و نسل آینده است اما آیا این تنها نفش بانوان ما است؟ خیر.
وی گفت: بانوان علاوه بر این نقش می توانند در عرصه های اجتماعی در زمینه های مختلف حضور پیدا کنند و ایفاش نقش داشته باشند؛ اما متاسفانه این امروز ضعیف انجام می شود.
قالیباف افزود: از این ظرفیت خوب باید به درستی استفاده شود چرا که مزیت های نسبی بانوان ما در عرصه امور اجتماعی از مردان اثرگذارتر است؛ امروز جامعه به این نیاز دارد.

15 درصد مدیران شهرداری تهران از بانوان هستند
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز بخش قابل توجهی از بانوان شایستگی هایی دارند که می توانند در عرصه مدیریتی اثرگذار باشند.
قالیباف در همایش بانوان حامی دکتر محمد باقر قالیباف افزود: بنده به سهم خودم در زمانی که در شهر تهران توفیق خدمت داشتم سعی کردم این را افزایش دهم به نحوی که امروز بالغ بر 15 درصد مدیران ما در مجموعه شهرداری تهران از بانوان هستند.
وی گفت: اگر این توجه صورت گیرد بانوان می توانند در عرصه مسایل فرهنگی نیز اثرگذار، بسیار موثر و کارآمد باشند. از این رو باید از فرصت بانوان در ایفای نقش در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی در کنار ایفای نقش مادری استفاده شود.
قالیباف گفت: نباید از این ظرفیت بسیار قابل، کارآمد، شایسته و گاهی اوقات منحصر به فرد بانوان غفلت کرد. همچنان که در بسیاری از مشاغل مزیت نسبتی بانوان بیشتر از آقایان است اما متاسفانه کمتر به آن توجه شده است و میدان برای بانوان تحصیلکرده و متخصص باز نشده است.
وی افزود: مصمم هستیم در دولت مردم این فضا را برای بانوان عزیز در کشور بیش از گذشته فراهم کنیم.

قالیباف: در دولت مردم مصممیم از زندگی زنان سرپرست خانوارحمایت کنیم
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : ما در دولت مردم مصمم هستیم که در زمینه زنان سرپرست خانوار از زندگی آنها حمایت کنیم.
قالیباف افزود:بخشی از خانواده ها باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند؛ به عنوان نمونه خانواده زنان سرپرست خانوار؛ چرا که این زنان هم نقش مادری و هم نقش پدری را ایفا می کنند.آنها در کنار تربیت فرزندان، هم مسئولیت اقتصادی دارند و همه بار خانواده بر دوش این شیر زنان است که باید خانواده اشان را در شرایط سخت بحران اقتصادی اداره کنند.
وی گفت : گاهی آدم متاسف می شود که چرا دولتمردان ما تدبیر ویژه ای برای این قشر خصوصا در شرایط سخت اقتصادی ندارند.
قالیباف افزود : ما در دولت مردم مصمم هستیم که در زمینه زنان سرپرست خانوار از زندگی آنها حمایت کنیم. برای این کار هم یک برنامه ریزی مشخص و دقیق داریم. در شهر تهران شاید وظیفه قانونی بر دوش ما نبود اما وظیفه انسانی و اخلاقی و اسلامی خود دانستیم که به یاری این قشر بیاییم و به این موضوع توجه کنیم.
وی گفت : در دولت مردم این اقدام را ملی خواهیم کرد و به سراسر کشور خواهیم برد. ما این چند میلیون خانواری را که دارای چنین شرایط سختی هستند در اولویت قرار دهیم.
قالیباف افزود : من از گفتار بعضی دولتمردان متعجب هستم که وقتی ما در برنامه ها تاکید می کنیم که این خانواده ها نیازمند توجه فوری هستند و نمی توانند صبر کنند تا درآمد کشور، رشد اقتصادی و... صورت گیرد، می گویند نمی شود! این ها وعده هایی است که تا کنون هم نتوانستند به آن عمل کنند.
وی ادامه داد : وقتی می گوییم این خانواده ها باید حمایت مستقیم شوند می گویند گرانی اتفاق می افتد. سوال می کنیم چطور می شود بودجه جاری دولت را در این سه سال به سه برابر افزایش دهید، اما اینجاکه بحث کمک به خانواده ها می شود می گویید گرانی ایجاد می کند در حالی که حقوق های نجومی گرانی ایجاد نمی کند؟.

اولویت نظام توجه به محرومان و مستضعفان بوده است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:اولویت نظام توجه به محرومان و مستضعفان و رسیدگی به آنها بود.
قالیباف افزود: ما در دوازدهم فروردین وقتی نظام مقدس جمهوری اسلامی را انتخاب کردیم، اولویت نظام توجه به محرومان و مستضعفان و رسیدگی به آنها بود. مهم نیست این خانواده ای که در شرایط سختی قرار دارد چه دین، مذهب و سلیقه سیاسی دارد. ما مطلقا حق چنین تکلیفی نداریم. همین که او شهروند این سرزمین است و در سایه نظام اسلامی زندگی می کند پس ما دولتمردان مکلف هستیم در همه سیاست ها او را در اولویت قرار دهیم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه وقتی که روحیه اشرافی گری و روحیه تاجر مسلکی بر دولت حاکم می شود، دیگر اصلا نمی توانند این صحنه ها و زندگی های افراد نیازمند را ببینند ؛ فضای زندگی به فضای دیگری تبدیل می شود.
قالیباف افزود : در مناظره شاهد بودید وقتی کالاهای غیر قانونی را وارد کردند، باز هم رفتند در همانجا سوء استفاده از یک جوان بیکار در یک نقطه دور درست کردند. یک کارت بازرگانی موقت که گرفته بود، با آن کارت بازرگانی از آن خانواده و فرزند محروم سوء استفاده کردند و بعد تازه گفتند دختر مظلوم وزیر.
وی ادامه داد : اگر او با آن درآمد، مظلوم است به این خانواده سرپرست خانواری که هشت معلول هم دارد چه باید بگوییم؟.

خودم را مثل گذشته برای مردم وقف خواهم کرد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت مردم مثل گذشته خودم را برای مردم عزیز وقف خواهم کرد. مخصوصا خانواده های محروم و خانواده های مستضعف.
قالیباف افزود: معنی استضعاف این است که حتما کسانی پیدا شده اند که حق اینها را ضایع کرده اند و این خانواده ها را به استضعاف کشانده اند.ما در دولت مردم در هر شرایطی حتما این حق را به مردم عزیز بر خواهیم گرداند.
وی گفت: به حول و قوه الهی و با حضور شما مردم عزیز در 29 اردیبهشت تحول ایجاد می کنیم. دولت مردم دولت شماست و سیاست ها این است که مردم در عرصه های مختلف تاثیرگذار باشند و خودشان امور را اداره کنند.
قالیباف افزود: هدف ما در انقلاب اسلامی این بود که مردم بر سرنوشت خودشان حاکم بوده و در عرصه های افتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اثرگذار باشند و در همه این عرصه ها فرقی بین زن و مردم وجود نداشته بانشد و جنسیت مبنای کار نباشد.
وی گفت: این وظیفه ما است که بدون هیچ منتی تلاش کنیم تا مشکلاتی که بر دوش مردم وجود دارد-مخصوصا برای خانواده های عزیزی که نیازمند توجه بیشتری هستند- کمتر شود و لحظه ای از این امر غفلت نمی کنیم.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 840

آخرین خبر